اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

وکالته اخبارالمشرق الجدید: زنده باد سوریه مستقل و آزاد!٬ در حاشیه اظهارات رئیس «ائتلاف ملی سوریه» مبنی بر آمادگی مذاکره با دولت سوریه نوشته : احمد مزارعی !

وکالته اخبارالمشرق الجدید: زنده باد سوریه مستقل و آزاد

در حاشیه اظهارات رئیس «ائتلاف ملی سوریه» مبنی بر آمادگی مذاکره با دولت سوریه

ahmad mazaei1

نوشته : احمد مزارعی

تایپ و ویرایش: آمادور – اشتراک

   چند ماه پیش بود که مزدورانیکه نام مخالفان دولت سوریه را بر خود نهاده ٬ بدستور اربابانشان به قطر رفته و زیر نظر مأموران سیا ( CIA )٬ ترکیه و اسرائیل ٬ «جمعیت ۲ دسامبری» را تحت عنوان «ائتلاف ملی سوریه» تشکیل دادند. قبل از این تشکیلات دیگری در زیر رهبری مزدورانی همچون برهان غلیون ٬ عبدالباسط سیدا و جورج صبرا تشکیل داده بودند که دچار اختلاف شده و اینبار در قطر با تهدید وزیر خارجه قطر که هرکس موافقت نکند ٬ با هواپیما بکشور زادگاهش فرستاده خواهد شد ٬ ملغمه «شتر گاو پلنگی» را با نام فوق سرهمبندی کردند.

   اساسا برنامه سرنگون کردن دولت سوریه از سالهای ۱۹۹۰ ٬ در دستور کار پنتاگون قرار داشت و پس از اشغال عراق ٬ کولین پاول به سوریه رفته و دکتر بشار اسد را تهدید کرد که ما با شما همسایه شده ایم و بهترست «دمکراسی» ما را بپذیرید ٬ که البته بشار اسد با پذیرش یک و نیم میلیون پناهنده عراقی و دادن امکانات لجستیکی ٬ مالی ٬ تبلیغاتی و نظامی به جبهه مقاومت ملی عراق ٬ زمینه شکستی را برای آمریکا در عراق فراهم کرد که باعث بهم خوردن معادلات سابق در منطقه شد و امروز ما شاهد عواقب شوم آن شکست استراتژیک در کل سیاست امپریالیسم آمریکا هستیم.

   در سال گذشته امپریالیسم آمریکا در همدستی با دولت ترکیه و اسرائیل و کمکهای مالی دولتهای ارتجاعی عرب ٬ هرآنقدر تجربه جنایت و کشتار در انبان خود داشت و از جنگهای تجاوزکارانه در آمریکای لاتین ٬ افغانستان و عراق آموخته بود ٬ در سوریه بکاربرد تا مگر آنرا تجزیه و دولت فاشیستی اسرائیل را از خطر جبهه مقاومت برهاند و خو بتواند به برنامه غارت گاز و نفت منطقه سر و سامان داده و بازار را از روسیه در اروپا بگیرد و این کشور را در جهان منزوی کند.

   اما زهی خیال باطل ٬ در بیشه گمان مبر که خالیست    شاید که پلنگ خفته باشد

   اتحاد یکپارچه ملت و دولت سوریه در برابر تهاجمات وحشیانه امپریالیستی ٬ بنیادگرائی وهابی ٬ سلفی ٬ مزدوران بین المللی و مقاومت سرسختانه آنان که بدون شک نشاندهنده برتری فرهنگی ٬ سیاسی و ایدئولوژیکی ملت سوریه بود ٬ موفق شد همه این تهاجمات را دفع و از میهن خود دفاع و شکستهای کوبنده ای بر جبهه جهانی امپریالیستی و ارتجاعی وارد کند ٬ بطوریکه رئیس «ائتلاف ملی سوریه» در جلسه اخیر در پاریس اظهار داشت که حاضرست با مسئولان دولت سوریه بمذاکره بنشیند و از ادامه جنگ که چیزی بجز نابودی سوریه نتیجه ای نخواهد داشت ٬ جلوگیری نماید. اظهار نظر رئیس ائتلاف که چند ماه پیش آنرا با تشریفات بر سر کار آورده و دو هفته پیش در نظر داشت «دولت موقت» در «مناطق آزاد شده» سوریه را تشکیل دهد ٬ بمثابه انفجاری بزرگ در جمع مزدوران وطنفروش که نام «مخالف دولت» بر خود گذاشته بودند٬ گردید. البته نباید خوشبین بود که توطئه پایان یافته ولی «رنگ و رخسار خبر میدهد از سر ضمیر».

   روزنامه «قدس العربی» در شماره اخیر خود علت عقب نشینی ناگهانی رئیس «ائتلاف ملی سوریه» را در مقاله ای بقلم سر دبیر مجله آقای عبدالباری عطوان ٬ دلایل تغئیر یکصدو هشتاد درجه ای ائتلاف را چنین توضیح میدهد:

۱- عقب نشینی کشورهای غربی از کمک مالی به «ارتش آزاد سوریه» و همچنین اخطار این کشورها به حکام فاسد و خائن عرب که از کمک باین دارو دسته پرهیز کنند.

۲- سخنرانی اباما در مراسم تحلیف ریاست جمهوری که خواستار پایان دادن به جنگهای خود در خارج شد و این اخطاری به مزدوران خود در سوریه بود که از این پس منتظر دخالت نظامی اربابشان نباشند.

۳- درماندگی «مخالفان» دولت سوریه در سرنگون کردن دکتر بشار اسد و همچنین ضعف دولت سوریه که نتوانست معضلات کشور خود را حل کند.

۴- کشورهائیکه کمکهای مالی و امکانات نیروی انسانی برای مخالفان فراهم میآوردند ٬ همچون ترکیه ٬ قطر ٬ عربستان٬ ارزیابی درستی از ایستادگی روسیه ٬ ایران ٬ چین و کمک آنها به سوریه نداشتند و اینکه اصرار در این جنگ ممکنست به جنگهای بزرگ منطقه ای منجر شود.

۵- عقب نشینی جامعه کشورهای عربی از کمک به مزدوران آدمکش و اظهار اخیر نبیل العربی مبنی بر اینکه به سازمان ملل میرود تا جنگ را بشیوه ای مسالمت آمیز متوقف کند.

   با اینحساب و موفقیتهای ماههای اخیر دولت سوریه در سرکوب مزدوران ٬ همچنین پیوستن بخشهای تازه ای از جوانان سوریه به ارتش ٬ بطوریکه خبرگزاری رسمی در تلویزیون این کشور نشان داد ٬ شصت هزار نفر از جوانان کشور تحت نام میلیشای توده ای ٬ پس از گذراندن دوره های جنگ «ضد چریکی تروریستی» به جبهه های جنگ فرستاده شده  و دیگرانی نیز در راهند تا از میهنشان در برابر تجاوز خارجی بدفاع برخیزند.

   بدون شک کمکهای بی شائبه ایران ٬ عراق ٬ روسیه ٬ چین ٬ کشورهای آمریکای لاتین ٬ بویژه ونزوئلا و سفارشات ویژه شخص هوگو چاوز ٬ بسیار بسیار مؤثر بوده اند. دولت روسیه بغیر از کمکهای بسیار مهم و تأثیر گذار اطلاعاتی ٬ ماهواره ای ٬ ارسال انواع جنگ افزارهای مدرن ٬ وجود هیئت بسیار مهمی از ژنرالهای با تجربه روسیه در دمشق برای دادن کمکهای مشورتی ٬ نفت خام را از سوریه بروسیه انتقال و پس از تبدیل آن بانواع مواد سوختی بسوریه باز میگرداند. حضور دکتر قدری جمیل در پست معاونت نخست وزیر  و وزیر اقتصاد و تجارت٬ در تعدیل سیاستهای دولت سوریه بسیار مفید و مؤثر بوده است. دکتر قدری جمیل ٬ فارغ التحصیل از دانشگاه مسکو در سالهای ۵۰ قرن بیستم میلادی و از کمونیستهای فرهیخته و معتبر سوریه و دارای تألیفات زیادی در دفاع از مارکسیسم و در مخالفت با نظام ضد انسانی سرمایه داری میباشد.

   مقاومت یکپارچه ملت و دولت سوریه ٬ موجب شگفتی و در عین حال ٬ تحسین همه نیروهای مترقی در سراسر جهان گردید و باعث شد که در همه کشورها در حمایت از مبارزه سرسختانه ملت سوریه برعلیه امپریالیسم و ارتجاع ٬ اقداماتی انجام گیرد. احزاب کمونیست بین المللی نیز در نشستهای خود ٬ تجاوز امپریالیستی برعلیه سوریه را محکوم کرده اند.

   آخرین اظهار نظر فرستاده ویژه سازمان ملل ٬ اخضر ابراهیمی نیز گواهی بر حقانیت مبارزه مردم سوریه بود که گفت : «بشار اسد سرسختانه در کنار ملت خود ایستاده است». این اظهار نظر بمثابه ضربه هولناکی به مزدوران و جنایتکاران بود. در آینده نزدیک ملاقات و مذاکراتی میان اباما و ولادیمیر پوتین برگزار خواهد شد که بدون شک مسئله صلح در سوریه ٬ موضوع اصلی است و روسیه با دستی پر و از موضع برتری در مذاکره شرکت خواهد داشت٬ زیرا مقاومت جانانه دولت و ملت سوریه ٬ باعث تقویت موضع سیاسی روسیه در بسیاری موارد خواهد بود.

   آنچه در منطقه ٬ در خلیج فارس٬ در عراق ٬ ایران ٬ لبنان و سوریه میگذرد ٬ جنگ سردیست که در ادامه دوره های ماقبل خود ٬ پس از جنگ جهانی دوم ٬ فروپاشی شوروی سوسیالیستی و دوره بعد از آن ٬ بصورت تضادی مهم در سوریه انعکاس یافته است. حجم عظیم و گسترده جنگ تجاوزکارانه تروریستی در سوریه را باید از این منظر ارزیابی نمود. اینچنین بنظر میرسد که جنگ سوریه بنفع ملل تحت ستم و استقلال طلب خاورمیانه در حال پایان است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 31 ژانویه 2013 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: