اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

باشگاه لیبرال – دمکرات های تحت سرپرستی آقای بهروز خلیق شرکت کنندگان در نشست های امپریالیستی-ارتجاعی را اخراج کرد:بیانیه کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت)!

دریافتی:

بیانیه کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت)
باشگاه لیبرال – دمکرات های تحت سرپرستی آقای بهروز خلیق
شرکت کنندگان در نشست های امپریالیستی-ارتجاعی را اخراج کرد.
http://www.yaranema.eu
زیاده روی اعضای باشگاه بهروز خلیق در امر شرکت در کنفرانسهای ضد ملی و ارتجاعی از یک سو و انتقادهای بحق برخی نحله های فکری فدائی به عمل ناشایست آنها از سوی دیگر، بالاخره موجب آن شد که شورای مرکزی این باشگاه پس از کنفرانس پراگ پیشدستی نموده، التزام به مصوبه خود را در سطح علنی اعلام نماید.

یادآوری می شود که این باشگاه هر از چندگاهی مصوباتی از این دست به تصویب رسانده، به بایگانی می سپارد. اما اکثریت اعضای آن بخاطر باورمندی عمیق به «دمکراسی»، بعبارت صحیح تر، بعلت پایبندی شدید به ولنگاری و هرج و مرج در مناسبات باشگاهی، هیچگاه خود را ملزم به رعایت آنها ندانسته اند. بعنوان مثال و نمونه، لازم به ذکر است شش سال پیش، زمانیکه این گروه اولین نشست خود با سلطنت طلبان را در شهر برلین بعد از کنگره هشتم برگزار کرد، شورای مرکزی باشگاه آقای بهروز خلیق، درست مثل امروز، بمنظور فرونشاندن آتش اعتراض بخش قابل ملاحظه ای از اعضایش، مصوبه مشابهی را به تصویب رساند که، هیچگاه از سوی هیچیک از اعضای آن رعایت نشد.

مسئله عضویت مسئول اول این گروه منتسب به فدائیان، آقای بهروز خلیق، همزمان در دو تشکیلات سیاسی، که هر یک از آنها مستقلا عضوگیری می کنند، هر عضوشان حق رأی دارد، حق عضویت می پردازد و بطور کلی، ملتزم به رعایت همه کارکردها، اصول و موازین شناخته شده ی حزبی می باشد، بر کسی پوشیده نیست. بنا بر این، گفتمان مسئول اول این باشگاه مبنی بر اینکه «با توجه به مصوبه شورای مرکزی، عده ای از اعضا سازمان التزام خود را نسبت به آن اعلام کردند. آن  ها در کنفرانس پراگ شرکت نمی کنند. تعدادی از اعضای سازمان که بر شرکت در اين پروژه پافشاری داشتند، يا خودشان از مسئوليت های سازمانی و عضويت در ارگان ها کنار رفتند و يا شورای مرکزی و هيئت سياسی – اجرائی آنها را از مسئوليت های سازمانی کنار گذاشت»، تنها به این دلیل روشن که شامل حال خودشان نمی شود، یک توهین آشکار به شعور افکار عمومی بحساب می آید. روشن است که آقای خلیق با اظهارات این چنینی خود سعی می کند سر و ته مسئله شرکت اعضای باشگاه خود در جلسات طرفداران رژیم جمهوری اسلامی و در همه نشستهای سلطنت طلبان و گردهمآئی های تحت مدیریت سازمانهای امنیتی سیا و موساد، از پراگ گرفته تا استکهلم و لندن و بروکسل و غیره را یکجا گرد آورد و گرنه، کسانی که هنوز باور دارند این جریان دوباره به جنبش چپ روی خواهد آورد، باید بپذیرند که التزام به همان مصوبه شش سال پیش می بایست مانع شرکت این افراد در چنین نشستهائی می گردید.

با این وجود، همانطور که می بینیم، آقایان فریدون احمدی، کیانوش توکلی،‌ اصغر جیلو، ماشالله سلیمی، جمشید طاهری‌پور، شهلا فرید، منوچهر مقصودنیا، جمشید نعمتی که هر یک بنحوی از انحاء با باشگاه بهروز خلیق پیوند دارند، باز هم در کنفرانس ارتجاعی – امپریالیستی پراگ شرکت کردند و آقایان مجید عبدالرحیم پور و بهزاد کریمی علیرغم تمایل و علاقمندی شدید خود به شرکت در چنین جلساتی، صرفا به دلایل کاملا دیگری در کنفرانس پراگ حضور نیافتند. به هر حال، باشگاه خلیق بر مبنای مصوبه جدید شورای مرکزی، شرکت کنندگان کنفرانس پراگ را شاید به این امید که در جای دیگر و با نامی دیگر، مورد استفاده نیروهای راست طبقاتی قرار گیرند و یا در صف آرایی تازه ای علیه نیروهای چپ و مبارزه طبقاتی قد برافرازند، از مسئولیتهای سازمانی کنار گذاشت.

نکته بسیار جالب توجه دیگر این است که چرا مصوبه جدید شورای مرکزی شامل حال افراد دیگری از این باشگاه مثلا، بهروز خلیق، مهدی فتاپور، حسن زهتاب ، ملیحه محمدی، مریم سطوت و سایرین نمی شود که در سازمان های راست زیر رهبری افراد پیرو سیاست های نزدیکی با امپرالیسم و جمهوری اسلامی عضویت دارند؟ آیا برای تعیین تکلیف آنان مصوبه جدیدتری هم به تصویب خواهد رسید یا استبداد سازمانی همچنان عمل حواهد کرد، هنوز روشن نیست.

بدین جهت:
کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت) انزجار خود را از این بی هویتی، ولنگاری، هرج و مرج تشکیلاتی، سیاسی و نظری که اپوزیسیون ایران را بطور کلی و باشگاه بهروز خلیق را بطور اخص فراگرفته و ضربات جدی به امر مبارزه با امپریالیسم، استعمار و رژیم جمهوری اسلامی وارد می سازد، اعلام می دارد.

کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت) مخالفت و اعتراض شدید خود را نسبت به تلاشهای آلترناتیوسازانه کشورهای امپریالیستی و تعریف هویت جدید برای اپوزیسیون ایران (پروژه ی ملی، اتحاد برای دمکراسی، شورای انتقالی و ارتش آزاد ایران) اعلام داشته و نیروهای میهندوست، آزادیخواه و عدال طلب کشور را به مقابله با این اقدامات تفرقه افکنانه فرامی خواند.

کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت)
۵ آذر ۱٣۹۱

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 29 نوامبر 2012 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: