اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

با خواننده:ماهی از سر گنده گردد نی ز دم شر از عمامه خیزد نی ز خم!٬:آمادور – اشتراک! و افشای یک حلقه خانوادگی دیگر مافیا(لاریجانی ها):تارنگاشت عدالت!

دریافتی:

با خواننده:

ماهی از سر گنده گردد نی ز دم      شر از عمامه خیزد نی ز خم!

   همه سران حکومت ننگین رژیم اسلامی در ایران از ریز و درشت بدون استثنی٬ شریک دزد ٬ رفیق قافله ٬ دزد و کلاهبردارند. مقاله دریافتی زیر سندی دیگر بر دزدی این« نمایندگان خدا » بر روی زمینست! این «نمایندگان خدا» ٬ هفته قبل چند جوان بیست- بیست و چند ساله را برای دله دزدی – مقداری ناچیز در مقایسه با دزدی «نمانیدگان خد»  ٬  د ر ملاء عام اعدام نمودند تا درس عبرتی باشد برای پابرهنه ها و حلبی آباد نشینها که مبادا دست بدزدی بزنند که سرانجامشان قطع دست و نهایتا اعدامست. اگر دزدی بد است٬ پس باید برای همه بد باشد ٬ نه فقط برای فقرا که برای سیر کردن شکم خود٬ خواهر و برادر و یا زن و بچه هایشان دزدی کرده اند. اگر دزدی بد است ٬ پس باید برای آقازاده ها که با ماشینهای آخرین سیستم (با پول باد آورده – دزدی ٬ کلاهبرداری – دلاری ۴۰۰۰ تومان ٬ از کجا بدست آمده)  در خیابانها ویراژ میروند و به ریش مردم میخندند هم نیز باید بد باشد! از قرار معلوم اینطور نیست و مثل همیشه و در همه جای جهان از جمله ایران هم فقرا در یکطرف (۹۹ درصدند) و اشراف٬ پولدارها ٬ آخوندها و آقازاده هایشان(۱ درصدی ها) طرف دیگرند. پس باید بپا خیزید و حق خود گرفت. حق دادنی نیست٬ گرفتنی است! آمادور -اشتراک!

افشای یک حلقه خانوادگی دیگر مافیا

چاپ پست الكترونيكي

 

۱۵ بهمن ۱۳۹۱

 ورود فاضل لاریجانی به پرونده مرتضوی برای امتیازگیری. فاضل لاریجانی: چند تا مشکل داشت یکسری مشکلات با بانک ها داشت که همین فردا دوشنبه با آقای «ع» قرار دارم، آقای «ع.ب» می آید، آقای «م» هم می آید. جلسه ای گذاشتیم که این مشکل را حل کند. مشکلاتی هم با قوه قضائیه داشت چند حکم اجرایی برایش آمده بود و مفاسد اقتصادی که چرا پول بانک را پرداخت نمی کنی، برایش مهلت گرفتم. دیگر کاری بهش نداشتند. رفتم پیش اخوی و دستورش را گرفتم…. ما می خواهیم با گروه «ز» کار کنیم اینکه بخواهیم ورود پیدا کنیم یکی دو پروژه خوب را به آنها پیشنهاد کنیم برای سرمایه گذاری بیاید خودم نیز با او همکاری می کنم مثل پالایشگاه یا هر چیز دیگر از این پروژه ها هست. پروژه هایی که جاذبه داشته باشد و بعدش بتوانیم به هر شکلی کار کنیم. اینجا یا خارج از کشو

خبرگزاری مهر

متن کامل فایل صوتی گفتگوی فاضل لاریجانی و مرتضوی که توسط احمدی نژاد قرائت شد

رئیس جمهور در جلسه بعد از ظهر امروز مجلس فایلی از ملاقات و گفتگوهای سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی منتشر کرد که به دلیل عدم پخش در مجلس احمدی نژاد متن صحبت ها را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر امروز در جریان جلسه استیضاح شیخ الاسلام وزیر کار و امور اجتماعی به انتشار فیلمی از ملاقات خصوصی بین فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی پرداخت.

احمدی نژاد به دلیل عدم پخش مناسب فیلم مربوط به ملاقات بخشی از متن صحبت ها را قرائت کرد:

فردی به نام آقای «م» معاون مجتمع قضایی تهران می گوید می‌دانید که بنده با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم.

مرتضوی: شما ارتباط دارید؟

آقای «م»: بله، من می خواهم این را بگویم که بقیه برادران بگرد آقا فاضل نمی رسند. نمره اش پیش من صفر است آن یکی برادر به خدا قسم. یعنی اگر این آقا، برادر آقا فاضل نبود چهار تا فحش بهش می دادم، یعنی اصلاً قبولش ندارم. بهش گفتم شما هر چه می خواهی به مرتضوی شفاف بگو.

احمدی نژاد در اینجا گفت: این صحبت های واسطه است و بعد از این آقای فاضل لاریجانی پیش آقای مرتضوی می آید.

ببین باید خودت روک به دکتر بگویی که آقای «ز» (همان آقایی که می خواهد با تامین اجتماعی قرارداد ببندد) باید از قـِبـَلِ من به شما وصل بشود.

فاضل لاریجانی: آن کسی که می خواهد قرارداد ببندد باید هوشیار باشد یعنی خیلی روی ما تبلیغات نکند و این مساله را که من با فلانی هستم مطرح نکند. اصلا هر هفته یک جایی می بینمش صحبت و هماهنگی ها را می‌کنیم.

در اینجا آقای مرتضوی به آقای «م» می گوید، شما بیرون برو و حس می کند که ممکن است مسائل دیگری مطرح شود.

فاضل لاریجانی: من می خواهم با آن گروه «ز» کار کنم، ولی ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقی اش این باشد که من می خواهم با او همکاری کنم. اخیر علی آقا را دیده اید؟

مرتضوی: اخیرا ندیده ام.

فاضل لاریجانی: آقا ایشان نظرش نسبت به شما بسیار مساعد است و می تواند کمک کند حتی با قوه قضائیه تلطیف کند. خداییش من مساله صدا و سیما را یادآوری کردم اذعان داشت و اشاره کردم که این زمان بحرانی که ایشان مدیریت و حفظ نظام می کند، بعدش اینطوری. واقعا اذعان داشت با تمام وجود یعنی تظاهر نبود باید ارتباط با ایشان را مستحکم تر کنید. به نظرم الان زمینه اش کاملا مساعد است خصوصا این مورد هم که درباره «ز» پیش آمده، یک ملاقات جدی و خودمانی حالا در منزل ما یا اصلا بیرون از قوه و مجلس. قوه و مجلس نباشد منزل مادر باشد بدون سر و صدا. با تمام وجود خدا شاهد است به هر حال من قلق آنها، علی آقا و آقا صادق دستم است که چطور ورود کنم و چطور جا بیاندازم.

مرتضوی تعجب می کند می گوید قلق آقا صادق و علی آقا دستتان است؟

فاضل لاریجانی: هر دویشان، هر دویشان.

ابتدا روی صداقت و پوست کنده می گویم هر طور که صلاح می دانید ما می خواهیم با گروه «ز» کار کنیم اینکه بخواهیم ورود پیدا کنیم یکی دو پروژه خوب را به آنها پیشنهاد کنیم برای سرمایه گذاری بیاید خودم نیز با او همکاری می کنم مثل پالایشگاه یا هر چیز دیگر از این پروژه ها هست. پروژه هایی که جاذبه داشته باشد و بعدش بتوانیم به هر شکلی کار کنیم. اینجا یا خارج از کشور. اگر صلاح می دانید بعدش هم یک کمک هایی می‌توان کرد. یک کسانی در این سطح و اینها مزاحمشان می شوند مشکل پیدا می کنند. در حال می توانیم مفید واقع بشویم حالا حدسم بر این است.

مرتضوی: بفرمائید ما چکار کنیم من بدانم چکار باید بکنم.

فاضل لاریجانی: یک زمینه آشنایی ایجاد بشود.

مرتضوی: اصلا نمی شناسیدش؟

فاضل لاریجانی: نه ندیدمش.

مرتضوی: اصلا ندیدیش؟

فاضل لاریجانی: نه دیگر یک زمینه آشنایی ایجاد بشود بعد هم توصیه بفرمایید که اصلا فلانی می خواهد با شما کار کند که اصلا احساس کند نمایندگی شما را دارم.

مرتضوی: موردش را باید بدانم اصلا باید بدانم چکار باید بکنم.

فاضل لاریجانی: ما در همین پروژه هایی که اکنون با شما قرارداد بسته ایم پروژه های جدیدی را تعریف می‌کنیم تا بتوانیم یک نظارتی داشته باشیم و کمک کنیم اینطوری باهاش در کارها قاطی بشویم. کارهای اقتصادی اگر صلاح می دانید و یا همین که خود شما توصیه می فرمایید خیلی موثر است بهش توصیه کنید همکاری فلانی برای آینده کاری در ایران خوب است.

مرتضوی: آینده کاری او؟

فاضل لاریجانی: بله، اینطوری بعدش هم مورد وصول جنابعالی است. (یعنی به او بگویید من مورد وصول شما هستم.)

مرتضوی: گفتید که خارج از کشور هم می توانید کار کنید؟ چطوری؟ چه پیشنهادی دارید؟

فاضل لاریجانی: من نمی دانم فعالیت های بین المللی چطور است.

مرتضوی: چکار می توانید بکنید؟

فاضل لاریجانی: اگر من را به عنوان مباشر خود تلقی کنند، در مدیریت های مختلف کمکش می کنیم.
مرتضوی: اصلا شما به عنوان مشاور خودش که شأن شما اینطور نیست.

فاضل لاریجانی: تلقی اش این باشد لازم نیست این موضوع را جایی مطرح کنند.

مرتضوی: الان که مثلا من به او بگویم فاضل لاریجانی می خواهد بیاید با شما همکاری داشته باشد، شما با عنوان مشاور خودت قبولش کنی، این اصلا در ذهنش نمی آید چون شما برادر رئیس مجلس هستید.

فاضل لاریجانی: من مکنونات قلبی خودم را می گویم. حرف شما کاملا درست است و این ناشی از درایت جنابعالی است. اینکه چطور ورود کنیم بهترین راهش همین است که جنابعالی توصیه کنید که حضور فلانی می‌تواند اطمینانی برای آینده کاری شما در اینجا باشد. توصیه شما طوری که ایشان مشتاق شود برای همکاری مفید است.

مرتضوی: در قوه و مجلس و اینها هم می توانید کاری بکنید؟
فاضل لاریجانی: بله یک همچین حالتی وجود داشته کسانیکه در این سطح فعالیت می کنند همیشه در مذان دخالت ها و موانع هستند، می توانیم برایش رفع موانع کنیم، حالا این موانع چیست بستگی به کیسش دارد دیگر. ما آمادگی داریم مشکلاتی که آقای «ع.ب» (احمدی نژاد: فرد مشهوری که شما می شناسید) دارد را در چند جهت برطرف کنیم. اولا ایشان آدم بسیار خوبی است، متدین و زحمت کش است و حدود 15 پروژه پتروشیمی دارد، بنده خدا احتیاج به کمک دارد.

مرتضوی: شما برایش چکار کرده اید؟

فاضل لاریجانی: چند تا مشکل داشت یکسری مشکلات با بانک ها داشت که همین فردا دوشنبه با آقای «ع» قرار دارم، آقای «ع.ب» می آید، آقای «م» هم می آید. جلسه ای گذاشتیم که این مشکل را حل کند. مشکلاتی هم با قوه قضائیه داشت چند حکم اجرایی برایش آمده بود و مفاسد اقتصادی که چرا پول بانک را پرداخت نمی کنی، برایش مهلت گرفتم. دیگر کاری بهش نداشتند. رفتم پیش اخوی و دستورش را گرفتم.
مرتضوی: شما این اعتبار را دارید که از اخوی دستور بگیرید؟

فاضل لاریجانی: بله، اینها را کمک کردیم و حتی در یک جلسه نیز اخوی این شخص را دید البته از این زاویه که گفتم من با ایشان کار می کنم می دانم زحمت می کشد و 10 یا 15 طرح دارد بیچاره، خب اخوی دستور دادند مشکلاتش حل شود. خیلی از موارد دیگر مربوط به معوقات بانکی بوده، بانک تجارت و بانک صنعت و معدن بنده خودم معاون بانک صنعت و معدن بودم. در آنجا اتاق داشتم تقسیط کردند و این مشکل 5 ساله حل می‌شود خودم نظارت می کنم. پرونده زیاد داشت. فرض کنید که آقای الف آنجا بود و رئیس دادگستری فلان استان هم. یک عده نیز از او بر سر زمین شکایت کرده بودند که رفتیم و صحبت کردیم و مساله حل شد.

مرتضوی: یعنی با سفارش به آقای الف حل کردید؟

فاضل لاریجانی: بله، بله.

مرتضوی: مثلا بحث های کارگری بوده؟ چیزی حل کردید؟

فاضل لاریجانی: کارگری هم داشته ایم. مسائل مالیاتی و حسابی داشته است. من تا بحال کار دانشگاهی کرده ام و حالا هم دوزاریم افتاده است. اکنون نوه دارم و اموراتم با ماهی دو میلیون نمی گذرد، یک فرصت ویژه پیش آمده و ما چند سالی است که به کار اقتصادی ورود داشته ایم و خداییش کمتر از دیگران نیستیم. الان که وارد شده ایم قلق ها دستمان آمده و هم به لحاظ ارتباطی و هم مدیریتی کار را پیش می بریم، واقعیت این است. یک مسکن مختصری، چیزی فراهم کند به نام یکی از بستگان من برای شروع کار بعد به تدریج جلو می رویم. دیگر سعی می کنم حقوق ریالی هم نگیرم که به چشم نیاید بیشتر نگاهش این باشد که طرفش را حفظ کند آدم را مقطعی نگاه نکند مثلا بگوید استفاده گذرا کنیم. یک آپارتمان ۶۰۰-۷۰۰ متری بگیرد.

مرتضوی: شما ویلایی می خواهید یا آپارتمان؟

فاضل لاریجانی: آپارتمان بهتر است به چشم نمی آید.

مرتضوی: خودتان جایی را دارید که معرفی کنید:

فاضل لاریجانی: بله بنام یکی از بستگان من بخرد. پدرش فوت کرده است.

مرتضوی: اسمش چیست؟

احمدی نژاد در اینجا و زمانیکه از تعدادی از نمایندگان خواستار اتمام قرائت این متن شدند، گفت: من گفتم اینها را رسیدگی کنید بالاخره شما مجلس هستید و ما دولت هستیم. من می گویم نیازی به حل مسائل از این دست نیست، اگر درست باشد.

***

خبرگزاری دانشجویان ایران
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱

 

احمدی‌نژاد افشا کرد:/کامل/ورودفاضل لاریجانی به پرونده مرتضوی برای امتیازگیری

 

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که پاسخ استیضاح، توضیح دادن است برای روشن شدن، گفت: این تعبیر که امروز مطرح است و به نظر من شاید درست نیست، این است که دولت باید در مقابل استیضاح دفاع کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس در جلسه‌ی استیضاح وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی، ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر و دستاوردهای اخیر علمی و فناوری کشور، اظهار کرد: دیروز از جنگنده‌ای رونمایی شد که در نوع خود جزء پیشرفته‌ترین‌ها در دنیاست و از صفر تا صد طراحی، مهندسی و ساخت آن به دست متخصصان داخلی بوده است.

وی با اشاره به این‌که سه چهار روز قبل برای اولین بار موجود زنده توسط متخصصین و دانشمندان ایرانی به فضا فرستاده شد و زنده بازگشت، افزود: شما می‌دانید به لحاظ تخصصی این کار در مرزهای دانش بشری است. یعنی انواع تخصص‌ها و دانش و فناوری، نرم‌افزار و سخت‌افزار در یک کار هماهنگ مورد استفاده قرار گرفت و رکورد جدیدی برای کشورمان ثبت شد.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که علاقه داشتم در دهه فجر انقلاب درباره‌ی موضوع دیگری خدمت شما نمایندگان مجلس برسم و با هم گفت‌وگو کنیم، تصریح کرد: شاید در شش هفت ساعتی که در خدمت شما هستیم، اگر در مورد یکی از طرح‌های اساسی اقتصادی کشور گفت‌وگو می‌ کردیم، الان به تفاهم رسیده بودیم و می‌توانستیم آن را به مردم عرضه کنیم.

رییس‌جمهور با بیان این‌که استیضاح طبق قانون اساسی حق نمایندگان مجلس است، گفت: نمایندگان می‌توانند استیضاح کنند و دولت هم موظف است، پاسخگو باشد و توضیح دهد.

وی با تاکید بر این‌که پاسخ استیضاح، توضیح دادن است برای روشن، گفت: این تعبیر که امروز مطرح است و به نظر من شاید درست نیست، این است که دولت باید در مقابل استیضاح دفاع کند.

رییس‌جمهور اضافه کرد:نه استیضاح‌کنندگان دنبال اعمال نظر خاص خود هستند و نه باید باشند، و نه خدای ناکرده دولت باید به دنبال حق جلوه دادن ناحق باشد.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که هیچ فاصله‌ای بین نمایندگان و دولت وجود ندارد، خاطرنشان کرد:همه یکی هستیم و من به عنوان کوچک‌ترین ملت ایران به همه‌ی شما ارادت دارم و همه‌ی شما را برادران دینی و ایمانی خود می‌شناسم.
وی با تاکید بر این‌که قانون مهم‌ترین امر است، اظهار کرد: قانون شریف‌ترین است و تنظیم‌کننده‌ی روابط و تعاملات است و قانون باید از استحکام، احترام و پایداری حداکثری در جامعه برخوردار باشد و همه باید تلاش کنیم که قانون در کشور اجرا شود چون قانون مبنای کار در کشور ما است.

رییس‌جمهور با بیان این‌که مسائلی که می‌خواهم مطرح کنم ارتباطی به رابطه‌ی من و شما و دولت و مجلس ندارد، افزود: موضوعاتی که مطرح می‌کنم، مسائل کلان کشور است که اگر به آنها بی‌توجهی کنیم، موضوعات فراوانی پیش می‌آید، از جمله موضوع استیضاح.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که مشکلاتی ایجاد شده که همه از آن در رنج هستیم، گفت: تنظیم روابط از مسیر خود خارج شده است و باید برای آن چاره اندیشید.

وی با بیان این‌که دور هم جمع شده‌ایم که مسائل کشور را حل کنیم و همه‌ی این نیت‌ها حل مسائل کشور است، تصریح کرد: اخیرا جلساتی بین دولت و مجلس برگزار شده و توافقاتی ایجاد شده است. برای جبران کاهش قدرت خرید مردم در طول ۱۰-۱۵ ماه اخیر که به خاطر فشارهای ایجاد شده از بیرون به وجود آمده است و ان‌شاءالله اجرا خواهد شد.

رییس‌جمهور گفت: نمی‌خواهم بگویم استیضاح کنندگان اشتباه می‌کنند و ما درست می‌گوییم و یا این حرف غلط است و آن حرف درست است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: بحث من فراتر از بحث استیضاح است و دائم می‌بینیم که استیضاح و مساله پیش می‌آید و می‌خواهیم همدیگر را متهم کنیم و سوال این است که چرا باید هم را متهم کنیم در حالی که همه در یک جبهه هستیم. یک ماموریت داریم و همه یک کار را انجام می‌دهیم. نمی‌شود مجلس بگوید من خودم می‌خواهم کاری را انجام بدهم و دولت هم بگوید من خودم می‌خواهم کار کنم ، این موضوع نشدنی است؛ ‌چون یک مجموعه‌ی کامل هستیم و باید تقسیم کار کنیم.

دیوان عدالت اداری باید نقطه اعتماد و آرامش و ثبات باشد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود احمدی‌نژاد در ادامه جلسه مجلس برای دفاع از عملکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان این‌که شیخ‌الاسلامی جزء بهترین‌های کابینه است، گفت: ایشان عالم، مومن، پرکار، بی‌حاشیه و دلسوز است که هر جا بوده در کارش موفق بوده است و این لطف خداست و ما باید شکرگذار این باشیم که وزرا و خادمانی داریم که عمر، جان و سلامت خود را برای خدمت به مردم گذاشته‌اند.

وی افزود: من ایشان را ۲۷ سال است که می‌شناسم و به ایشان ارادت دارم و افتخار می‌کنم که برادری مثل ایشان دارم. کجا ما خواستیم کاری خلاف قانون انجام دهیم؟ باید ببینیم گیر از کجاست که این بحث‌ها پیدا می‌شود؟

رییس‌جمهور ادامه داد: ما و مجلس یک خواسته داریم و همه خواسته‌های دولت و مردم بالاخره باید از طریق دولت عملی شود. دولت بخش مهمی از قوه مجریه کشور است، یعنی امور معمول کشور به دست دولت انجام می‌شود. اگر مردم، ما، شما و همه در یک راستا قرار بگیریم، می‌بینیم که سرعت پیشرفت کشور چقدر بالا می‌رود. هم شما و هم ما بهترین آرزوها را برای ملت داریم و حرص و جوش‌ خوردن‌ها برای این خواسته‌هاست.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: امروز کشور تحت سنگین‌ترین فشارهاست و دشمن خود را برای فشار آوردن به کشور بسیج کرده است، لذا همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا باری را از دوش مردم برداریم، اما بعضی عوامل و علل باعث شده که فشارهایی که در داخل می‌آید، با فشارهایی که از خارج می‌آید، برابری کند. ما باید این علل را بشناسیم و آنها را برطرف کنیم.

رییس‌جمهور ادامه داد: اینها ربطی به این ندارد که امروز چه کسی در اینجا دارد صحبت می‌کند، چه کسی آنجا نشسته، چه کسی این بالا نشسته و چه کسی در جای دیگری نشسته است و بعضی مسائل سیاسی و غیرسیاسی که دارد، دخالت می‌کند و من مطمئنم که اکثریت قاطع، بلکه همه نمایندگان مجلس در جریان آن نیستند که من به بعضی از آنها اشاره خواهم کرد.

وی گفت: البته این را بگویم که من نمی‌خواستم وارد این مسائل بشوم. من همه تلاش خودم را کردم که ورود نکنم. بالاخره شما می‌دانید که دولت سه سال است که تحت سنگین‌ترین فشارهاست. همکاران پاک ما تحت سنگین‌ترین تهمت‌ها و افتراها بودند. همه چیز گفتند. چقدر احضار، برو و بیا و برخوردهای گوناگون صورت گرفت؟ من سکوت کردم، تحمل کردم و همکاران را به تحمل وا داشتم.

احمدی‌نژاد افزود: همین الان شما می‌دانید که بولتن چاپ می‌کنند و در چند هزار نسخه آن را منتشر می‌کنند که سر تا پای آن تهمت و افترا به دولت و همکاران پاک من است، اما ما همه اینها را تحمل کردیم و بالاخره اینها خواهند گذشت، اما در روند اداری یک کشور من می‌دانم به جایی می‌رسیم که فردا خدای ناکرده به بن‌بست برمی‌خوریم. ملت دارد آسیب می‌بیند، لذا من چاره‌ای ندیدم که برخی از مسائل را در اینجا بگویم.

رییس‌جمهور خطاب به نمایندگان و رییس مجلس گفت: من از شما می‌خواهم حوصله کنید، مطالب را بشنوید و بعدا تصمیم بگیرید.

وی در مورد نکته اول گفت: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است که متعلق به کارگران و بازنشستگان است. از پول اینها کم شده تا این صندوق تشکیل شده است، برای رسیدگی به امور این افراد تشکیل شده است و نه من و نه شما حق نداریم باری را بر آن تحمیل کنیم و هزینه و بدهی برای آن درست کنیم. فردا این خواهد ماند. بعضی از کشورهای اروپایی جلوی چشم ما هستند. این متعلق به کارگران و افراد معلوم و مشخص است. بزرگان و علما بگویند که از نظر شرعی چطور می‌شود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: عده‌ای پول‌هایشان را گذاشته‌اند و صندوقی درست کرده‌اند. من و شما نمی‌توانیم برای آن خرج بتراشیم و باری را بر آن تحمیل کنیم. خلاف شرع است. این مال مردم است. این یک نهاد عمومی غیردولتی است، حالا برای تعیین رییس آن ترتیباتی تنظیم کرده‌اید تا یکی بیاید در هیات امنا انتخاب شود و بالای سر این صندوق بگذارند.

رییس‌جمهور افزود: امروز روزی است که ما باید به سازمان تامین اجتماعی کمک کنیم. ما باید از این سازمان که مربوط به کارگران عزیز است، حمایت و پشتیبانی بکنیم. بارها شده که ما پیشنهاد داده‌ایم، شما مصوب کرده‌اید، شما خواستید مصوب کنید، ما موافقت کردیم. البته بارها هم شده که خارج از اراده ما بارهای سنگینی بر دوش این سازمان گذاشته شده و دچار مشکلات شده است.

وی با بیان این‌که در اینجا وارد بحث‌های اصلی می‌شوم،‌گفت: اینجا حکم دیوان عدالت اداری مطرح می‌شود. صرف‌نظر از این‌که امروز چه کسی رییس دیوان است، موضع سیاسی او چیست چه کسی رییس‌جمهور است، بالاخره دیوان عدالت باید یک نقطه اعتماد و آرامش و ثبات باشد. همین دیوان معظم عین همین شکایت اخیر که مطرح شده در سال ۸۷ هم مطرح شده است. یعنی یک نفر آمده و گفته رییس سازمان تامین اجتماعی واجد شرایط نیست. همین دیوان اظهارنظر کرده است و گفته است چون این یک نهاد عمومی غیردولتی است ما صالح برای رسیدگی به عزل و نصب‌های آن نیستیم.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که امروز چه شده است که دیوان برای رسیدگی به این موضوع صلاحیت پیدا کرده است، گفت: یک اشکالی وجود دارد و ما باید اشکال را پیدا کنیم. اگر آرای هیات عمومی بخواهد تغییر کند چه چیزی ثبات پیدا می‌کند در این کشور؟

وی ادامه داد: البته بگذریم از این‌که پرونده قبلی دو سال و خرده‌ای طول کشید و این مورد اخیر چند ماه بیشتر طول نکشید.

رییس‌جمهور افزود: در سال ۸۵ سازمان مالیاتی یک شکایتی می‌کند که طبق اصلاحیه قانون مالیات‌ها، نهادهای وابسته به شهرداری‌های سراسر کشور از معافیت مالیاتی خارج می‌شوند. پنج سال طول می‌کشد تا به این پرونده رسیدگی شود، اما راجع به موضوع اخیر به سرعت رسیدگی می‌شود.

کجای قانون آمده رییس مجلس می‌تواند بخشنامه‌های رییس‌جمهور را باطل کند؟

رییس‌جمهور در ادامه صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی با قرائت اصل ۱۷۰ قانون اساسی مبنی بر اینکه «قضات‏ دادگاه‏‌ها مکلفند از اجرای‏ تصویب‏ نامه‏‌ها و آیین‏‌نامه‏‌های‏ دولتی‏ که‏ مخالف‏ با قوانین‏ و مقررات‏ اسلامی‏ یا خارج‏ از حدود اختیارات‏ قوه‏ مجریه‏ است‏ خودداری‏ کنند و هرکس‏ می‏‌تواند ابطال‏ این‏گونه‏ مقررات‏ را از دیوان‏ عدالت‏ اداری‏ تقاضا کند»، یادآور شد: این میثاق ماست و ما سوگند خورده‌ایم که این اصول قانون اساسی را رعایت کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود احمدی‌نژاد ادامه داد: رییس دیوان تقاضای ابطال مصوبه دولت را کرده است. در آنجا فقط آیین‌نامه‌ها و تصویب‌نامه‌های دولت آمده است. چطور شما آمده‌اید و نصب دولت را رد می‌کنید؟ پس فردا چطور دولت می‌تواند در کشور کار کند؟ ماده ۱۹دیوان عدالت اداری نیز بیان کرده است.

رییس‌جمهور تصریح کرد: اگر ما اجازه دهیم دیوان خارج از چارچوب قانون اساسی عمل کند، چطور می‌توانیم بعدا کشور را اداره کنیم؟

بر اساس این گزارش، احمد توکلی خواست تذکری دهد که رییس مجلس به وی یادآور شد: اجازه دهید بحث رییس‌جمهور تمام شود، پس از آن تذکرات را گوش می‌دهیم.

احمدی‌نژاد در بیان نکته بعدی، اصل ۵۵ قانون اساسی را قرائت کرد و گفت: خواهش می‌کنم دوستان عنایت کنند. اینها دیگر ربطی به احمدی‌نژاد یا ابوترابی یا جنابعالی ندارد. اینها را باید اصلاح کرد، زیرا برای کشور است.

وی در بیان اصل ۵۵ مبنی بر اینکه «دیوان‏ محاسبات‏ به‏ کلیه‏ حسابهای‏ وزارتخانه‏‌ها، موسسات‏، شرکتهای‏ دولتی‏ و سایر دستگاه‏‌هایی‏ که‏ به‏ نحوی‏ از انحا از بودجه‏ کل‏ کشور استفاده‏ می‏‌کنند به‏ ترتیبی‏ که‏ قانون‏ مقرر می‏ دارد رسیدگی‏ یا حسابرسی‏ می‏‌نماید که‏ هیچ‏ هزینه‏‌ای‏ از اعتبارات‏ مصوب‏ تجاوز نکرده‏ و هر وجهی‏ در محل‏ خود به‏ مصرف‏ رسیده‏ باشد. دیوان‏ محاسبات‏، حسابها و اسناد و مدارک‏ مربوطه‏ را برابر قانون‏ جمع آوری‏ و گزارش‏ تفریغ بودجه‏ هر سال‏ را به‏ انضمام‏ نظرات‏ خود به‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ تسلیم‏ می‏‌نماید. این‏ گزارش‏ باید در دسترس‏ عموم‏ گذاشته‏ شود»، خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات نمی‌توان به وزیر نامه دهد که مجلس مصوبه دولت راجع به نصب یک نفر را رد کرده و تو اگر بخواهی ادامه بدهی مجازات می‌شوی. این تجاوز از قانون اساسی است. اینها روابط را به هم می‌زند.

رییس‌جمهور با اشاره به وظایف دیوان محاسبات افزود: آیا در اینجا راجع به مصوبات دولت چیزی هست؟ اصلا گفته شده که دیوان محاسبات می‌تواند دادگاه داشته باشد، محاکمه کرده و مجازات و اعلام کند؟ در اینجا دیوان محاسبات دو هفته قبل رییس بانک مرکزی را که از بودجه استفاده نمی‌کند، یک سال انفصال داد. عزیزان آثار این را در بازار ببینیم. من و شما ساعت‌ها برنامه‌ریزی اقتصادی می‌کنیم، بانک مرکزی باید جلو ببرد. این خلاف قانون اساسی است.

احمدی‌نژاد گفت: جلسه قبل ما خدمت شما آمدیم و عرض ارادت کردیم، دوستی‌ها را تقویت کردیم و پشت‌بند آن یک استیضاح درآمد. اشکالی ندارد ما بر سر عهد خودمان هستیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود، به اصل ۱۳۸ قانون اساسی مبنی بر اینکه «علاوه‏ بر مواردی‏ که‏ هیات‏ وزیران‏ یا وزیری‏ مامور تدوین‏ آیین‏‌نامه‏‌های‏ اجرایی‏ قوانین‏ می‏‌شود، هیات‏ وزیران‏ حق‏ دارد برای‏ انجام‏ وظایف‏ اداری‏ و تامین‏ اجرای‏ قوانین‏ و تنظیم‏ سازمانهای‏ اداری‏ به‏ وضع تصویب‏ نامه‏ و آیین‏ نامه‏ بپردازد. هریک‏ از وزیران‏ نیز در حدود وظایف‏ خویش‏ و مصوبات‏ هیات‏ وزیران‏ حق‏ وضع آیین‏ نامه‏ و صدور بخشنامه‏ را دارد ولی‏ مفاد این‏ مقررات‏ نباید با متن‏ و روح‏ قوانین‏ مخالف‏ باشد. دولت‏ می‏ تواند تصویب‏ برخی‏ از امور مربوط به‏ وظایف‏ خود را به‏ کمیسیونهای‏ متشکل‏ از چند وزیر واگذار نماید. مصوبات‏ این‏ کمیسیونها در محدوده‏ قوانین‏ پس‏ از تایید رییس‏‌جمهور لازم‏‌الاجرا است‏. تصویب‏ نامه‏ ها و آیین‏ نامه‏ های‏ دولت‏ و مصوبات‏ کمیسیونهای‏ مذکور در این‏ اصل‏، ضمن‏ ابلاغ‏ برای‏ اجرا به‏ اطلاع‏ رییس‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ می‏ رسد تا در صورتی‏ که‏ آنها را بر خلاف‏ قوانین‏ بیابد با ذکر دلیل‏ برای‏ تجدید نظر به‏ هیات‏ وزیران‏ بفرستند»، اشاره و خاطرنشان کرد: یک اشتباهی اتفاق افتاده و باید آن را برطرف کرد. اگر حل نشود مشکلات ادامه دارد و هر روز ما با یکدیگر درگیر می‌شویم و تنشی وجود دارد.

رییس‌جمهور افزود: در کجای این اصل اجازه داده که مصوبات دولت لغو شود؟ ما کاری به شخصی که اینجا نشسته نداریم، این بحثی حقوقی است. خواهران و برادران! این جلسه در محضر خدا، تاریخ و ملت است. من دارم اکنون یک درد کشور را برای شما می‌گویم. من امروز آمده‌ام برای شما درد دل کنم و برای حل مسائل کشور استمداد بطلبم.

احمدی‌نژاد همچنین اظهار کرد: کجای این اصل نوشته است رییس مجلس می‌تواند مصوبات دولت و بخشنامه‌های رییس‌جمهور را باطل کند؟ پرسش من از مردم، حقوقدانان و شماست.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این میان خطاب به رییس‌جمهور گفت: اگر مصلحت بدانید در موضوع صحبت کنید. شما راجع به استیضاح صحبت کنید.

احمدی‌نژاد پاسخ داد: دقیقا موارد استیضاح از اینجاها سرچشمه می‌گیرد. دولت مصوبه‌ای را می‌گذارد اما لغو می‌شود.

باید مسائل را ریشه‌ای حل کنیم
احمدی‌نژاد در ادامه جلسه مجلس برای دفاع از عملکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پاسخ به لاریجانی که از وی دعوت کرد در چارچوب مساله استیضاح صحبت کند، گفت: دقیقا موضوع استیضاح از همین جاها سرچشمه می‌گیرد. دولت یک مصوبه می‌گذارد و لغو می‌شود و نگویید چون قانون است تو دهنت را ببند. من از شما عذر می‌خواهم.

رییس جمهور ادامه داد: ما به قانون اساسی سوگند خورده‌ایم. پس همه کسانی که گوش می‌دهند، بگویند از قانون چطور بیرون می‌آید که نه تنها رییس مجلس بر دولت حاکم شده، بلکه بر کل مجلس هم حاکم شده است و این غلط است و قانون اساسی ما این نیست.

به گزارش ایسنا، این صحبت‌های رییس جمهور مورد اعتراض نمایندگان مجلس واقع شد، اما رییس جمهور ادامه داد: من چهار ساعت و نیم به حرف‌های شما گوش داده‌ام.

رییس جمهور اضافه کرد: اگر بنا بود رییس مجلس بر دولت و بر مجلس حاکم شود، باید با رای مستقیم انتخاب می‌شد و به جای رییس جمهور گذاشته می‌شد و می‌گفتند مستقیم مردم رییس مجلس را انتخاب کنند، نه این‌که رییس جمهور را انتخاب کنند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که همه محترم هستند و صحبت من فارغ از اشخاص است، بلکه یک بحث حقوقی است، خاطرنشان کرد: اگر قرار است، قانون اساسی را عوض کنیم، قانون اساسی خودش راه تغییر خودش را نشان داده است که باید رهبری دستور دهند گروهی تشکیل شود و متن را تهیه کنند و بعد از تایید رهبری به رفراندوم عمومی گذاشته شود.

رییس جمهور افزود: مگر می‌شود انتصابات دولت را با قانون و لغو مصوبات قطع کنیم و در این صورت چه برای دولت باقی می‌ماند.

وی با بیان این‌که این دولت می‌خواهد مصوبات شما را در کشور اجرا کند و بالاخره اختیارات دولت چیست؟ گفت: وقتی عزل و نصب‌ها هم از دست دولت گرفته می‌شود، دیگر برای دولت چه می‌ماند، برای اداره کشور و این یک بحث دردمندانه است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که بهتر است موضوعاتی را که مطرح کردم، بررسی کنیم و راه‌حل ارائه دهیم، تصریح کرد: در غیراین‌صورت این اتهام‌زنی‌های متقابل ادامه خواهد داشت.

احمدی‌نژاد ادامه داد: من ریشه درد کشور را خدمت شما می‌گویم ، همه باید در چارچوب حرکت کنند، پس به طور مثال اگر دیوان عدالت اشتباه کرد، من به چه کسی باید شکایت کنم، در حالی که راه بسته است و می‌گویند به خود ما شکایت کن و من چطور به شما به خاطر جرم خودتان شکایت کنم؟

وی با بیان این‌که من از موضع نماینده ملت و رییس جمهور صحبت می‌کنم، گفت: من نوکر ملت، نوکر همه و نوکر شما هستم، اما الان رییس جمهور این کشور هستم و می‌خواهم از حقوق اساسی ملت دفاع کنم.
وی با بیان این‌که ملت رای داده‌اند و رییس جمهور انتخاب کرده‌اند، گفت: به ملت بگویید رییس جمهوری که می‌خواهید انتخاب کنید، تحت امر رییس مجلس است و بگذارید ملت رای دهند و اشکالی ندارد که در این صورت باید قانون اساسی را از پایه اصلاح کنیم یا اگر بنا بر این است که دیوان عدالت در انتصابات دولت دخالت کند، مشکل‌آفرین خواهد شد و در تاریخ خواهد ماند و رفتارهای ما را تحلیل خواهد کرد.

رییس جمهور با تاکید بر این‌که باید به قانون اساسی برگردیم، خاطرنشان کرد: باید مسائل را ریشه‌ای حل کنیم و بحث من اصلا دفاع از شخص آقای مرتضوی نیست و من از یک روند بحث می‌کنم و از حقوق اساسی حرف می‌زنم.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که یک نفر بالاخره بگوید که دولت در این کشور چه کاره است، تصریح کرد: سه قوه مستقل در کشور داریم و استقلال قوه مجریه در کجاست؟

وی اضافه کرد: وقتی همه مصوبات دولت به راحتی لغو می‌شود، و انتصاباتش لغو می‌شود، دولت چه کار باید بکند؟ و به طور مثال معاونی بگذارد و بگویند نباید بگذاری و یا استانداری انتخاب می‌کند و می‌گویند نباید این اتفاق بیفتد که همه اینها به ضرر کشور است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: کسی فکر نکند اگر اختیارات بیشتر و فوق قانون اساسی برای یک قوه گرفتیم، به نفع کشور می‌شود و یا به نفع ما می‌شود.

وی با بیان اینکه آقای شیخ‌الاسلام را همه می‌شناسیم، تصریح کرد: من فکر نمی‌کنم در موضوع ایشان نیازی باشد، من بیشتر صحبت کنم.

رییس جمهور اضافه کرد: آقای مرتضوی هم فردی مثل همه افراد جامعه است و هزاران نفر در این کشور مدیر هستند و ایشان هم یکی از آنهاست، پس چرا اینقدر حساسیت وجود دارد؟

به گزارش ایسنا، رییس جمهور در این لحظه گفت: من می‌خواستم نواری را بگذارم، شما ببینید. اما برخی دوستان از جمله آقای ابوترابی و دیگران آمدند پس گاهی می‌گویند بگو، بگو و وقتی می‌خواهیم بگوییم، می‌گویند نگو، نگو. بالاخره ما باید چه کار کنیم.

لاریجانی در این لحظه گفت: اگر چیزی را لازم می‌دانید بگویید تا چیزی نماند.

نواری از جلسه بین فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی دارم
در ادامه جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی، رییس مجلس خطاب به رییس‌جمهور گفت: چیزی را که لازم می‌دانید بگویید و اگر نوار هم دارید، بگذارید؛ چون این مطلب را از صبح تا بحال دارید می‌گوید.

علی لاریجانی سپس خطاب به نمایندگان مجلس گفت: اجازه دهید مطالبشان را بگویند؛ حساس نشوید.
احمدی‌نژاد که در پشت تریبون قرار داشت، خطاب به نمایندگان گفت: کمی حوصله کنید. من از عزیزان خواهش می‌کنم؛ بالاخره من و شما باید حوصله و تحمل داشته باشید، حرفها را گوش دهید. ما که در خدمت شما و کوچک شما هستیم.

رییس‌جمهور سپس از نمایندگان خواست صلوات بفرستند.

وی خطاب به نمایندگان با بیان اینکه «اگر می‌خواهید گوش دهید، باید دو دقیقه حوصله کنید»، بار دیگر از نمایندگان خواست صلوات دیگری بفرستند.

احمدی‌نژاد گفت: من فکر می‌کنم مسائلی در پشت صحنه می‌گذرد که نه نمایندگان و نه ما از آن خبر نداریم و وقتی در میدان اداره کشور وارد می‌شوند عناوین دیگری پیدا می‌کند و به دعوای من و شما تبدیل می‌شود در حالی که ما با هم دعوا نداریم بلکه می‌خواهیم با هم کار کنیم.

رییس‌جمهور افزود: ملاقاتهایی اتفاق افتاده است و از رییس مجلس خواهش می‌کنم که تحمل کند، حتی اگر این مسائل مربوط به نزدیکان خودمان باشد پشت سر همین مسائلی که امروز (در مجلس مطرح است) جریاناتی وجود دارد.

لاریجانی در این حین خطاب به تعدادی از نمایندگان که نسبت به اقدام رییس‌جمهور برای پخش نوار اعتراض داشتند و خواستار ارائه تذکر بودند، گفت که لطفا صحبت‌های جناب رییس‌جمهور را قطع نکنید و اجازه دهید مطلبشان تمام شود، آن وقت تذکراتتان را می‌شنویم.

احمدی‌نژاد نیز اظهار کرد: ۲۴ ساعت جلساتی برگزار شده است و بخشی را که مساله‌ای درست نمی‌کند و نرم‌تر است، می‌خواهیم پخش می‌کنیم. دوستانی گفتند اجازه دهید فضای کشور آرام‌تر شود. من گفتم یک نسخه را به رییس محترم مجلس تقدیم کنم و یک نسخه روسای کمیسیون‌ها بدهیم.
لاریجانی هم در ادامه گفت: خواهش می‌کنم نوارتان را پخش کنید که بعدا نگوید پخش نشده است. پخش کنید. چیزی کم نگذارید.

رییس مجلس خطاب به نمایندگان نیز اظهار کرد: پس از اتمام مطالب رییس‌جمهور به تذکرات گوش می‌کنیم چون بحث نوار مطرح شده است و جامعه را حساس‌تر می‌کند. اجازه دهید این کار انجام شود.

به گزارش ایسنا، این صحبتها در حالی مطرح شد که تعدادی از نمایندگان با صدای بلند به اعتراض خود ادامه می‌دادند.

رییس‌جمهور درباره نوار مورد اشاره‌اش که از سیستم صوتی مجلس پخش شد گفت: این نوار درباره جلسه‌ای بین فردی به فاضل لاریجانی و آقای مرتضوی است که ساعتها طول کشیده‌ است و بخشی از این گفت‌وگوها به همین مسائل ما برمی‌گردد. حدود ۲۰ دقیقه از این جلسه را در اینجا پخش می‌کنیم.

احمدی‌نژاد خطاب به نمایندگان اظهار کرد: حوصله کنید و نوار را گوش کنید.

در این لحظه پخش نوار مورد اشاره رییس‌جمهور آغاز شد که صدای پخش شده واضح نبود و پس از چند دقیقه تعدادی از نمایندگان اعتراضاتی را مطرح کردند که احمدی‌نژاد در پشت تربیون گفت: این نوار در حدود ۲۴ دقیقه است و هنوز تمام آن پخش نشده است.

لاریجانی نیز خطاب به رییس‌جمهور گفت: لطفا تمامی مطالبتان را بیان کنید.

وی سپس خطاب به نمایندگان مجلس که همچنان صدای اعتراض آنها به گوش می‌رسید گفت: من از شما خواهش کردم آرامش جلسه را حفظ کنید.

در ادامه رییس‌جمهور اظهار کرد: می‌خواهم نکاتی از این مطالب را که در این نوار وجود دارد بیان کنم.

از آنجایی که اعتراض نمایندگان همچنان ادامه داشت، صحبت‌های رییس‌جمهور با اخلال مواجه شد و در این بین احمدی‌نژاد از نمایندگان خواست تا صلواتی بفرستند.

در ادامه محمود احمدی‌نژاد خطاب به نمایندگان گفت: من نوارها را در اختیار شما خواهم گذاشت. من خلاصه‌ای از آنها را برای شما می‌خوانم.

در پی اعتراض نمایندگان به پخش نوار از سوی رییس جمهور، لاریجانی گفت: آقای احمدی‌نژاد همه چیزتان را بگویید. یک چیزی در جامعه راه می‌اندازید، بعد می‌گویند مسائلی بوده. آقایان امروز روز مهمی است، بگذارید بگویند در جامعه ما حرف‌های زیادی زده می‌شود، اگر راجع به بستگان ما بوده، بگذارید بشنویم.

احمدی‌نژاد گفت: آقای صالح گفتند، پخش نشود، اما آقای رییس گفتند که پخش شود. لاریجانی جواب داد: مطلب خلق نکن. شما گفتید نواری دارم ما هم گفتیم همه چیز را بگویید، چرا سوءتفاهم ایجاد می‌کنید.
احمدی‌نژاد پاسخ داد: بالاخره این مسائل یا ارتباطی با کارهای ما دارد یا ندارد. گوش بدهید ببینید ارتباط دارد یا ندارد.

یکی از نمایندگان فریاد زد ارتباطی ندارد.

احمدی‌نژاد گفت: مربوط است. در همین‌ها بحث است.

لاریجانی تاکید کرد: آقای احمدی‌نژاد بفرمایید بگویید.
احمدی‌نژاد اظهار کرد: بالاخره یک شخصی حرف‌هایی زده که سند است. من بخش‌هایی که نرم‌تر است، را آماده کرده‌ام. همه نمایندگان محرم‌اند و ما مخلص شما هستیم. دولت تحت فشار است با همین حرف‌هایی که در همین نوار است، ما چطور باید دفاع کنیم. شما بفرمایید ما همانطور عمل کنیم.

در ادامه احمدی‌نژاد به قرائت بخش‌هایی از نوار پخش شده پرداخت و گفت: شخصی به نام فاضل لاریجانی با آقای مرتضوی جلسه دارد. اخیرا تامین اجتماعی یک قراردادی می‌بندد که شرکت‌هایی را به گروهی می‌فروشد که من به چند و چون آن کاری ندارم.

وی ادامه داد: یک فردی به نام «م» معاون مجتمع قضایی تهران می‌گوید می‌دانید که من با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم. آقای مرتضوی می‌گوید شما ارتباط دارید؟

او می‌گوید: «من می‌خواهم بگویم که بقیه برادران به گرد آقا فاضل نمی‌رسند. نمره‌شان پیش من صفر است،‌ یعنی اگر آن آقا برادر این آقا فاضل نبود، سه، چهار تا فحش بهش می‌دادم. یعنی اصلا قبولش ندارم. بهش گفتم شما هرچه می‌خواهی به آقای مرتضوی شفاف بگو.»

احمدی‌نژاد ادامه داد: این آقا واسطه‌ای است که آقای فاضل لاریجانی می‌آید پیش آقای مرتضوی.

احمدی‌نژاد در ادامه به نقل از مطالب نوار گفت: ببین خودت باید رک به دکتر بگی که آقای «ز» یعنی همان کسی که می‌خواهد با تامین اجتماعی قرارداد ببندد، باید از قبل من به شما وصل شود.

احمدی‌نژاد ادامه نوار را اینطور قرائت کرد که آقای فاضل لاریجانی خطاب به آقای مرتضوی می‌گوید کسی که می‌خواهد قرارداد ببندد، باید هوشیار باشد، یعنی خیلی روی ما تبلیغات نکند که من با فلانی‌ام و اینها را مطرح نکند. اصلا هر هفته یک جا صحبت‌ها و هماهنگی‌ها را انجام می‌دهیم.آقای مرتضوی به آقای «م» می‌گوید: شما بروید بیرون.

احمدی‌نژاد گفت: اینجا آقای مرتضوی حس می‌کند که ممکن است مسائلی مطرح شود، آن آقا را (آقای م) بیرون می‌کند.آقای فاضل لاریجانی در ادامه به مرتضوی می‌گوید می‌خواهم با گروه «ز» کار بکنم، اما ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقی‌اش این باشد که من می‌خواهم با او همکاری بکنم.بعد از آقای مرتضوی می‌پرسد که علی‌آقا را اخیرا دیده‌اید؟مرتضوی می‌گوید: نه.

رییس جمهور در ادامه به نقل از نواری که در صحن مجلس پخش شد، گفت:فاضل لاریجانی می‌گوید: آقا، نظر ایشان به شما بسیار مساعد است و می‌تواند کمک کند. حتی تلطیف کند، با قوه قضاییه. خدایی‌اش من مساله صداوسیما را به ایشان یادآوری کرده‌ام.

ایشان اذعان داشت. بعدش هم اشاره کردم که این زمان بحرانی که مدیریت می‌کند و حفظ نظام می‌کند، بعدش اینطوری! یعنی واقعا اذعان داشت با تمام وجود می‌گفت، تظاهر نبود. اصلا ارتباط با ایشان را مستحکم‌تر کنیم. به نظرم الان زمینه‌اش کاملا مساعد است. خصوصا این مورد که پیش آمده درباره «ز» یک ملاقات خودمانی و جدی .حالا یا در منزل ما یا بیرون از قوه و مجلس، دور و بر مجلس نباشد. بدون سروصدا باشد. به هرحال من قلق آنها، علی‌آقا و آقا صادق دست من است و می‌دانم چطور ورود کنم و جا بیندازم.

در ادامه آقای مرتضوی تعجب می‌کند و می‌پرسد قلق آقا صادق و علی‌آقا؟

آقا فاضل می‌گوید: هردوی آنها.

ادامه می‌دهد: ابتدا روی صداقت و پوست کنده می‌گویم. حالا شما هرجور که صلاح می‌دانید، ما می‌خواهیم با گروه «ز» کار کنیم. می‌خواهیم ورود پیدا کنیم و یکی، دو پروژه را پیشنهاد دهیم. خودمان هم با او همکاری کنیم. مثل پالایشگاه یا هر پروژه دیگری از این دست. پروژه‌هایی که واقعا جاذبه داشته باشد و بتوانیم با آنها کار کنیم. حال یا اینجا یا خارج. اگر صلاح می‌دانید، بعدش هم خوب، یک کمک‌هایی می‌شود کرد. یک کسانی در این سطح مزاحمشان می‌شوند و مشکلاتی را ایجاد می‌کند. می‌تواند مفید واقع شود. حدسم بر این است.

مرتضوی می‌گوید: شما بفرمایید ما چه کار کنیم.

آن آقا می‌گوید: یک زمینه آشنایی ایجاد شود.

مرتضوی می‌گوید: اصلا نمی‌شناسید؟

می‌گوید: نه. یک توصیه‌ای شود که فلانی با شما کار کند. اصلا احساس کند، نمایندگی شما را دارم. در همین پروژه‌ای که قرارداد بسته‌ایم با شما، بتوانیم یک نظارتی داشته باشیم. اینطوری باهاش قاطی بشویم در کارها. کارهای اقتصادی یا هرچیز که شما صلاح می‌دانید، بسیار موثر است. شما توصیه کنید همکاری فلانی برای آینده کاری در ایران خوب است. یک چنین حالتی.

مرتضوی می‌گوید: آینده کاری او؟

او می‌گوید: بله.

مرتضوی می‌گوید: شما گفتید خارج از کشور هم می‌توانید کار کنید؟ چگونه است؟

او می‌گوید: من نمی‌دانم فعالیت‌های بین‌المللی چگونه است.

مرتضوی می‌گوید: خب چه کار می‌توانید بکنید.

او پاسخ می‌دهد: اگر من را به عنوان مباشر خود تلقی بکند، می‌توانم در مدیریت‌های مختلف کمکش کنم.
مرتضوی می‌گوید: مثلا چی؟ شما که می‌گویید مشاور خودش بداند، چگونه است. اصلا شان شما اینگونه نیست.

او می‌گوید: خب تلقی‌اش این باشد. لازم نیست که جایی مطرح کند.

مرتضوی می‌گوید: اگر به او بگویم مثلا الان آقای فاضل لاریجانی می‌خواهد با شما همکاری داشته باشد، شما او را به عنوان مشاور قبولش کنید، او اصلا به ذهنش نمی‌آید، چون شما برادر رییس مجلس هستید. برادر رییس قوه‌اید.

او می‌گوید: من مکنونات قلبی خودم را می‌گویم. حرف شما کاملا درست است و ناشی از درایت جنابعالی است. بهترین راه این است که جنابعالی به ایشان توصیه بفرمایید که فلانی می‌تواند اطمینانی باشد، برای آینده کارهای شما در اینجا. طوری که ایشان مشتاق شود برای همکاری.
مرتضوی می‌گوید: قوه و مجلس و اینها را می‌توانی کاری بکنی؟

او می‌گوید: یک چنین کسانی در این سطح فعالیت می‌کنند، در مظان اتهام و دخالت‌ها و موانع هستند. ما می‌توانیم رفع موانع برایش بکنیم. حالا این موانع چیست، بستگی به کیس دارد. بله آمادگی داریم.

مشکلاتی که آقای «ع.ب» (احمدی‌نژاد گفت: یک فرد مشهوری است که شما می‌شناسید) دارد، آدم خوبی است. متدین و زحمتکش است. ۱0، ۱۵ پروژه پتروشیمی دارد. احتیاج به کمک دارد.

مرتضوی می‌گوید:‌شما برای او چه کار کرده‌اید.

او می‌گوید: ایشان چند تا مشکل داشت. یکسری مشکلات با بانک‌ها داشت. همین فردا دوشنبه ساعت 9 با آقای «ع» قرار دارم. آقای «ع.ب» می‌آید، آقای «م» هم می‌آید. خودم جلسه گذاشته‌ام که حل کنم. یک مشکلاتی در قوه قضاییه داشت، چندتا حکم اجرایی از مفاسد اقتصادی برایش آمده بود که چرا نمی‌روید پول بانک را بدهید. خب مهلت گرفتم برایش حل شد و دیگر کاری به او نداشتم.

مرتضوی می‌گوید اخوی دستور داده مشکلات او حل شود؟ دیگر چه؟ او جواب می‌دهد خیلی از موارد دیگر معوقات بانکی بوده، با بانک تجارت، با بانک صنعت و معدن. من خودم مشاور بانک صنعت و معدن بودم. من در آن‌جا اتاق داشتم، تقسیط کردم و پنج ساله دارد حل می‌شود. خودم نظارت می‌کنم. پرونده زیاد داشت. مثلا فرض کنید که آقای «الف» آن‌جا بود. رییس دادگستری فلان استان هم آن‌جا بود.

یک عده زارعین از او به خاطر زمین شکایت کرده بودند. ما رفتیم صحبت کردیم و تا حدودی مساله حل شد. پرسیده می‌شود یعنی با سفارش با آقای «الف» (رییس دادگستری) حل کردید؟ پاسخ داده می‌شود بله بله. مرتضوی می‌گوید بحث‌های کارگری بوده است؟ او پاسخ می‌دهد مسائل کارگری هم داشته، مسائل مالیاتی داشته، مسائل حسابی داشته. ببینید من الان پوست‌کنده بگویم من کار دانشگاهی کرده‌ام تا الان و الان تازه دوزاری من افتاده است. الان نوه دارم و خداییش اموراتم با ماهی ۲ میلیون نمی‌چرخد. خب یک فرصت ویژه پیش آمده است و چند سالی است که ما به کار اقتصادی ورود داشته‌ایم و الا واقعا خداییش کمتر از دیگران نیستیم از لحاظ این‌که بتوانیم مدیریت کنیم.
خب ما در این عرصه نبودیم ولی الان که وارد شده‌ایم قلق‌ها دستمان آمده است، هم به لحاظ مدیریتی، هم به لحاظ ارتباطی. واقعیت این است اگر یک قدمی برایم بردارد یعنی فرض کنید برایم یک مسکن مختصری به نام یکی از بستگان من برای شروع کارش فراهم کند بعدش بقیه‌ی کارها دیگر به تدریج جلو می‌رویم و دیگر حالا سعی می‌کنم حقوق ریالی هم نگیرم که این‌جا به چشم بیاید. بیشتر نگاهش این باشد که طرفش را حفظ کنیم. مثلا یک جوری این‌طوری نگاه کند، نه این‌که آدم را مقطعی ببیند و بگوید یک استفاده‌ی گذرا کنیم. یک آپارتمان ۶۰۰-۷۰۰ تایی بدهد دیگر.

مرتضوی می‌پرسد شما ویلایی می‌خواهید یا آپارتمان؟ پاسخ می‌دهد بله بهتر است، به چشم نمی‌آید، بهتر است اگر ویلایی باشد. می‌پرسد شما خودتان جایی را دارید که معرفی کنید؟ می‌گوید بله به نام یکی از بستگان من بخرد. پدرش پزشک بوده و فوت کرده و به چشم نمی‌آید. مرتضوی می‌پرسد اسمش چیست؟ اسمش را می‌گوید. می‌پرسد با فلان کس ارتباط دارد؟ می‌گوید بله فامیل است.»

به گزارش ایسنا پس از اینکه قرائت متن فیلمی که در مجلس منتشر شد، با واکنش نمایندگان روبه‌رو شد، احمدی‌نژاد گفت: من گفتم اینها را رسیدگی کنید. بالاخره شما مجلسید و ما دولت هستیم. آخرش پیشنهاد است که من مسائل را حل می‌کنم. من می‌گویم نیازی به حل مسائل از این راهها نیست، اگر درست باشد البته.

رییس‌جمهور افزود: اینها صوت و تصویر است و نوارش هم مشخص است. ۲۴-۲۵ ساعت است. اگر رییس محترم مجلس صلاح دیدند ما ۲۴-۲۵ ساعتش را در اختیار شما می‌گذاریم.
وی ادامه داد: سه – چهار گروه هستند که آمده‌اند حرف‌ها را زده‌اند و مسائلی مطرح شده است. من می‌خواهم بگویم یک مسائلی در جاهای دیگر وجود دارد، پس برای چه باید بین من و شما فاصله باشد؟ چرا باید امروز شیخ‌الاسلام در این‌جا محاکمه شود؟

احمدی‌نژاد در پایان اظهار کرد: شیخ‌الاسلام یک آدم خدوم است که در خدمت شماست. بحث‌ها انجام شد. من به نظر مجلس احترام می‌گذارم. استیضاح حق شماست، نظر حق شماست و هرچه نمایندگان مجلس تصمیم بگیرند ما در خدمتتان هستیم. به قانون هم احترام می‌گذاریم.
انتهای پیام

***

شبکه ایران

۲۵ ساعت صوت و تصویر صحبت های سه چهار گروه با مرتضوی

رییس جمهوری با انتقاد از عملکرد دیوان محاسبات گفت: این دیوان نمی تواند به وزیر نامه دهد که مجلس، مصوبه دولت راجع نصب یک نفر را رد کرده و اگر ادامه دهی، مجازات می شوی؛ این تجاوز از قانون اساسی است.

محمود احمدی نژاد در ادامه سخنانش در جلسه استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به رییس مجلس اظهار داشت: به اصل ۵۵ قانون اساسی اشاره می کنم، اینها ربطی به احمدی ن‍ژاد یا آقای ابوترابی یا شما ندارد، این موارد را باید اصلاح کنیم زیرا مربوط به کشور است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، وی در توضیح اصل ۵۵ قانون اساسی گفت: دیوان محاسبات باید به همه حساب های وزارتخانه ها، موسسات، شرکت های دولتی و سایر دستگاه هایی که به نحوی از بودجه کل کشور استفاده می کنند، رسیدگی کند که هیچ هزینه ای از اعتبارات مصوب تجاوز نکرده و هر وجهی در محل خود به مصرف رسیده باشد و مسوول رسیدگی به بودجه است.

احمدی نژاد گفت: دیوان محاسبات نمی تواند به وزیر نامه دهد که مجلس، مصوبه دولت راجع به نصب یک نفر را رد کرده و اگر ادامه دهی مجازات می شوی؛ این تجاوز از قانون اساسی است، اینها روابط را برهم می زند.

رییس جمهوری با طرح این سوال که وظیفه دیوان محاسبات چیست؟ گفت: دیوان محاسبات، حساب ها، اسناد و مدارک مربوطه را برابر قانون جمع آوری می کند و گزارش تفریغ بودجه هر سال را به انضمام نظرات خود به مجلس شورای اسلامی می دهد.

وی با تاکید بر این که این گزارش باید در دسترس عموم گذاشته شود، اضافه کرد: ممکن است بگوییم قبلا قانون بوده و بالاخره تایید هم شده است، من و شما نشسته ایم و می خواهیم ببینیم گیر کار کجاست؟
احمدی نژاد توضیح داد: پس از تفریغ بودجه یعنی بعد از پایان دوره اجرای بودجه، دیوان محاسبات باید رسیدگی و همراه نظرات خود، گزارش را به مجلس ارائه کند. آیا در اینجا راجع به مصوبات دولت مطلبی گفته شده و آیا گفته شده است، دیوان محاسبات می تواند دادگاه داشته باشد، محاکمه و مجازات کند؟ سوال این است آیا چنین چیزی در اینجا هست؟

وی تصریح کرد: دیوان محاسبات دو هفته قبل رییس بانک مرکزی را که از بودجه و بودجه کل استفاده نمی کند، یک سال انفصال داد و آثار این اقدام را باید در بازار ببینیم که چه اتفاقی افتاد؟ شکستن هیبت بانک مرکزی خلاف قانون اساسی است؛ من و شما ساعت ها برنامه ریزی اقتصادی می کنیم بانک مرکزی باید آن را جلو ببرد.

احمدی نژاد اضافه کرد: جلسه قبل به مجلس آمدیم، دوستی ها را تقویت کردیم که پشت آن یک استیضاح درآمد. اشکالی ندارد. ما بر همان عهد خود هستیم.
رییس جمهوری با بیان این که اجازه دهید یک مورد دیگر را برایتان بازگو کنم، اضافه کرد: من می خواهم اصل ۱۳۸ قانون اساسی را برایتان قرائت کنم.
وی با قرائت اصل ۱۳۸ قانون اساسی گفت: من و شما سوگند خورده و میثاق بسته ایم. یک اشتباهی اتفاق افتاده و باید آن را برطرف کرد و تا برطرف نشود مشکلات ادامه خواهد داشت؛ هر روز با هم درگیر می شویم و تنش در کشور به وجود می آید.

احمدی نژاد خطاب به نمایندگان مجلس تصریح کرد: از شما می پرسم، کجای این اصل اجازه داده که مصوبات دولت لغو شود؟ ما کاری به شخص که اینجا نشسته است، نداریم؟ این بحث حقوقی است.

رییس قوه مجریه با بیان اینکه من در حال بیان درد کشور به شما هستم، اظهار داشت: من اصلا امروز آمده ام با شما درد دل کنم و برای حل مسایل کشور استمداد بطلبم. کجای این قانون نوشته که رییس مجلس می تواند مصوبات دولت را باطل کند؟ از مردم، حقوقدانان و شما می پرسم، چگونه از دل این قانون آن را درآوده اند؟

احمدی نژاد در ادامه سخنانش بخش دیگری از اصل ۱۳۸ قانون اساسی را قرائت کرد و اظهار داشت: تصویب نامه، آیین نامه های دولت و مصوبات کمیسیون های مذکور در این اصل، ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رییس مجلس شورای اسلامی می رسد تا در صورتی که آنها را بر خلاف قانون بیابد، با ذکر دلیل برای تجدید نظر به هیات وزیران بفرستد.

لاریجانی در این لحظه سخنان رییس جمهوری را قطع کرد و گفت: آقای رییس جمهور، اگر مصلحت بدانید درباره موضوع صحبت کنید؛ این مسایلی است که بین دولت و مجلس وجود دارد.

رییس جمهوری پاسخ داد: آقای لاریجانی! این موارد دقیقا مربوط به استیضاح استف از این جاها سرچشمه می گیرد، دولت یک مصوبه می گذارد، لغو می شود. این مصوبات چگونه لغو می شود؟ نگویید که چون قانون هست حرفی نزن. من می گویم این قانون اساسی است و ما سوگند خورده ایم.

وی اضافه کرد: اکنون نه تنها رییس مجلس بر دولت حاکم شده بلکه بر کل مجلس هم حاکم شده و این اشتباه است، قانون اساسی ما، این نیست.

رییس مجلس صلاح دید ۴ تا ۵ ساعت نوار را به کمیسیون ها تحویل می دهیم
رییس جمهوری پس از پایان قرائت خلاصه ای از نوار گفت و گوی فاضل لاریجانی (برادر رییس مجلس) با سعید مرتضوی گفت: ما دولتیم و در پایان این موضوع پیشنهادی هم دارم و می گویم نیازی نمی بینم که مسایل ما از طریق های دیگر حل شود.

احمدی نژاد اظهار داشت: این نوار صوت و تصویر بوده و مشخص است و چیزی حدود ۲۴ تا ۲۵ ساعت است و اگر رییس مجلس صلاح دیدند حدود ۴ تا ۵ ساعت آن را به کمیسیون ها تحویل می دهیم؛ سه چهارگروه با آقای مرتضوی گفت وگو کرده و حرف هایی زده اند.

رییس جمهوری تصریح کرد: می خواهم بگویم که مسایل دیگری بعضی جاهای دیگر است که بین من و شما فاصله انداخته است؛ چرا باید شیخ الاسلامی اینجا استیضاح شود؟

وی خاطر نشان کرد: شیخ الاسلامی یک آدم خدوم است که در خدمت شما است. بحث ها شد. من به نظر مجلس احترام می گذارم؛ استیضاح حق شماست؛ نظر، حق شماست و هرچه نمایندگان مجلس تصمیم بگیرند ما می پذیریم و به نظر و قانون هم احترام می گذاریم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 4 فوریه 2013 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: