اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار کارگری ایران

دریافتی:

kargaran e zendani

به شاهرخ زمانی برای شرکت در مراسم عروسی دخترش مرخصی ندادند.

 

دختر شاهرخ زمانی به دفتر خدابخشی نماینده دادستانی مراجعه کرده و در خواست کتبی برای مرخصی جهت شاهرخ برای شرکت در مراسم عروسی ارایه داد، اما خدابخشی با حالت کینه توزانه در جواب در خواست قانونی گفت به شاهرخ زمانی هرگز مرخصی نخواهیم داد.

دختر شاهرخ می گویید آقای خدابخشی به عنوان نماینده دادستانی که وظیفه ستاندن داد بی گناهان از ظالمین  را دارید یک دلیل قانونی بیاورید که شما با استناد به کدام قانون وظیفه خود را انجام نمی دهید؟ و چنین جواب غیر قانونی در مقابل در خواست قانونی می دهید؟ خدابخشی جوابی نمی دهد ، دختر شاهرخ می گوید شما لطفا» فقط یک دلیل قانونی و محکمه پسند بیاورید که پدر مرا بنا به دلیل فوق بدون اینکه حتی یک مدرک جزیی، یا یک برگه اعتراف، یا یک سند که در پرونده ساختگی علیه پدرم وجود داشته باشد که با استناد به انها او را محاکمه کردید و 11 سال حکم دادید و سه سال است در بدترین شرایط زندانی کردید، آیا چنین مدرکی و یا دلیلی دارید؟ خدا بخشی فقط من و من می کند ، ایشان می پرسد شما پدر مرا 6 بار از زندانی به زندانی دیگر تبعید کردید ، فقط یک دلیل قانونی یا یک ماده قانونی ارایه کنید که شما در تبعید پدرم طبق آن، قانونی عمل کردید،طبق قانون خود شما هیچ زندانی را بدون حکم قضایی نمی توان از جایی به جای دیگر تبعید کرد چون تبعید خود یک حکم محسوب می گردد و حکم را فقط دادگاه پس از تشکیل و بررسی پرونده یا اتهام جدید می تواند صادر کند حال شما بگویید برای 6 بار تبعید پدرم از زندانی به زندانی دیگر کی و کجا دادگاهی تشکیل شده و حکم صادر شده، کدام است ؟ آقای خدابخشی، نماینده محترم دادستانی ، کسیکه باید با دقت مراقب اجراء و دقیق اجراء شدن قانون باشد، لطفا» بگویید چرا اینقدر قانون را در واقع قانون خودتان را زیر پا می گذارید؟

ما هرچه تلاش کردیم شاید ببینیم که یک بار ، فقط یک بار قانون را رعایت کرده باشید ، هر گز رویت نشد، تنها چیزی که از قانون در اطراف شما دیده می شود دیوار بسیار بلند و قطوریست که از روی هم و کنار هم چیدن کتاب های قطور قانون درست کردید و خود پشت آنها استتار شدید و در پناه دیوار فوق مشغول کار های غیر قانونی هستید.

پدر من مثل بقیه زندانیان از هواخوری قانونی محروم است، حق ملاقات حضوری ندارد، حق استفاده از مرخصی قانونی برای شرکت در عروسی دخترش را ندارد، حق استفاده از تلفن را ندارد، حق دریافت لباس ندارد، حق استفاده از غذای کافی و سالم را ندارد، حق استفاده از کتابخانه و وسایل ورزشی را ندارد و … اینها همه مواردی هستند که حق قانونی همه زندانیان است و در قانون بصراحت قید شده اند، آیا شما و شمای نوعی با سلب آنها عملا» و علنا» مرتکب اعمال ضد قانونی نمی شوید؟

خدابخشی به جای پاسخگو بودن به منشی خود دستور می دهد این خانم را به بیرون هدایت کنید، دختر شاهرخ می گوید نیازی نیست ، من حرفهایم را گفتم و متاسفانه جوابی نگرفتم و خودم می روم ، و نیازی نیست شما یک عمل غیر قانونی دیگری به کارنامه سیاه خود اضافه کنید.

 

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

7/6/1393

 *******************************

زندانیان سیاسی گوهر دشت در شرایط خطرناکی قرار دارند!!!

مدتهاست جمهوری اسلامی تصمیم گرفته است بند های سیاسی را در زندانهای مختلف منحل کند و زندانیان سیاسی در آن بند ها را به بند ها ی غیر سیاسی پخش نماید به دنبال چنین برنامه ای بند سیاسی زندان مرکزی تبریز و زندان ارومیه را عملا» منحل کرده است و در مورد بند 350  زندان اوین نیز به مراحل پایانی انحلال رسیده است و… امروز شنبه  8/6/1393 در پی نامه ای از دادستانی  انحلال بند سیاسی گوهر دشت کرج کلید خورده است،

امروز به دنبال نامه دستوری فوق الذکر چهار نفر از نظامیان زندانی را از بند خارج کردند و دیگر به بند بر نگرداندند و بدنبال آن به خالد حردانی و یکی از هم پرونده ای های او گفتند لوازم خود را جمع کنید و بیاید ، که البته این دو نفر اعلام کردند تا دادگاه در این مورد حکم قضایی صادر نکند ما قبول نمی کنیم چرا که جابه جا کردن زندانی طبق قانون باید با دستور دادگاه و با اعلام دلیل صدور حکم و دستور جدید باشد ، به دنبال چنین وضعیت ماموران خالد حردانی و هم پرونده ای او را برای بار دوم مستقیما» تهدید به مرگ کردند ، با توجه به برنامه های که در بند های سیاسی زندانهای تبریز  و ارومیه و …  بخصوص بند 350 اوین پیش آورده اند در  سالن 12 زندان گوهر دشت وضعیت اضطراری است و شرایط سخت و خطرناکی زندانیان را تهدید می کند.

ما ضمن اعلام هشدار نسبت به شرایط و وضعیت زندانیان از خانواده زندانیان و فعالین و تشکل ها و نهاد های مدافع زندانیان سیاسی و حقوق بشر می خواهیم بدون وقفه به حمایت از زندانیان بند سیاسی زندان گوهر دشت اماده شوند.

بحمایت از زندانیان سیاسی گوهر دشت بر خیزیم!

 

پیش بسوی اتحاد بیشتر برای فشار بیشتر،

پیش بسوی اعتراضات گسترده تر با شعار،

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

8/6/1393

http://www.chzamani.blogspot.com

freeshahrookh@gmail.com

*********************************

پیام زندانیان سیاسی از گوهر دشت کرج

 

گرامی باد یاد سیمین بهبهانی

«مرا هزار امید است و هر هزار تویی»

 

سیمین بهبهانی یکی دیگر از شاعران مردمی ایران رخت بر بست و از میان ما رفت، او در دو نظام و با هر دو نظام ضد مردمی مبارزه کرد و همراه مردم و آزادیخواهان رزمید، و اکنون خون قلم خویش را که سلاح مبارزه اش بود ، به ما سپرد و رفت، سیمین با مهر و محبت برای مردم و خشم و کینه علیه ظالمان و ستمگران برای آزادیخواهان با کلمات سلاحی شعر گونه ساخت  و برای ما گذاشت و رفت.

پیام نا نوشته ی او به مردم ، به رزمندگان راه آزادیخواهی این است :

تا آنجائیکه ممکن بود در سنگر آزادیخواهی در کنار شما با شعرم ، با کلامم و با لحظه به لحظه نفسهایم و با قطره ، قطره وجودم زندگی کردم ، در رزم و بزم همراه شما زیستم، و امروز به رسم روز گار باید جای خویش به رزمنده ای تازه نفس بسپارم ، می دانم این سنگر هر گز بی رزمنده نبوده و البته هر گز بی رزمنده نخواهد بود، و اکنون شعر هایم ، خاطراتم و آرمانهایم را بعنوان سلاح رزم در میان شما همسنگران برسم یادگار می گذارم ، می دانم که ظالمان و شب پرستان، مرده خواران و مرده پرستان ، هوا خواهان آه و ناله، گریه گستران و عاشقان سیاهی، سینه چاکان اطاعت کورکورانه هنوز بر شما مسلط هستند، می دانم دشمنان شما را خوار و فقیر و غمگین می خواهند، یک چشم اشک و چشم دیگر غوطه ور در خون می خواهند، ناله به لب و بر سرکوبان ، پا برهنه آواره ی بیابان می خواهند.

 مردم : دشمن از غمگین و گریان بودن شما شاد و پیروز می شود، پس شما در این سنگر مبارزه یک راه بیش ندارید برای شکست دادن دشمن باید شاد و خندان باشید، نگذارید دشمن شاد شود، دست افشانی، شادی و پایکوبی شما زهری است بر جام دشمن که سلاسل از خون مردم سر میکشد، بیاید در آخرین نفسهایم با هم عهدی ببندیم، در پی رفتن من دست افشان، پایکوبان، شاد و غزلخوان باشید. ای مردم ، ای رزمندگان راه آزادی :

رزمتان بزم ، بزمتان رزم ، رزم و بزمتان پیروز باد.

 

سیمین شاعر مردمی از میان مردم رفت و مردم در مراسم او دست افشان و غزلخوان بودند و دشمن در حیرت و تعجب بود و در برنامه تلویزیونی از خود می پرسید ، اینها چرا بجای گریه دست می زنند؟ اینکه دشمنان حتی در لحظه مرگ و پس از مرگ نیز نتوانستند هواخواهان را به گریه وادارند یک پیروزی است، همان پیروزی که سیمین گفت نگذارید دشمن شاد شود، آری مبارزه هزاران شکل و روش دارد ، خنده، دست افشانی، پایکوبی و غزلخوانی یکی از بهترین اشکال مبارزه با دشمنان مرده پرست و شب پرست است.

نگذاشتند سیمین در کنار دیگر همرزمانش ، دیگر شاعران و هنرمندان به خاکسپرده شود ، چه باک؟ که در هر نقطه از خاک ایران ستاره ی خفته است، ستاره ای که دشمنان مردم حتی از جسد بی جانشان، از گور بی جسمشان ، از سنگ شکسته گورشان ، از گورهای بی نام و نشان ، از گلستانهای چون خاوران و… دائما» به خود می لرزند.

ما مرگ سیمین بهبهانی را به مردم ایران ، خانواده گرامی ایشان، به دوستانش و به هنرمندان ، بخصوص به کانون نویسندگان ایران تسلیت گفته و امیدواریم هنرمندان تازه نفسی جای رفته گان را پر کنند و سلاحها و پرچم های زمین گذاشته را بالای سر به اهتزاز در آورند، که این سنگر بی رزمنده نبوده و بی رزمنده نخواهد بود.

 

زندان گوهر دشت

شاهرخ زمانی

خالد حردانی

8/6/1393

 ******************************

سیزدهمین روز از اعتراض صنفی کارگران معدن بافق

در حالی که اعتراض صنفی حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق از صبح امروز (یکشنبه ۹ شهریور) به سیزدهمین روز متوالی وارد شده است، بیش از ۲۰۰ کارگر این معدن به همراه خانواده‌های کارگران بازداشتی برای نهمین روز متوالی مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.

منابع کارگری ایلنا از بافق گزارش داده‌اند شورای تامین استان یزد عصر دیروز (شنبه ۸ شهریور) با حضور چند مقام دولتی و امنیتی از تهران تشکیل جلسه داده است و اعضای این شورا به همراه مقامات یاد شده امروز به بافق سفر می‌کنند.

در عین حال وبسایت‌های محلی خبر داده‌اند در جلسه دیروز شورای تامین استان یزد، معاون سیاسی وزیر کشور نیز حاضر بوده است و درباره نتیجه این جلسه و تصمیمات اتخاذ شده امروز اطلاع رسانی می‌شود.

بر اساس این گزارش‌ها، اعضای شورای شهر بافق دیروز به یزد رفته بودند اما نتوانستند با معاون سیاسی وزیر کشور دیدار کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 31 اوت 2014 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: