اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

کنفرانس پراگ و تابوشکنی !:خسرو صدری!

کنفرانس پراگ و تابوشکنی !
خسرو صدری 

به سختی می توان باور کرد که کسانی بخاطردلنگرانی های ملی و انساني، دست تکدی به سوی ضد انسانی ترين محافلی در دنيا دراز کنند که سياست هايشان در منطقه، ما را در مقابل خطرناک ترين چالش های ملی طول تاريخ ميهنمان نيزقرار داده است. تهديداتی که در چارچوب سياست «تقسيم سرزمين های دارای توان ژئوپوليتيک به دولت های کوچک و قابل کنترل«، از طرف آمريکا در سراسرجهان، و با نام «طرح خاورميانه جديد«، در منطقه ما ، از جمله متوجه تماميت ارضی ايران شده است.
به راحتی ولی می توان باور کرد که در هر کشوري، افرادی نيز يافت شوند، که درازای دريافت امتيازات گروهی و شخصي، حاضرباشند تاعامل اجرای سياست بيگانگان، درکشور زادگاه خود گردند. نمونه های حی و حاضرش را در روند اشغال عراق ،افغانستان، ليبی و اينک سوريه می بينيم.
طرفداران «دخالت های بشر دوستانه«، در محافل سياسی ايرانيان، که پس ازبمباران ليبي، به وجدآمده وبه غلط لحظه موعود پرواز جنگنده های آمريکايی و ناتو بر فراز ايرن را، فرارسيده ارزيابی کرده بودند، با ناشيگری مچ خود را باز کردند و اينک برخی از آنان از اظهار نظرهای بی موقع خود، در افسردگی سياسی به سر می برند.خيط کاشتن اين پياده نظام و آشکارشدن ناکارآمدی های اين سپاه، مهره های سنگين تر را به فکر مانورهای تمرينی بيشتر،قبل از فرارسيدن آغاز درگيري، يعنی روز «دخالت نظامی بشر دوستانه» در ايران ، انداخت. کنفرانس های استکهلم، بروکسل و پراگ را،از اين زاويه ديد می توان به درستی بررسی نمود.در ادامه مسير،افراد ناهمسو به تدريج از اين نشست ها حذف می شوند وداوطلبان جديدي، در چارچوب اهداف اصلي، به آن می پيوندند.
در اين کنفرانس ها، هرچند افرادی با اسامی ايرانی شرکت می کنند، ولی از آنجا که التزام مهره های اصلی شان نه به علايق ملی کشور ما، بلکه به سياست های کشور حاميشان،آمريکاست، نمی توان آنها را «اپوزيسيون«ناميد. کافيست نگاهی به اسامی شرکت کنندگان بيندازيد تا ببينيد که کارمندان حقوق بگير رسانه های رسمی آمريکا، مثل راديو فردا و صدای آمريکا، چه در صد بزرگی ازاين افرادرا تشکيل می دهند. تازه در هر کنفرانس، به بعضی از آن ها «قرعه استراحت » هم اصابت می کند و شيفتشان عوض می شود. حضورگردانندگان رسانه های غيررسمی ابرقدرت هم ، قابل رويت است.
ويا اينکه برای مقايسه خلوص «ملی-ايرانی«ادعايی شان، با «ملی-آمريکايی» واقعی شان ، نظرآن ها را در مورد کودتای28مرداد ، انقلاب 57 ، جنايات اسرائيل درغزه، جنايات آمريکا درعراق و افغانستان، «دخالت های نظامی بشردوستانه«،و… جويا شويد، تا نوع التزام آنان هم مشخص شود .سپس به برنامه «افق» 19نوامبرصدای آمريکا، در مورد کنفرانس پراگ مراجعه کنيد تا ببينيد چهره های بارز بخش علنی اين «تشکيلات«، چگونه از»لزوم تابو شکنی در دريافت پول از آمريکا«، صحبت می کنند. طبيعتا برای کسی که اولين مراحل آزمون املای سياسی خود را، در زير آفيش «استخدام کارمند برای سيا«، در يکی از سايت های فارسی زبان، با موفقيت پشت سر گذاشته است، يک چنين تابو شکني، هم به لحاظ شخصی و هم گروهي، امری ضروری است. ولی بايد پرسيد، کسانی چون آقای فريدون احمدي، که در همين برنامه صدای آمريکا، حد فاصل اخلاقی خود با چنين «تابو شکنانی» را نشان ميدهد، تاکی می توانند در ميان اين کنفرانس چی ها باقی بمانند؟
خسرو صدری
http://khosro-sadri.blogspot.de/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 نوامبر 2012 بدست در آمریکا٬اپوزیسیون خارج فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: