اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اذیت و آزار نامقچند خبر کارگری: محمودی هم چنان ادامه دارد٬ ادامه خودسری و قانون شکنی وزارت اطلاعات در دستگیری و شکنجه مبارزین و آزادیخواهان تا کی؟

دریافتی:

اذیت و آزار نامق محمودی هم چنان ادامه دارد

 namegh mahmoudi

ادامه  خودسری و قانون شکنی وزارت اطلاعات در دستگیری و شکنجه مبارزین و آزادیخواهان تا کی؟

zendanian siasi,rajaee shahr prison,norooz

نامق محمودی پیرمرد کشاورز و بی گناه 62 ساله کرد بعد از 17 ماه بلاتکلیفی و از دست دادن بینای یک چشمش بر اثر شکنجه های ماموران وزارت اطلاعات در زندان و تبعیدگاه جهنمی رجایی شهر، 16 روز پیش توسط اطلاعات با هماهنگی مسئولین زندان ربوده شده بود، طی این مدت کوچکترین خبری از وی در دست نبود، تا اینکه امروز به صورت غیر مستقیم معلوم شد او را برای باز جویی مجدد به اطلاعات سنندج انتقال داده اند ، نامق محمودی از اهالی روستای ایرانشهر از توابع سقز است ، ماموران ، بازجوها ، قاضی و افراد ابواب جمعی جمهوری اسلامی مربوط به زندانیان بطور سیستماتیک و عادات سنتی این نظام به نوع پرونده و جرم چندان توجهی ندارند بلکه تنها موضوع مهم برای آنها این است که هیچ زندانی مقاومی وجود نداشته باشد اگر هر زندانی بخواهد از حق خود دفاع کند تمامی سازمانها و نهادهای و ماموران مربوطه بسیج می شوند تا او را بشکنند این به صورت استراتژی برای جمهوری اسلامی جا افتاده است بر این مبنا است که نامق محمودی را بدون توجه به پرونده اش اذیت و آزار و شکنجه مداوم می کنند، او یکی از زندانیان بسیار مقاوم است که دائما» برای گرفت حق خود پافشاری می کنند و این برای بیماران سادیستی جمهوری اسلامی در کسوت ماموران نهاد های مختلف خوشایند نیست . نهاد ها و ماموران جمهوری اسلامی ضمن خدمت گزاری به سرمایه داری ، بیماری سادیسم و خود بر تر بینی  در نهاد ها و سازمانها و ادا رات مانند وزارت اطلاعات ، قوه قضاییه ، سازمان زندانها و… به طور سازمانی و حتی فردی اعضاء  به صورت اپیدمی نهادینه شده است . از این جهت است که با دیدن زندانیان مقاوم و معترض با نا عدالتی ها رگ گردنشان برجسته شده کمر به شکنجه و اذیت و ازار آنها تا مرگ می بندند، در این راستاست که افشین اسانلو ، کرمی خیر آبادی ، ستار بهشتی و دهها نفر زیر شکنجه بازجوها به قتل رسیده اند .

همچنبن قابل توجه است شروع کار دولت تدبیر و امید یا «اعتدال» با 27 اعدامی اعلام شده و ادامه ی خودسری و قانون شکنی توسط سربازان گمنام امام زمان که در دزدیدن و شکنجه کردن و نگهداری طولانی مدت زندانیان ید بیضای دارند  نشان دهنده مثل معروفی است » سالی که نکوست از بهارش پیداست» .

ما ضمن ابراز نگرانی از وضعیت نامعلوم نامق محمودی و ادامه شکنجه وی  و دستگیری ، شکنجه و زندانی کردن سایر فعالین کارگری ،اجتماعی ،سیاسی و مذهبی از تمام مردم آزادیخواه ایران و جهان و مدافعین حقوق انسانها می خواهیم ضمن محکومیت فوری این عمل ضدانسانی، اقدامات عملی لازم را برای ممانعت از ادامه شکنجه و اذیت و آزار زندانیان  برنامه ریزی و اجراء کنند.

شاهرخ زمانی،  ناصح یوسفی، صالح کهندل

زندان رجایی شهر 6/6/1392

 ********************

برادران زندانی ما یاری شما را می طلبند!

آنچه در ماههای اخیر برای کارگران زندانی اتفاق می افتد ،نگران کننده است.پس از فراخوان 20/5/1392 سندیکاهای کارگری فلزکارمکانیک و نقاش و خانواده های اسالو و جراحی ،هنوز هیچ اقدامی در جهت اعزام رضا شهابی جهت مراقبت های پزشکی به بیرون از زندان مشاهده نمی شود.

برخورد نامناسب مامور زندان با محمدجراحی در بیمارستان تبریز در تاریخ 26/5/1392 باعث شد که محمدجراحی در اعتراض به این برخورد نامناسب ،بدون هیچگونه اقدام پزشکی به زندان باز گردانده شود.

بهنام ابراهیم زاده کارگر کارخانه ،پدر نیما ابراهیم زاده است.نیما به دلیل ابتلا به سرطان تحت درمان قرار دارد وبودن پدرش درکنار او جزو حقوق انسانی است.

ما از همه سندیکاهای کارگری ،وجدان های بیدار و مردم شریف می خواهیم که با نوشتن نامه به رییس قوه قضاییه ایران از ایشان بخواهند که برادران زندانی و بیمارمان را از زندان آزاد کنند و بهنام ابراهیم زاده به جای زندان در کنار همسرش  برای بهبودی فرزند بیمارش تلاش کند.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزیینات                     31/5/1392

«پس از انتشار اعلامیه بالا و یاری خواستن از برادران سندیکایمان  اتحادیه کارگران فولاد آمریکا نامه زیر را برای رییس جمهور ایران، ریاست قوه قضاییه و وزیر کار ارسال کرد. این نامه جهت اطلاع به سندیکای کارگران فلزکارمکانیک فرستاده شد.»

اتحادیهٔ کارگران فولاد آمریکا

وحدت و قدرت برای کارگران

دکتر حسن روحانی،ریاست جمهوری اسلامی ایران

آقای صادق لاریجانی،رییس قوهٔ قضائیه

دکتر علی ربیعی،وزیر کار

آقایان،

این نامه را هم به‌عنوان یک سندیکالیست و هم به‌عنوان یک استاد دانشگاه برای شما می‌نویسم تا نگرانی شدید خود را در مورد رهبران سندیکایی که اکنون در زندان‌های ایران به‌سر می‌برند اعلام کنم. به‌طور مشخص، مایلم در مورد زندگی و سلامتی محمد جراحی، کارگر نقاش و عضو سندیکای کارگران نقاش و تزئینات تهران، که به‌دلیل ابتلا به سرطان تیروئید و نبود مراقبت پزشکی در خطر مرگ قرار دارد، ابراز نگرانی نمایم. همچنین، در مورد وضعیت رضا شهابی، رانندهٔ اتوبوس و عضو هیأت مدیرهٔ سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، که در نتیجهٔ نبود مراقبت‌های پزشکی پس از عمل جراحی در وضعیت خطرناکی قرار دارد، ابراز نگرانی شدید می‌کنم. بالاخره،همچنین به‌شدت در مورد دستگیری بهنام ابراهیم‌زاده، فعال سندیکایی و حقوق کودکان، که به‌دلیل دفاع از حقوق کارگران و کودکان کار و خیابان به‌طور غیرعادلانه به‌زندان محکوم شده است، نگرانم. خانوادهٔ آقای ابراهیم‌زاده، از جمله فرزند او که به سرطان خون مبتلا شده است، در معرض فشار مالی شدید و در مرز گرسنگی قرار دارند.

من از طریق این نامه از شما می‌خواهم که همهٔ این افراد را بی‌درنگ از زندان آزاد کنید، همهٔ اتهامات علیه آنان را لغو نمایید، و در عین حال سلامتی و تندرستی آنان را تضمین کنید.

این نامه را با گفتن این مسأله به‌پایان می‌برم که با دخالت‌های کشورمان در امور ایران مخالفم، و هیچ‌یک از برنامه‌های دخالت‌جویانهٔ ایالات متحده علیه ایران مورد تأیید من نیست. در واقع، من همواره با چنین دخالت‌جویی‌هایی مخالفت کرده‌ام. در عین حال، آرزو دارم که در قلب خود جایی برای برخورد صحیح با این سندیکالیست‌ها و خانواده‌های آنان بیابید.

با احترامات متقابل

دانیل م. کووالیک

معاون ارشد مشاور کل حقوقی

اتحادیهٔ کارگران فولاد آمریکا ۵ شهریور ۱۳۹۲

 **************

وضعیت جسمی رضا شهابی نگران کننده است

وضعیت جسمی رضا شهابی که به دلیل رفتار‌های ناشایست مسئولین بهداری زندان و عدم درمان قطعی وی در اعتصاب دارو و درمان بسر می‌برد نگران کننده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شهابی از روز یک‌شنبه ۲۰ مرداد ماه بدلیل برخورد دور از ادب زندان بانان و مسئولین بهداری و عدم درمان قطعی وی و اکتفای بهداری به تنها تجویز داروهای مسکن و نه درمان قطعی، دست به اعتصاب دارو و درمان زده است.

یکی از نزدیکان وی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «رضا شهابی به دلیل مصرف داروهای مسکن که بهداری تجویز نموده به مشکلات گوارشی و کبد مبتلا شده. این درحالیست که بهداری از اعزام وی به بیمارستان برای درمان قطعی مشکلات کمر و گردن امتناع می‌کند و مدام برای وی داروهای مسکن تجویز می‌کنند.»

وی در ادامه گفت: «مسئولین در بهداری رفتار مناسبی ندارند و زندانیان سیاسی را بازرسی بدنی تحقیر آمیز می‌کنند. وی اعلام کرده تا زمانی که به مرکز درمانی در خارج از زندان اعزام نشود و تحت نظر پزشک متخصص قرار نگیرد، دست از اعتصاب دارو و درمان نخواهد کشید.»

وی در مورد وضعیت جسمی رضا شهابی به گزارشگر هرانا گفت: «وی نمی‌تواند پای خود را حرکت دهد و کمردرد شدید پای‌اش را بی‌حس نموده. بدلیل مصرف زیاد داروهای مسکن به مشکلات شدید گوارشی و کبد مبتلا شده و همین موضوع روی پوست صورت وی تاثیر گذاشته است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 29 آگوست 2013 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: