اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار کارگری ایران

koodake kar!

کودکان کار تنها در خیابان‌ها نیستند

ایلنا : معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی هرمزگان معتقد است «کودکان کار» فقط همان بچه‌هایی نیستند که در خیابان‌ها هنگام گل فروشی یا تمیز کردن شیشه اتومبیل‌ها مشاهده‌شان می‌کنیم، بلکه اکثر کودکان کار به دور از چشم ما، در فضاهای کارگاهی و یا ساختمانی بدون برخورداری از حقوق اولیه انسانی مشغول به کارند.

«مرتضی فیضی» معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی هرمزگان در این باره به خبرنگار ایلنا در منطقه گفت: کودکان کار بنا به شرایط اقتصادی و اجتماعی مجبورند ساعاتی از وقت خود را به کار کردن اختصاص دهند و به این واسطه از پیشرفت و یادگیری در مسائل اجتماعی، تربیتی و پرورشی محروم می‌مانند.

به گفته فیضی، هدف بهزیستی شناسایی و رسیدگی به حداقل نیاز‌های این کودکان است و این سازمان به همراه ۱۱ سازمان دیگر مجری ساماندهی این کودکان‌اند، زیرا حل این آسیب تنها با کار تیمی امکان‌پذیر است.
این مقام بهزیستی در استان هرمزگان معتقد است برخی سازمان‌ها مسئولیت خود را در این بخش جدی نگرفته‌اند.

هیچ کودک زیر ۱۸ سال حق کار کردن ندارد

وی تصریح کرد: طبق قانون هیچ کودک زیر ۱۸ سال حق کار کردن را ندارد، اما در برخی از استان‌ها به دلیل مسائل فرهنگی امکان دارد کودک پیش از سن قانونی ازدواج هم کرده باشد که این امر از جمله عواملی است که ساماندهی و خدمات‌دهی به این کودکان  مشکل مواجه کند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی هرمزگان افزود: ایجاد پایگاه و توسعه مشارکت‌های عمومی از جمله اهداف ما برای حل این موضوع است تا بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم که کودکان کار به صورت خودجوش با ما ارتباط برقرار کنند.

****************

افزایش ایدز در میان کودکان کار و زباله گرد/ کودکان کار در معرض سوء استفاده های جنسی

PostDateIcon مهر ۶م, ۱۳۹۲ | Author: روشنگری
Print Friendly

سلامت نیوز: یک عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با هشدار نسبت به افزایش اچ آی وی/ایدز در میان کودکان کار و خیابان به دلیل زباله گردی و یا سوء استفاده های جنسی از آنها، ضمن ابراز تاسف از بازماندن این کودکان از تحصیل، تاکید کرد:« در قوانین ما تاکید بر این شده است که کودک حق تحصیل دارد جای سئوال دارد که چرا این قوانین در عمل اجرایی نمی شود؟ و کودکان کار و خیابان در سال هایی که باید در مدرسه تحصیل کند مشغول به کار هستند.»

لیلا ارشد در گفت وگو با خبرنگار سلامت نیوز درباره دلیل افزایش ابتلا به ایدز در میان کودکان خیابانی و کودکان کار، گفت:« یکی از دلایل ابتلا به اچ آی وی/ایدز در میان کودکان خیابانی، زباله گردی است این کودکان در خانواده ای زندگی می کنند که مجبور به کار هستند و وقتی که قرار است زباله گردی کنند به شدت در معرض ابتلا به ایدز از طریق سرنگ های آلوده ای که به تازگی مورد استفاده قرار گرفته اند، هستند. »

وی ادامه داد:« این کودکان بدون هیچ تجهیزاتی مثل دستکش یا کفش های مناسب برای این کار در معرض خراشیدگی و زخم بر روی دست و پایشان هستند و به دلیل برخورد با اشیاء تیزی که تازه مورد استفاده قرار گرفته است ابتلا به بیماری هایی نظیرهپاتیت یا ایدز سلامتی این کودکان را تهدید می کند.»

این مددکار اجتماعی خاطرنشان کرد:« علاوه بر زباله گردی که احتمال ابتلا به اچ آی وی/ایدز را در میان کودکان خیابانی و کار افزایش می دهد به دلیل اینکه کودکان کار در سطح شهر فعالیت دارند در بسیاری از اوقات مورد آزار و اذیت های جسمی و فیزیکی و سوء استفاده های جنسی قرار می گیرند که ممکن است ویروس هپاتیت یا اچ آی وی به آنها انتقال پیدا کند.»

وی خاطرنشان کرد:« به هر حال این کودکان مجبور هستند برای خانواده های خود کار کنند. بسیاری از این کودکان دارای پدر و مادر هستند اما خانواده آنها به دلیل فقر، مهاجرت کرده اند و یا به دلیل اعتیاد شرایط خانوادگی مناسبی ندارند و والدین این کودکان فاقد هرگونه مهارت های شغلی هستند و بیکارند لذا این کودکان موظف به تامین خرج زندگی و اجاره خانه والدین خود هستند و مجبورند کار کنند.»

این عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان ادامه داد:« اگر کودکان مجبور به کار هستند باید لااقل حمایت هایی دریافت کنند. هیچکدام از این کودکان بیمه نیستند و متاسفانه اگر این کودکان بر اثر تماس با سرنگ و یا اجسام تیز، دچار زخم و بریدگی شوند والدین آنها امکان مراجعه این کودکان به بیمارستان هایی که دارای بخش عفونی است را ندارند تا احتمالا متوجه ابتلای وی به بیماری خاصی شوند.»

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی در قبال کودکان کار و خیابان و زباله گرد مسئول هستند، تاکید کرد:« طبیعتا سازمان بهزیستی خودش را به نوعی در قبال این دسته از کودکان موظف می داند اما در بسیاری از مواقع، پوششی که داده می شود مناسب و کافی نیست و این کودکان از حمایت های اجتماعی برخوردار نیستند و نمی توانند تحصیل کنند و از ادامه تحصیل باز می مانند.»

لیلا ارشد درباره راهکارهای جلوگیری از افزایش تعداد کودکان کار و خیابان و به تبع آن پیشگیری از ابتلای این کوکان به اچ آی وی/ایدز و یا هپاتیت گفت:« نباید وجود این دسته از کودکان را در سطح شهر نفی کنیم و صورت مسئله را پاک کنیم. برخی از کودکان کار و خیابان سن کمی دارند که هیچ توجیهی برای کار کردن آنها وجود ندارد. اگر این امکان وجود داشته باشد که توسط این کودکان با خانواده های آنها آشنا شویم تا مشخص شود خانواده های آنها چه مشکلاتی دارند و این فقر از چه طریقی قابل جبران است می توانیم لااقل برای سال هایی از کار کردن آنها و بازماندنشان از تحصیل جلوگیری کنیم.»

وی ادامه داد:« متاسفانه کودکان کار و خیابان در سال هایی که کودک باید در مدرسه تحصیل کند مشغول به کار هستند این در حالی است که در قوانین ما تاکید بر این شده است که کودک حق تحصیل دارد. پیمان نامه جهانی کودک نیز بر این مسئله تاکید دارد. همچنین در قوانین داریم که اگر پدری فرزندش را که در سنین مدرسه است به مدرسه نفرستد می تواند مورد سئوال و جواب قرار گیرد یا حتی جریمه نقدی می شود و این کار وی مجازات ۶ ماه زندانی شدن را دارد.»

این مددکار اجتماعی با تاکید بر اینکه قوانین ما برای تحصیل کودکان ارزش بسیاری قائل شده است؛ گفت:« جای سئوال دارد که چرا این قوانین در عمل اجرایی نمی شود؟ اگر به آن قوانین نگاه اجرایی شود باید این دسته از خانواده ها شناخته شده و تحت حمایت های موقت و کارشناسانه قرار گیرند تا این کودکان زباله گرد بتوانند برای مدت معینی تحصیل کنند و تحت حمایت باشند و اگر قرار است در سنین نوجوانی کار کنند مشمول قانون حمایت از کودکان کار شوند تا در مدت زمان کوتاه تری مشغول به کار باشند و تحت پوشش بیمه باشند تا در صورت آسیب دیدگی با هزینه های کم درمان شوند. همچنین بتوانند از وسایلی مثل دستکش یا کفش مناسبی استفاده کنند. این حداقل کاری است که می توان برای آنها انجام داد.»

وی در پایان گفت:« اگر خانواده های این کودکان در سال هایی مورد حمایت قرار گیرند از فرزندانشان به عنوان فرزندان کار استفاده نمی کنند و فرزند آنها نان آور کوچک خانواده نخواهد بود و پدر خانواده موظف است فرزندان خود را برای تحصیل به مدرسه بفرستد.»

کارگرانی که ۶ ماه کار می‌کنند و ۶ ماه به دنبال دستمزدشان می‌دوند

نایب رییس انجمن صنفی کارگران کوره ‏پزخانه ‏های قرچک ورامین از بدحسابی غالب کارفرمایان واحد‌های کوره پزی قرچک ورامین با کارگران فصلی که اکنون با ورود به نیمه سرد سال آماده بازگشت به محل سکونت‌شان هستند، انتقاد کرد.

«جعفر معصومی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: حدود  هزار کارگر فصلی در ۳۰ واحد فعال کوره‌ پزخانه های قرچک ورامین که به کار «قالب داری» یا «خشت زنی» مشغول بوده‌اند پس از حدود شش ماه کار، هم اکنون با اتمام نیمه گرم سال باید آمده بازگشت به سکونت‌گاهای اصلی خود در استانهای کردستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و… شوند اما «بدحسابی» کارفرمایان بعد از اتمام کار باعث نگرانی آنان شده است.

به گفته این فعال کارگری اکثر کارگران فصلی کوره‌پزخانه‌ها فاقد قرارداد کاری با کارفرمایان هستند و به همین دلیل قدرت  لازم را برای شکایت از کارفرمایان متخلف در مراجع قانونی ندارند.

معصومی در ادامه با اشاره به «کارمزدی» بودن کارگران فصلی تصریح کرد: کارگران فصلی در ۴ الی ۵ ماهی که به دلیل گرمای هوا و امکان خشک شدن خشت‌ها، فرصت کار در کوره پزخانه‌ها را دارند مجبورند با تمام قوای خانواده‌شان دو برابر حد معمول کار کنند تا مخارج ماه‌های بیکاری‌شان را نیز تأمین کنند و در این شرایط بدحسابی کارفرما زندگی یک سال آنان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این فعال صنفی در ادامه با اشاره به ناممکن بودن بازنشستگی برای کارگران فصلی کوره‌پزخانه، به پراکنده بودن سوابق بیمه‌ای و شیوه‌های مختلف کارفرمایان برای شانه‌ خالی کردن از بار مالی بیمه این کارگران، گفت: این کارگر فصلی با بیش از ۳۰ سال سابقه کار هم به ندرت بازنشسته می شوند چرا که اگر تعداد روزهایی که در یک سال برای کارگران فصلی کوره پزخانه ها بیمه رد می شود را جمع بزنیم به دوماه هم نمی‌رسد.

*****************
«500  هزار پرستار برای رسیدن به استانداردهای جهانی کم داریم»

ایلنا: نماینده وزیر بهداشت در شورای عالی نظام پرستاری با تأکید بر لزوم تشکیل کامل معاونت مراقبت و پرستاری برای پیگیری امور مربوط به حوزه پرستاری گفت: متاسفانه بسیاری از استانداردهای پرستاری به دلیل ضعف زیر ساخت‌ها همواره ابتر می‌مانند و اجرایی نمی‌شوند.

به گزارش ایلنا، شهربانو جعفری با اشاره به تلاش جامعه پرستاری و سازمان نظام پرستاری برای اخذ مجوز تشکیل معاونت مراقبت و پرستاری در آخرین فرصت موجود گفت: در حال حاضر به رغم پیش بینی برخی مخالفت‌ها باید تلاش کنیم تا آن را حفظ کنیم و تا اجرایی شدن کامل این مصوبه و تسری آن به تمام بدنه نظام سلامت مقاومت کنیم.

نماینده وزیر بهداشت در شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به کمبود پرستار در نظام بهداشت و درمان کشور و فاصله بسیار با استانداردهای جهانی گفت: اگر فقط بخواهیم به استانداردهای مورد قبول جهان نزدیک شویم، حداقل باید ۵۰۰ هزار پرستار جذب سیستم بهداشت و درمان کشور شوند. این مسئله خواسته ما نیست بلکه نیاز نظام سلامت و مردم است.

جعفری افزود: وقتی ما هنوز از نظر کمی نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در نظام سلامت مشکل داریم و حتی در مرز استانداردهای جهانی نیز حرکت نمی‌کنیم، رسیدن به خدمات مراقبتی و پرستاری مطلوب که در شأن مردم باشد امری دور از انتظار است.

*******************


۳۰۰ کارگر شهرداری یاسوج ۷ تا ۱۱ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند
300 کارگر خدماتی و فضای سبز شهرداری یاسوج که تحت نظارت چند شرکت پیمانکاری فعالیت دارند، به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران از سوی شهرداری یاسوج، چندین ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

«علیرضا جنتی» دبیر خانه کارگر یاسوج در این باره به ایلنا گفت: از مجموع ۳۰۰ کارگر خدماتی و فضای سبز شهرداری یاسوج، ۲۰۰ کارگر در بخش خدماتی، تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «طریق کاران کویر» فعال بوده و ۱۰۰ کارگر دیگر نیز در فضای سبز مشغول به کارند که تحت مسئولیت ۵ شرکت پیمانکاری همانند «کویر کاران» و «ارمغان جاوید» در سطح شهر کار می‌کنند.

او افزود: ۲۰۰ کارگر بخش خدماتی شهرداری یاسوج از اردیبهشت ماه سال جاری حقوقی از شرکت پیمانکاری طریق کاران کویر دریافت نکرده‌اند و این کارگران علاوه برطلب ۵ ماهه خود از این پیمانکار، دو ماه حقوق اسفند ۹۱ و فروردین ۹۲ را نیز از پیمانکار قبلی طلبکارند.

این فعال کارگری در مورد معوقات ۱۰۰ کارگر شاغل در بخش فضای سبز شهرداری یاسوج اظهار داشت: این تعداد کارگر نیز که تحت نظارت ۵ پیمانکار همانند کویر کاران و ارمغان جاوید در مناطق مختلف شهر یاسوج کار می‌کنند از آبان ماه سال گذشته با احتساب مهرماه سال جاری حدود ۱۱ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

جنتی مهم‌ترین مشکل تعویق حقوق کارگران شهرداری را پرداخت نشدن صورت وضعیتهای مالی شرکتهای پیمانکاری از سوی شهرداری‌ها عنوان کرد و افزود: شهرداری یاسوج دلیل پرداخت نکردن این صورت وضعیتهای پیمانکاران زیر مجموعه خود را کمبود منابع مالی اعلام کرده است.

********************

طومار ۵۵۰ کارگر خطاب به رئیس مجلس: مرگ تدریجی با مستمری کمتر از حداقل مزد

PostDateIcon مهر ۷م, ۱۳۹۲ | Author: روشنگری
Print Friendly

ایلنا

جمعی از کارگران در اعتراض به رد مصوبه بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه توسط شورای نگهبان، با امضای طوماری از رئیس مجلس نهم خواستند زمینه اجرای این مصوبه را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این طومار که به امضای از کارگران صنوف، کارگاه‌ها و کارخانه‌های استان تهران رسیده است، با اشاره به مصوبه ۱۳ شهریور ماه مجلس در خصوص پرداخت مستمری به بیمه شدگانی که کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند و همچنین مخالفت شورای نگهبان با این مصوبه، پرسیده شده که آیا محروم کردن پیرمردان و پیر زنان از حق داشتن حداقل حقوق، رعایت قانون اساسی است؟

کارگران معترض در ادامه این نامه با انتقاد از عدم تعمیم ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی به کلیه بازنشستگان و مستمری بگیران آمده است: «هر چند که حداقل حقوق فعلی ۴ برابر زیر خط فقر بوده و تامین کننده نیازهای یک شهروند ایرانی نیست، اما دریغ کردن این حداقل حقوق از بازنشسته تامین اجتماعی به عنوان یک امکان ناچیز برای زنده ماندن، سوق دادن پیرمردان و پیرزنان و افراد تحت تکفل به سمت مرگ تدریجی است.»

بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، مستمری ازکارافتادگى کلى، مستمرى بازنشستگى و مجموع مستمری بازماندگان نباید از حداقل مزد کارگر عادى که مطابق ماده ۴۱ قانون کار تعیین می‌شود کمتر باشد.

نویسندگان این طومار با اشاره به اصول ۳ و ۴۳ قانون اساسی که بر وظیفه دولت در تامین نیازهای اساسی مردم، ایجاد رفاه، رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت تاکید دارند، از رئیس مجلس پرسیده‌اند: ‌ «آیا در ۶۰ سالگی می‌توان کاری جهت تامین نیازهای خانواده خود پیدا کرد؟ نداشتن حداقل‌ها برای رفع نیازهای زندگی در این سن گسترده‌تر شدن فقر و تباهی نیست؟»

در ادامه با اشاره به اصل ۲۹ قانون اساسی که تاکید دارد «برخورداری از تامین اجتماعی حقی همگانی است و دولت مکلف است خدمات و حمایت‌های اجتماعی را برای تمامی مردم کشور تامین کند»، تصریح شده است: «با توجه به پرداخت سهمی از درآمدمان در طی سال‌ها به سازمان تامین اجتماعی جا دارد دولت و سازمان تامین اجتماعی در سنین پیری از ما حمایت و پشتیبانی کنند.»

نویسندگان این طومار در پایان بر تصویب بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه برای مردان دارای ۶۰ سال سن و زنان ۵۵ سال سن و همچنین پرداخت حقوق به کلیه بازنشستگان با هر چند سال سابقه تاکید کرده‌اند.

لازم به ذکر است تهیه این طومار اعتراضی توسط جمعی از فعالان کارگری صنف فلزکار مکانیک و صنف نقاشان استان تهران انجام شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 29 سپتامبر 2013 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: