اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

منصور اسانلو: بازداشت کارگران معدن چادرملو یزد به دلیل درخواست های صنفی، غیرقانونی است٬ مجموع گزارشات از زندان جهنمی رجایی شهر

دریافتی:

منصور اسانلو: بازداشت کارگران معدن چادرملو یزد به دلیل درخواست های صنفی، غیرقانونی است

18920

منصور اسانلو با دروغ خواندن ادعای فرماندار اردکان به کمپین گفت: « کارگران معدن چادرملو بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند. در حالیکه طبق گفته مسولان باید حقوق کارگران بین یک میلیون و نیم تا دو میلیون باشد. کارگران این معدن خواستار افزایش حقوق مناسب با تورم در ایران را داشتند علاوه بر این اینکه آنها ۴ ماه است که حق سختی کار و مزایا شغلی خود را دریافت نکردند.»

(۱۱ بهمن ۱۳۹۲)– منصور اسانلو، فعال شناخته شده کارگری در خصوص بازداشت ۲۰ نفر از کارگران معدن چادرملو یزد در روز چهارشنبه و پنجشنبه  ۹ و۱۰ بهمن ماه به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «طبق قانون کار وقتی کارگران اختلافی به دلیل دستمزد یا درخواست های صنفی با صاحب کار خود پیدا می کنند حق دارند دست از کار بکشند. بنابراین این حرکت آنها غیر قانونی نبوده که باعث بازداشت ۲۰ نفر از آنها شود.»

همچنین یکی از نمایندگان کارگری روز پنج شنبه ۱۰ بهمن به خبرگزاری ایلنا گفته است: «چهار نفر دیگر از کارگران با نام‌های «رامین حیدر جان»، «بهزاد طالب‌پور»، «محمود دهقان» و «احمد نصیرپور» نیز پنجشنبه دهم بهمن ماه در محل کارخانه و در جمع کارگران متحصن بازداشت شده‌اند.» به این ترتیب تعداد کارگران بازداشت شده در این معدن به ۲۴ تن رسیده است.

منصور اسانلو به کمپین گفت: «در طی چند ماه گذشته کارگران این معدن بارها درخواست کرده بودند که حقوق شان متناسب با تورم و گرانی شدید اضافه شود و ۴ ماه اضافه کاریشان که به تعویق افتاده پرداخت شود.  مسولان نیز قول رسیدگی  دادند اما در نهایت دبیر انجمن صنفی این کارگران را اخراج کردند و چند روز بعد هم ۲۰ نفر کارگر دیگر را بازداشت کردند.»

احمد کمالی، فرماندار اردکان امروز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه با انتقاد از اعتراضات صنفی کارگران معدن چادرملو در روزهای گذشته اعلام کرد که ۲۰ نفر از کارگران معدن چادرملو روز چهارشنبه نهم بهمن ماه پس از احضار به پلیس امنیت شهرستان مبارکه  بازداشت شدند. فرماندار اردکان این احضار و بازداشت را به دلیل شکایت کارفرمای معدن چادرملو دانست. روز سه شنبه ۸ بهمن ماه کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) اعتراض صنفی گسترده ای به اخراج دبیر انجمن صنفی خود داشتند که دو روز پس از آن ۲۰ نفر از این کارگران معترض دستگیر شدند.

بیش از سه هزار کارگر معدن چادرملو یزد از چند ماه پیش در اعتراض صنفی درخواست افزایش حقوق متناسب با تورم و پرداخت ۴ ماه اضافه کاری به تعویق افتاده خود را داشتند. در طی این اعتراضات بهرام حسنی نژاد، دبیر انجمن صنفی این کارگران اخراج شد. پس از این اتفاق در روز هشتم بهمن ماه کارگران دست به اعتراض صنفی گسترده ای زدند و خواستار بازگشت بهرام حسنی نژاد به کار و افزایش حقوق ها و پرداخت اضافه کاری های معوقه را داشتند.

آقای کمالی، فرماندار اردکان در گفتگو با خبرگزاری ایلنا با اظهار اینکه چنین اعتراضاتی درست نیست، مدعی شده “حقوق کارگران معدن چادرملو از حقوق بسیاری از مسولان بیشتر است” اما آقای اسانلو با دروغ خواندن این ادعا به کمپین گفت: « کارگران معدن چادرملو بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند. در حالیکه طبق گفته مسولان باید حقوق کارگران بین یک میلیون و نیم تا دو میلیون باشد. کارگران معدن چادر ملو خواستار افزایش حقوق مناسب با تورم در ایران را داشتند علاوه بر این اینکه آنها ۴ ماه است که حق سختی کار و مزایا شغلی خود را دریافت نکردند.»

منصور اسانلو در خصوص اینکه این ۲۰ کارگر بازداشتی چه کسانی هستند گفت: «اینها کسانی بودند که بیشترین تاثیر گذاری را در ساماندهی حرکت اعتراضی سه هزار کارگر معدن چادر ملو داشتند. کسانی بودند که مورد اعتماد همکارانشان بودند و حرف هایشان قابل اعتبار در میان بقیه کارگران بوده است. آنها دستگیر شده اند تا به اصطلاح جلوی حرکت های اعتراض آمیز بعدی کارگران گرفته شود.»

کارگران چادرملو پیش از نیز در تاریخ ۶ آذر ماه سال جاری دست به اعتراض زدند، در آن تاریخ ۸۰۰ کارگر معدن چادرملو در اعتراض به آنچه دستمزدهای ناعادلانه می‌خواندند و همچنین اخراج بهرام حسنی‌نژاد دبیر نهاد کارگری این معدن (انجمن صنفی کارگران شرکت پیمانکاری آسفالت طوس) تجمع کردند. کارگران معترض معتقد بودند حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد بر خلاف ماده ۲۵ و ۲۷ قانون کار صادر شده است. این کارگران در نهایت با وعده مسئولان اداره کار اردکان برای بررسی و تحقق مطالبتشان، ۱۲ روز پس از آن  در ۱۸ آذرماه اعتراضات خود را پایان دادند.

اما پس از اینکه حکم اخراج آقای حسنی نژاد، دبیر نهاد کارگری این معدن در ششم بهمن‌ماه از سوی هیات تشخیص اداره کار شهرستان اردکان  تایید شد، دور جدید اعتراضات صنفی کارگران مجددا آغاز شد.

فرماندار اردکان در مورد تایید حکم اخراج بهرام حسنی‌نژاد توسط هیات تشخیص اداره کار اردکان گفته است: «او می‌تواند از نهادهای بالادستی مانند اداره کار استان یزد یا وزارت کار اقدام کند اما توقف تولید در یک مجموعه سه هزار نفری به دلیل اخراجش قابل قبول نیست.»

اما بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، کارگران معترض این معدن معتقدند حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد بر خلاف ماده ۲۵ و ۲۷ قانون کار صادر شده است.  قرارداد آقای حسنی‌نژاد تا ۲۹ اسفند سال جاری اعتبار دارد که کارفرما به صورت یک جانبه این قرارداد را فسخ کرده است.

*******************************

kargaran e zendani

مجموع گزارشات از زندان جهنمی رجایی شهر:

اعتراض خانواده ها به سلیمانی  بدنبال آخرین تصمیم مجمع عمومی سالن 12 سیاسی عقیدتی رجایی  شهر برای اعتصاب سه روز و اطلاع رسانی و تذکر خانواده زندانیان سیاسی به سلیمانی روز 16 دی عده کثیری از خانواده ها با سلیمانی دیدار و اعتراض شدید خود را به تشدید پارازیت ها و بستن کتابخانه اعلام کردند، سلیمانی گفت پارازیت در مسئولیت دادستان تهران جعفری دولت آبادی است و در مورد کتابخانه اظهار بی اطلاعی کردند که حتما کار را پیگیری می کنند .لازم به ذکر است با هدایت اداره اطلاعات و مسئولین جمهوری اسلامی فشارهای مضاعف از جمله، حمله گارد به سالن 12 در روزشنبه 5/11/1392 زیانهای جدید به زندانیان سیاسی رجایی شهر وارد شده که باعث مبارزه و مقاومت آن ها از جمله (دادن شعارمرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای و اعتصاب سه روز از 6 تا 8 بهمن) شد. در روز چهارشنبه 9 دی عده ای از ملاقات کنندگان از خانواده های زندانیان سیاسی رجایی شهر به نبود تلفن و تشدید پارازیت و یورش به سالن 12 با مردانی رئیس زندان صحبت کردند که مردانی با قسم و دروغ و ضمن ابراز بی اطلاعی از تمام حوادث تمامی مسئولیت را بعهده مسئولین قضایی و اطلاعات انداخت و گفت:

 اگر شما پیش دولت آبادی بروید بهتر است اگر ایشان دستور بدهد من الان 6 باجه تلفن عمومی در سالن 12 نصب می کنم.  باور کنید من کاره ای نیستم.

( ما باور کردیم آقای مردانی شما ناراحت نباش!)

امروز(چهار شنبه 9/11/1392) ساعت 1 ظهر کریم معروف به عزیز از بچه های مبارز کرد هوادر حزب دمکرات از نمایندگان شورای 12 سالن سیاسی که نقش بسزایی را در برخورد با اعمال غیر قانونی و خودسرانه ی مسئولین داشت و مخصوصا روز جمعه در حمله گارد بعد از خوانده شدن  دروغین اسمش برای ملاقات با خانواده به دستور مردانی وی را گرفته و به سلول انفرادی انداخته اند.

بنابه اخبار موثق روز دوشنبه 7 دی در گردهمایی مسئولین زندان مردانی رئیس زندان،بحرینی مسئول حفاظت ،آقایی مسئول بازرسی و هم چنین نفراتی از اداره اطلاعات و قوه قضاییه تشکیل شد که تصمیم به سرکوب شدید زندانیان تا حد کشتارگرفتند که با سکوت مردانی و تایید بحرینی به تصمیم گرفته شده منجرشد. در این بین یکی از افراد منتصب به قوه قضائیه به سربازان گمنام امام زمان شدیدا اعتراض کرد و گفت شما دستور قتل،ترور،کشتار،اعدام و حکم های سنگین داده و پس از اجرا به صورت زبونانه خودتان را عقب کشیده و همه عاملین را لو داده و آنها را به روز سیاه می نشانید و ازاین که چه بلایی سر قاضی ،مامور و خانواده آنها بیاید، که کتان هم نمی گزد. (در تایید نظرات ایشان یکی دیگر گفته بود باید به صدها موارد از جمله قاضی مرتضوی ،حداد و مامور مطیعتان امامی اشاره کرد…)

وضعیت برخی از زندانیان بر اثر پارازیت

وضع هادی کریم که به دنبال تشدید پارازیت ها کیسه صفراش ترکیده  و مورد جراحی قرار گرفته که حال وی بسیار وخیم بوده و سایه مرگ مثل اوصانلو و خیر آبادی وی را تهدید می کند .

اعتراف صریح امروز 9 بهمن اداره بهداشت زندان در اینکه آب زندان صد درصد آلوده و مسموم کننده می باشد و تا حالا ده ها نفر را به اسهال ،استفراغ و مسمویت دچار کرده به طوریکه 2 نفر به خاطر وخامت حال به بیمارستان منتقل شده اند.

لازم به ذکر است که زندان رجایی شهر با ظرفیت 1500 نفر پذیرای 5500 تا 6000 زندانی می باشد و250 زندانی عقیدتی – سیاسی  با 40 اعدامی از جمله زانیار و لقمان مرادی ، شهرام احمدی و 20 حبس ابد و مابقی با حبس های 10 تا 30 سال در وضعیت مرگ تدریجی به سر می برند و مسئولین جمهوری اسلامی مخصوصا شخص دولت آبادی و وزارت اطلاعات هدفی جزء نابودی آنها ندارند.

پیش به سوی اتحاد بیش‌تر برای فشار بیش‌تر

پیش به سوی اعتراضات گسترده‌تر با شعار

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

9/11/1392

www.chzamani.blogspot.com

freeshahrookh@gmail.com

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 31 ژانویه 2014 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: