اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

سردار جزایری که بیشتر از سیاستمداران نظر میدهد: تعرض به ایران یعنی نابودی تلاویو و ادامه جنگ درون آمریکا

us,Iran

سردار جزایری که بیشتر از سیاستمداران نظر میدهد: تعرض به ایران یعنی نابودی تلاویو و ادامه جنگ درون آمریکا


معاون ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: تعرض به جمهوری اسلامی ایران یعنی نابودی تلاویو و ادامه جنگ درون ایالات متحده و لذا حرف‌های رئیس حکومت امریکا، بر زبان آوردن آرزوهای کودکانه دست‌نیافتنی است.

به گزارش ایلنا، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات اخیر اوباما رییس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه «همه گزینه‌ها علیه برنامه‌ هسته‌ای ایران روی میز است» اظهار داشت: اگر امریکا و هم‌پیمانانش توان حمله به ایران را داشتند، لحظه‌ای در انجام عمل وحشیانه خود درنگ نمی‌کردند.

وی تصریح کرد: آنها می‌دانند تعرض به جمهوری اسلامی ایران یعنی نابودی تلاویو و ادامه جنگ درون ایالات متحده و لذا حرف‌های رئیس حکومت امریکا، بر زبان آوردن آرزوهای کودکانه دست‌نیافتنی است.

سردار جزایری با تأکید بر اینکه بسط صلح و عدالت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و ملت ایران است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، آرمان‌های بلندی دارد و به دنبال فراگیر کردن صلح و عدالت واقعی در جهان و در میان همه ملت‌ها و جوامع است و روند حرکت جهانی نیز حاکی از پایان دوره رژیم‌های سلطه و آموزه‌های غیرالهی نظیر لیبرال دموکراسی دروغین است.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های دراختیار جبهه حق‌طلب، عدالت‌جو و سلطه‌ستیز برای غلبه بر مشکلات و موانع فراروی صلح، امنیت و عدالت گفت: جمهوری اسلامی ایران و همراهان منطقه‌ای و جهانی‌اش، چالش‌ها، بحران‌ها و جنگ‌های ساخته و پرداخته رژیم‌های سلطه را پشت سر خواهند گذاشت و نابودی را برای ابرسرمایه‌داری و صهیونیسم جهانخوار رقم خواهند زد.

سردار جزایری در ادامه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران برای برتری ظاهری قدرت‌های سلطه‌گر در عرصه جنگ نرم را تشریح و بیان داشت: امکانات مادی و توانمندی‌های جنگ نرم امریکا و هم‌پیمانانش هر چند به ظاهر از برتری و قوت برخوردار است، لیکن اقبال بی‌نظیر آزادیخواهان جهان و پذیرش آموزه‌های انقلاب اسلامی حاکی از امواج خروشانی است که دست بالاتر و برتر را برای جمهوری اسلامی ایران به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: هیچ‌کس در جهان قادر به جلوگیری از این حرکت مقدس نیست و در آینده‌ای نزدیک همگان شاهد خواهند بود که پایه‌های امپراطوری پول و سلاح فرومی‌ریزند و امریکایی‌ها فقط نظاره‌گر این سقوط خواهند بود.

این مقام عالیرتبه نظامی در پایان تصریح کرد: حاکمان امریکایی و رسانه‌های صهیونیستی نمی‌توانند بر فهم و درک صحیح جامعه جهانی نسبت به شکست‌های نظامی متجاوزان در لبنان، غزه، عراق،‌ افغانستان و سوریه سرپوش بگذارند و مردم جهان بولف‌های امریکا را به حساب مضحکه‌ی سران این کشور می‌گذارند.

****************

آلن ایر: ادعا نکرده‌ایم مشکلمان با ایران تنها برنامه هسته‌ای است

آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت امورخاجه آمریکا گفت: ما نسبت به مساله مذاکرات هسته ای خوشبین یا بدبین نیستیم بلکه واقع بینانه به آن نگاه می کنیم و از هیچ تلاشی برای رسیدن به توافق فروگذار نخواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، وی در گفت‌وگو با یک رسانه امریکا افزود: البته همان طور که باراک اوباما اشاره کرد، اکنون این فرصت وجود دارد که به طور صلح آمیز این بحران هسته ای را حل کنیم اما این قطعی نیست و احتمال موفقیت محدود است.

او با بیان این که در حال حاضر به سخت ترین مرحله مذاکره یعنی نوشتن پیش نویس توافق نهایی و جامع رسیده ایم، اظهارکرد: در آخرین دور مذاکرات مشخص شد که میان دو طرف شکاف های بزرگی وجود دارد اما نیت دو طرف این است که روی این مساله کار کنند.

آلن ایر در پاسخ به این سوال که در صورت عدم حصول توافق نهایی آیا گام های دیگری وجود دارد که ایران بتواند برای باز نگه داشتن باب مذاکرات داشته باشد؟ تصریح کرد: روی گزینه ها و مسایل فرضی نمی خواهم متمرکز شوم چرا که اکنون باید روی فرصتی که پیش رو داریم و بهترین گزینه یعنی دیپلماسی متمرکز شویم.

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا درباره پیش بینی ˈگری سیمورˈ مبنی بر ادامه مذاکرات تا سال 2015، گفت: هیچ کس از جمله گری سیمور نمی تواند در این زمینه پیش گویی کند، ما فقط کار خود را انجام می دهیم و امیدواریم به نتیجه برسد چون پیشگویی احتمال پنج، ده یا هشتاد درصد به نتیجه رسیدن این توافق، نوعی اتلاف وقت است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موضع رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا که در امارات متحده عربی مطرح شد، موضع رسمی دولت آمریکا است؟ تاکید کرد: نگفته پیداست که ما هیچ گاه ادعا نکردیم که تنها مشکلی که با ایران داریم، همان برنامه هسته ای است، البته در حال حاضر موضوع مورد اهمیت برای جامعه بین المللی همان برنامه اتمی ایران می باشد.

آلن ایر افزود: ایران فرصت دارد تا نقشی مثبت و سازنده در منطقه ایفا کند و از این منظر از ایران درخواست می کنیم رویکرد خود را در سوریه تغییر دهد.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا بحران اوکراین موضع ایران را آن طور که برخی مطرح می کنند در مذاکرات تقویت کرده است؟ گفت: این موضوع هیچ تاثیری بر مساله مذاکرات هسته ای نداشته و ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: نکته جالب برای من همان طور که اوباما هم اشاره کرد، این است که نمونه ایران و اوکراین فواید رویکرد چند جانبه گرایی در مواجهه با تهدیدات بین المللی را نشان می دهد.

******************************

آمریکا: جریمه 10 میلیارد دلاری بانک فرانسوی به دلیل نقض تحریم ایران 

دادگستری آمریکا خواهان دریافت 10 میلیارد دلار جریمه از بانک فرانسوی به دلیل نقض تحریم های ایران است.

به گزارش عصر ایران، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت وزارت دادگستری آمریکا در حال اعمال فشار بر بانک  «بی. ان.  پی. پاريباس» برای پرداخت جریمه 10 میلیارد دلاری به دلیل نقض تحریم های ایران و دیگر کشورهاست.

«بی. ان.  پی. پاريباس» بزرگترین بانک فرانسه به شمار می آید.

منابع آگاه در ماه می گذشته به رویترز گفته بودند که این بانک فرانسوی در حال مذاکره با مقامات آمریکایی برای پرداخت بیش از 3 میلیارد دلار جریمه برای پایان دادن به شکایت ها و تحقیقات درباره نقض تحریم های آمریکا علیه ایران ،‌سودان و دیگر کشورها توسط این بانک است اما هم اکنون مشخص شده که این رقم حدود 10 میلیارد دلار است.

این بانک پیش از این گفته بود که جریمه اش بیش از یک میلیار دلاری است که از محل نقض احتمالی تحریم ها به دست آورده است.

قبل از این در ماه جاری میلادی نیز یک مجموعه مالی اعتباری به نام کردی سوئیس ضمن اعتراف به کمک به آمریکایی ها برای فرار مالیاتی پذیرفت مبلغ 2.5 میلیارد دلار جریمه به همین دلیل بپردازد.

***********************************

اکسید کردن ذخایر اورانیوم غنای پایین ایران «به‌زودی آغاز می‌شود»



دیپلمات‌های غربی می‌گویند که ایران در نظر دارد تا در همراهی با توافق موقت هسته‌ای٬ حدود اواخر خرداد تا اوایل تیرماه اکسید کردن گاز اورانیوم کمتر غنی‌شده خود را آغاز کند.

اکسید یا رقیق کردن گاز اورانیوم امکان استفاده از این ماده شیمیایی در تولید تسلیحات اتمی را از بین می‌برد.

به گزارش روز پنج‌شنبه، ۸ خردادماه، خبرگزاری رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هفته اخیر در جلسه‌ای محرمانه با دیپلمات‌های غربی اعلام کرده است که ایران حدود ۴.۳ تن گاز اورانیوم کمتر غنی‌شده خود را از نطنز به تاسیسات اصفهان منتقل کرده است و این می‌تواند نشانه‌ای باشد از این‌ که ایران می‌خواهد عملیات تبدیل این گاز به پودر اکسید را آغاز کند.

یک مقام ارشد آژانس در این جلسه به دیپلمات‌های غربی گفته است که طبق برنامه قرار است این تاسیسات نیمه پایانی ماه ژوئن (۲۵ خردادماه تا ۹ تیرماه) کار خود را آغاز کند.

بر اساس توافق موقت هسته‌ای ژنو که سوم آذرماه سال گذشته حاصل شد٬ ایران تا ۲۹ تیرماه سال جاری فرصت دارد تا به خواسته‌های ۱+۵ پاسخ دهد که در مقابل این تعهد بخشی از تحریم‌ها علیه ایران به حال تعلیق درآمده‌اند.

بر همین اساس، ایران از جمله باید ذخایر گاز اورانیوم خود را اکسید یا رقیق کند تا امکان استفاده از آن برای تولید تسلیحات اتمی وجود نداشته باشد.

طبق گزارش‌های چند وقت اخیر آژانس درباره میزان پایبندی ایران به توافق ژنو٬ ایران تاکنون به تمامی تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است.

حال نیز آژانس بین‌المللی اعلام کرده است که فعالیت‌های لازم برای راه‌اندازی تاسیساتی به منظور اکسیده کردن اورانیوم با غنای پایین در نزدیکی شهر اصفهان آغاز شده است. آزمایش‌های نهایی این تاسیسات قرار بود سال ۲۰۱۳ به پایان برسد.

به گفته آژانس، به دلیل تاخیر ایران در راه‌اندازی این تاسیسات٬ اورانیوم با غنای پایین ایران از ۷.۶ تن در ماه فوریه (۱۲ بهمن- ۹ اسفندماه) به ۸.۵ تن در ماه مه (۱۱ اردیبهشت- ۱۰ خردادماه) افزایش یافته است.

با این‌حال یک دیپلمات غربی به رویترز گفته است که طبق اظهارات اخیر آژانس به نظر می‌رسد که ایران می‌تواند تا پایان ضرب‌الاجل توافق موقت هسته‌ای٬ کار رقیق‌سازی و اکسید کردن ذخایر اورانیوم خود را به انجام برساند.

ایران می‌گوید اورانیوم کمتر غنی شده را نه برای تولید تسلیحات هسته‌ای، که برای توسعه فعالیت‌های صلح‌آمیز اتمی خود نیاز دارد.

رادیو فردا 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 مِی 2014 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: