اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

جان رضا شهابی بطور جدی در خطر است و مبارزه فوری را می طلبد٬ و اعتصاب کارگران معدن سنگ آهن بافق با پیروزی به اتمام رسید!!: نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

دریافتی:Reza Shahabi

جان رضا شهابی بطور جدی در خطر است و مبارزه فوری را می طلبد!

 nahadhay-e-hambastegikharej1

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

رضا شهابی، مسئول مالی  و عضو هیأت مدیره­ی سندیکای شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، با تنی رنجور اما با عزمی سترگ، برای چندمین بار ، دست به اعتصاب غذا زده  و از پذیرفتن دارو نیز سرباز زده است.

او در اعتراض به فشارها، تبعید او از زندان اوین به زندان گوهردشت و شرایط غیر انسانی زندان و اعلام چهار خواسته دایر بر بازگشت به بند 350 زندان اوین، برخورداری از مرخصی استعلاجی جهت درمان و عمل جراحی دیسک کمر، اجرای ماده 134 قانون جدید مجازات اسلامی و برخورداری از قانون آزادی مشروط، دست به اعتصاب غذا زده و وارد بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای خود شده است.
طبق آخرین خبر ها او با وضعیت بسیار نامناسب و مخاطره آمیز جسمانی روبرو است ومسئولین زندان تا کنون هیچ ترتیب اثری به این اعتراض بر حق او نداده اند.

این چندمین بار است که رضا شهابی در اعتراض به اعمال جنایتکارانه و ضد کارگری بازجویان و مقامات زندان و شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی را که به وی و دیگر زندانیان تحمیل می کنند، دست به اعتصاب غذا می زند و زندگی و سلامتی خود را در اعتراض به حقوق خود و هم طبقه ای هایش به خطر می اندازد. طبق خبرهای رسیده، در طول این مدت اعتصاب غذا رضا شهابی 8 کیلو از وزنش را از دست داده و سلامتی وی به طور جدی در معرض خطر قرار گرفته است.رضا شهابی به علت ناراحتیهای عدیده ای که از نظر جسمی دارد و در دوران محکومیتش هیچگاه بطور جدی مورد مُدوای پزشکی قرار نگرفته است.

 «مردانی»، رئیس زندان در حالی که در برخورد با رضا شهابی دچار عجز و استیصال شده است و این عجز را با عبارتی چون » رضا! تو از جان ما چه می خواهی ؟» بر زبان می آورد، در عین حال، که در مقابل مقاومت و جسارتی که این کارگر پیشرو از خود نشان داده است، درمانده از شکستن مقاومت و ایستادگیش، در ظاهر او را تهدید به حبس در زندان انفرادی می نمایند. رژیم با عدم پاسخ به خواستهای رضا شهابی نوعی از شکنجه های فرسایشی را به او تحمیل می نماید، و با ادامه اعتصاب غذا  شرایط بسیار نگران کننده و دشواری را  پیش روی  رضا شهابی گذاشته که جان او را بطور جدی در معرض خطر قرار داده است. مزدوران رژیم جمهوری اسلامی از مقاومت و مبارزات خستگی ناپذیر رضا شهابی مستاصل شده و به این نتیجه رسیده اند، که اعمال هر نوع تنبیه و شکنجه بدنی و روحی در رابطه با این کارگر مبارز کارساز نمی باشد. بنابراین، با ترتیب اثر ندادن به اعتصاب غذا و متحقق ننمودن خواسته هایش بر این تصمیم اند که با تحمیل کردن شرایط فرسایشی و زیانبارخویش بطور واقعی سلامتی او را تا پای مرگ بخطر بیاندازند! سرانجام با تحمیل قتل عمد مانند ستار بهشتی، افشین اسانلو مرگ او را خیلی راحت و بدون هیچ مسئولیتی طبیعی جلوه دهند. این وضعیت بشدت نگران کننده رضا شهابی این توجه را به تمام نهادها و تشکلهای کارگری در سطح داخل و جهانی را می دهد  تا متحدا از رضا شهابی بخواهند که به اعتصاب غذای خود خاتمه بدهد.

ما نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور، نگران سلامتی رضا شهابی هستیم. ما وظیفه خود می دانیم که از رضا شهابی کارگر مبارز و خستگی ناپذیر جنبش کارگری تقاضا نمائیم، از آنجائیکه بطور جدی سلامتیش در خطر است به اعتصاب غذای خود پایان دهد. نهادهای همبستگی بر این واقف هستند رضا جنبشی را نمایندگی می کند که حتی زندان ، شکنجه و سرکوب بیرحمانه، نمی تواند اختلالی در اراده طبقاتیشان نسبت به آرمانهای والای بشری بوجود بیاورد. اما قطعا این اعتصاب غذاهای طولانی جان و سلامتیش را بخطر خواهد انداخت و دشمن در انتظار همچنین لحظه و روزی است. رضا باید بداند که جنبش کارگری بیشتر از هر زمان دیگر به وجود او نیاز دارد و این فرصت نباید به دشمن طبقاتی داده شود، که به آروزی دیرینه اش برسد.

خطری که امروز رضا شهابی را تهدید می کند، این مسئولیت را بر عهده همه ما می گذارد که به هر طریق ممکن از وی حمایت کنیم و صدای حق طلبی این کارگر مبارز را که به خاطر دفاع از حقوق کارگران و بهبود سطح معیشت و زندگی آنان، سال هایی از عمر خود را در زندان بسر برده است  به گوش سازمانها و نهادهای کارگری آگاه جهان برسانیم.

کارگرزندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردند!

مرگ بر رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران!

تیرماه ۱۳۹۳

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

nhkommittehamahangi@gmail.com

http://nahadha.blogspot.com/

boltanxaberi@gmail.com

*********************************************

اعتصاب کارگران معدن سنگ آهن بافق با پیروزی به اتمام رسید!

nahadhay-e-hambastegikharej1

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

بيش از ٥٠٠٠  کارگر معدن سنگ آهن مركزی بافق در اعتراض به واگذاري ٢٨،٥ درصد از سهام اين معدن به بخش خصوصی از  روز شنبه ٢٧ اردیبهشت ماه ١٣٩٣ مبارزه خود را به صورت  تحصن و اعتصاب آغاز كردند، اين حركت مبارزاتي مدت ٣٩ روز تداوم داشت و با عقب نشينی هيات دولت و لغو مصوبه خصوصی سازی معدن با موفقيت به پايان رسيد.

جمهوری اسلامی سرمایه همانند دیگر هم طبقه ای های خود در دیگر کشورهای سرمایه داری با طرح خصوصی سازی به دنبال کسب سود بیشتر، کاهش دستمزد و مزایای کارگران، افزایش استثمار و سلب بيشترحقوق كارگران، گسترش قراردادهای موقت و سفید امضا و سلب امنيت شغلی است. کارگران معدن بافق با وجود اين كه از تشكل مستقل خود كه مي توانند با تكيه بر آن اتحاد و هويت طبقاتي خود را بروز دهند، محرومند، با اين وجود متحد و يك پارچه علیه طرح ارتجاعی دولت سرمایه داران به پاخاسته و با مبارزه خود در مقابل تعرض سرمايه و مصادره اموال عمومی ایستاده و رژیم سرمایه داران را به زانو در آوردند.

کارگران در مقابل این طرح  سرمایه داران، خواست خریدن سهام معدن و نیزخود مستقیما میتوانند اداره معدن را بدست بگیرند را طرح نمودند. کارگران معدن بافق پرچم یک مبارزه مهم علیه یکی از مهمترین طرحهای نظام سرمایه داری که نتیجه ای جز فقر وگرسنگی را بهمراه ندارد را بلند کردند.

مبارزه و اعتصاب به حق کارگران معدن بافق در مقابل طرح خصوصی سازی، پیروز شد. اين مبارزه هم چنين راه مقاومت در برابر تعرض سرمايه  را به ساير کارگران در دیگر مراکز صنعتی نشان داد. پیروزی کارگران معدن بافق متعلق به تمامی کارگران است.

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری ایران، اين  پیروزی را به كارگران معدن سنگ آهن مركزی بافق و تمامی جنبش کارگری تبریک میگوید.

 

 زنده باد کارگران اعتصابی سنگ آهن بافق!

زنده باد همبستگی کارگران!

جون 2014 – تیر 1393

nhkommittehamahangi@gmail.com

http://nahadha.blogspot.com/

boltanxaberi@gmail.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: