اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

شورش برحق است! ما در کنار شورشگران مبارز ایستاده ایم: روزنامه انقلاب٬ حزب کمونیست انقلابی امریکا- ترجمه برهان عظیمی

دریافتی:

usa, r c p of usa

شورش برحق است!
انقلاب همچنان در دستور روز رفقای حزب کمونیست انقلابی امریکا می باشد…

مطلب زیر از نشریه ۳۴۹ انقلاب ارگان حزب کمونیست انقلابی آمریکا ترجمه شده است. برهان عظیمی

حزب کمونیست انقلابی امریکا

ما در کنار شورشگران مبارز ایستاده ایم

۱۸اوت ۲۰۱۴ | روزنامه انقلاب | revcom.us

 

ما در کنار مبارزینی که سر به نافرمانی زده اند، ایستاده ایم. ما با آنهایی که خشمگین اند، آنهایی که سرکشند و شورشگر، آنهایی که دیگر تحمل آنچه به آنها روا می شود را ندارد، آنهایی که حقیقت را می گویند و همان هایی در مورد شان دروغ گفته می شود؛ می ایستیم. بدون مقاومت، بدون خشم، بدون شورش برحق، بدون اصرار مردم بر احقاق حقوق خود و دفاع از این حقوق در خیابان، تعداد بسیار کمی از مردم به آنچه واقعا بر مایکل براون گذشت و این که چگونه او زمانیکه دستان خود را به حال تسلیم بالا برده بود به ضرب چندین گلوله توسط خوک ها(پلیس فاشیست امریکا-م) کشته شد و جسدش ساعتها مانند یک حیوان در وسط خیابان رها شد، پی می بردند. و تعداد بسیار کمی از مردم در غم و اندوه پدر و مادر او به خاطر از دست دادن وحشتناک این مرد جوان که در عنفوان سالهای اول جوانی اش بود، شریک می شدند. بدون شورش مردم، انجام این قتل دهشتناک دولتی فقط می توانست یکی دیگر از همان داستان تکراری قدیمی که همه بیش از حد با آن آشنا هستند، باشد، قتلی که جوانان سیاه و آمریکای لاتین را دوباره و دوباره مورد هدف قرار می دهد.

اما به دلیل سرپیچی و شورش مردم حالا دیگر تمام جهان داستان را می داند. حالا هر کس باید با آن به مقابله کند. مردم سراسر کشور و در سراسر جهان از این مبارزه حمایت کرده اند. شما مبارزین شورشگر در حال تغییر تفکر میلیون ها و میلیون ها نفر از مردم هستید… شما از همه خواسته اید که این را بر نتابند… شما در حال ساختن تاریخ که بدجوری نیاز دارد ساخته شود، می باشید.

بنابراین، بله، ما در کنار این مبارزین ایستاده ایم- و نه تنها در حرف بلکه در عمل از آنها دفاع خواهیم کرد.

اما در حال حاضر مقامات در گارد ملی را به صحنه آورده اند. این فقط نشان می دهد که آنهای که در بالا هستند چقدر از مردمی که روزمره سرکوب شان می کنند و با سگ هایشان به مردم حمله می کنند می ترسند… گارد ملی فقط بخش دیگری از کل استفاده نامشروع شان از زور و خشونت علیه مردمی که تنها حق شان را بیان می کنند، است. و هر گونه اقدامات غیر قانونی، خلاف قانون اساسی و نامشروع گارد ملی باید بیش از حد به مبارزه طلبیده شود. خواسته های برحق مردم که عبارتند از: این پلیس، این خوک قاتل باید به مجازات و بازداشت شود. بدست نیامده است. هم اکنون! این رئیس خوک ها باید اخراج شود. و در حال حاضر، باید بدون هیچ پیشرطی به مردم اجازه داده شود تا در خیابان ها باقی بمانند و خود را با هر لفظی بیان کنند.

یکشنبه شب، زمانیکه گاز اشک آور فضای هوا را اشغال کرده بود و زمانی که عقربه ساعت به حکومت نظامی نیمه شب نزدیک می شد، یک زن قدم به جلو گذارد و خطاب به مردم گفت: «اگر عدالت بقرار نشود! اگر حکومت نظامی » برچیده نشود در پاسخ به فراخوانی که از مردم می خواست» به خانه بروید و استراحت کنید» گفت: «مایکل براون نمی تواند استراحت ​کند، او دیگر نمی تواند به خانه برود. ما نیز به خانه باز نمی گردیم!» این روحیه غالب بر مردم فرگوسن و روحیه ای است که ما نیاز داریم از آن حمایت کنیم و آنرا تقویت و گسترش دهیم.

به هر کسی که واقعا خواهان آزادی است، و آنان که خوهان فرا رسیدن روز بهتری برای جوانان مان هستند اجازه ندهید که چنین ضرباتی ما را به پایین راند. به «رهبران» که عصبانیان شورشگر را مورد حمله قرار می دهند و به ما بگویید که به این نظام اعتماد کنیم، نه بزرگ می گوییم. اگر نمی توانید بهتر از آن را انجام دهد، از سر راه ما کنار بروید.

و به شبه نظامیان شرم آوری که چنان نقش پلیس را انجام می دهند و تصمیم می گیرند که چه کسی و چه چه وقتی می تواند اعتراض کند، کسانی حمله می کنند و تهمت «اوباش» می زنند و کمونیست ها را به عنوان «تحریک کنندگان» محکوم می کنند، شما نیاز دارید که از کار پلیسی مزخرف موازی با ضد اطلاعات حاکم دست بردارید و اگر نمی توانید در کنار مردم شورشگر بایستاده … پس فقط در خانه تان بمانید.

در کنار هم بایستیم و خواهان برقراری عدالت واقعی باشیم!! زمان آن همین حالا است!

************************

 

برای انتشار فوری ۲۳ اوت  ۲۰۱۴

کارل دیکس رهبر انقلابی می گوید: مشکل نافرمانی و تمرد مردم از قتل مایکل براون توسط پلیس نیست: برای آنچه لازم است مبارز کرد بجنگید

۲۳ اوت ۲۰۱۴| نشریه انقلاب | revcom.us

برای انتشار فوری ۲۳ اوت  ۲۰۱۴

شماره تماس با تراویس مورالس و دبرا سویت

Contact: Travis Morales – 713 240 3192

Debra Sweet – 718 809 3803

revcom.us

mailto: CarlMDix@gmail.com

 

از طرف کارل دیکس امروز در فرگوسن، میسوری منتشر شد:

 

«روایتی در شهر فرگوسن توسعه یافته که سرپیچی برخی از افراد در اینجا مشکل ساز است. طبق این داستان، اگر هر کسی با دستور پلیس همراهی کند، روایتی که توسط به اصطلاح «رهبران اجتماعی» تحت عنوان  مودبانه رفتار کنید، آرام باشید، تعظیم کنید و اجازه دهید سیستم کار خود را انجام دهد، همه چیز خوب و بر وفق مراد پیش خواهد رفت، نیز مرتبا دارد تبلیغ می شود. این داستان غیر واقعی است، و هدفش آن است که مناسبات و شرایط را از عدالت خواهی برای مایکل براون، که در محکوم کردن پلیس، اخراج جکسون رئیس پلیس و باز کردن فوری پرونده حسابرسی به قتل اوست، تغییر دهد. و در عوض شرایط را به حفظ نظم کنونی، نظمی که سرکوب وحشیانه مردم سیاه پوست از آن نشات می گیرد منتقل شده است.

سرپیچی و شورشی که مردم فرگوسن در واکنش به قتل مایکل از خود نشان داند، امر خوبی است. من تماما با آن سرپیچی که باید ادامه داده شود، همراه هستم و از آن حمایت می کنم. تنها دلیلی که مردم در مورد مایکل براون در سراسر جهان صحبت می کنند و می دانند که او به قتل رسید است؛ این است که مردم فرگوسن به ویژه جوانان به خیابان ها ریختند و خواستار «عدالت برای مایکل براون» شدند. من جوانان و هر کس دیگری را که با شنیدن خبر قتل مایکل  احساس می کند به شکمش مشتی وارد شده است و از اَعمال شنیع این سیستم متنفرند، را به چالش می کشم که: برای آنچه لازم است مبارز کرد بجنگید و زمانیکه چنان می کنید سر خود را بالاتر آورده و در مورد منشاء همه این مسائل، مشکلات و آنچه که باید برای پایان بخشیدن به آن یک بار و برای همیشه انجام شود، فکر کنید. و به جنبشی برای انقلاب که حزب کمونیست انقلابی در حال ساخت آن است، بپیوندید.

ما دارای استراتژی برای کسب پیروزی هستیم، یک سازمان که به چنان چیزی برسد داریم، و ما باب آواکیان (BA) به عنوان رهبر، کسی که توان پیشروی کردن را نشان می دهد، داریم. به این جنبش برای انقلاب بپیوندید و بخشی از آماده سازی زمینه و مردم برای زمانی که یک انقلاب می تواند به این دهشت ها برای همیشه پایان دهد، باشید. «

* * * * *

کارل دیکس و دکتر کورنل وست یکی از بنیانگذاران تشکل «پایان دادن به توقف و حبس دسته جمعی» است. او یکی از نمایندگان حزب کمونیست انقلابی است. از مخالفت با جنگ ویتنام در داخل ارتش امریکا در دهه ۱۹۶۰ تا مبارزه برای جلوگیری از حبس دسته جمعی و ترور پلیس، کارل عمر خود را در مخالفت با بی عدالتی سپری کرده است. او بیانیه ای در محکومیت قتل مایکل براون توسط پلیس که به طور گسترده ای در فرگوسن پخش گردید، صادر نموده است. همراه با دکتر وست، کارل بیانیه ی «ماه مقاومت» اکتبر ۲۰۱۴ علیه زندانی دستجمعی، ترور پلیس، سرکوب و مجرم کردن یک نسل، را بیرون داده اند.

کارل دیکس را در تویتر دنبال کنید: @Carl_Dix

پست الکترونیک: CarlmDix@gmail.com

ترجمه توسط برهان عظیمی

۲۳ اوت ۲۰۱۴

عکس کارل دیکس که در اعتراض به قتل مایکل براون دستگیرشد. فرگوسن میسوری 18 اوت، 2014. عکس توسط اسوشید پرس مخابره شده است: AP

karl dix

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 24 آگوست 2014 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: