اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

حواشی دیداربانکی مون !:اسماعیل هوشیار!، یاشار سهندی: غش اسلامی رضا رخشان!طراحان تجزیه ایران!،کشتن کولبران را متوقف کنید!و اخبار از سلام دمکرات!

دریافتی:

 
حواشی دیداربانکی مون !
 
hoshyaresmaeil@yahoo.com
 
بان کی‎مون به دیدار خامنه‌ای رفت و از او انتقاد کرد…..که چرا ندا را توی خیابون کشتی ؟ بهتره یواشکی بکشی !

این دیدارها به وسیله جفری فلتمن، معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد و از معاونین سابق وزارت خارجه آمریکا همراهی می شد. بانکی در دیدار با خامنه ای گفت که او به این دلیل به تهران آمده است که به «قدرت گفت و گو» اعتقاد دارد. خامنه ای هم گفت : اعتقاد دارد که تا 100 سال دیگرباید فقط گفتگو کرد …..
بان کی مون، دبیرکل سازمان دولتهای متحد که برای حضور در اجلاس دیکتاتورها و اراذل غیرمتعهد در تهران به سر می برد، پس از دیدار با رهبر و رئیس جمهور اسلام در نشستی خبری به خبرنگاران گفت که نگرانی ها خود درباره «همه چیز» با مقام های اسلامی در میان گذاشته است. راستی این » همه چیز » از نظر دانکی جون چیست و از نظرحکومت اسلامی چیست ؟
دیدار دانکی خان با خامنه ای ؛ درشرایط منطقه ای و جهانی به یک دلگرمی کاذب شبیه است و نه حل تضادی مشخص ….! نامه های اوباما به خامنه ای ، دراوج سرکوب جنبش مردم درخرداد 1388هم از همین جنس بود . نامه های اوباما به خامنه ای پیام مشخص سیاسی داشت و آن هم حمایت بی دریغ غرب از حکومت اسلامی و تشویق حکومت به سرکوب مردم ! آن موقعها هنوز بهارموسوم به عرب شکل نگرفته بود. غرب دروحشت و نگرانی از حضورموثرعنصراجتماعی درخیابان ؛ پروژه بهارعرب را استارت زد .
 
این آخرین تلاشها برای متقاعد کردن حکومت اسلامی درجهت تحولاتی مهارشده درایران ؛ به عنوان آخرین قدم تحولات خاورمیانه بزرگ است. بانکی مون و بقیه سران رذل حکومتی به عنوان جنبش عدم تعهد ، شرایط سیاسی و منطقه ای را میفهمند . دانکی مون و بقیه فقط نگران قیمتی هستند که دراین مسیرممکن است به آنها تحمیل شود . تمام اینها را مردم و جامعه ایران درک میکند . عدم مشروعییت سیاسی و اجتماعی این حکومت ازطرف مردم ایران موضوع نگران کننده ، هم برای حکومت اسلامی و هم غرب است . این آتش زیرخاکستر باید با کمی فضای بازمهارشود ! چیزی که حکومت اسلامی ازآن تا به حال سرباززده است و غرب هنوز برآن اصرار میورزد !
 
درشرایطی که تحریمهای همه جانبه ازطرف غرب دست و پای حکومت اسلامی را بیشترازگذشته ، بسته است . بازیها و مانورهای حکومت اسلامی درمنطقه روز به روز محدودترمیشود ، حکومت اسلامی درایران ، هدف بعد از اسد و سوریه را تشخیص داده است . یک جنگ مستقیم نظامی درداخل ایران را تا به حال همگان از آن پرهیزکرده اند . سوریه و جنگ فعلی تبدیل به میدان مانورسیاسی این اراذل حکومتی شرقی و غربی شده است . انتخابات امریکا درژانویه 2013 ، یک سرفصل تاثیرگذاراست که درانتخابات بعدی حکومت اسلامی تاثیرش را باید دید . اجلاس غیرمتعهدها و دیداربا خامنه ای ؛ از طرف هرکسی که باشد مشروعییت نمی آورد ؛ بلکه درکادرسیاست همیشگی چماق و هویج غرب ، یکی از مشوقهای تکراری و بی حاصل برای حکومت اسلامی است .
 
شرایط به به عقب برنمیگردد . چنین دیدارها و اجلاسهایی فقط جواز سرکوب وقتل ندا و مردم ایران است . آن گلوله ای که سینه ندا و بقیه آزادیخواهان را طی 33 سال گذشته شکافته است ، تطهیرکننده اش همین اراذل حکومتی و دانکی ها هستند که امروز نشسته اند دورهم در تهران . بازی اتمی غرب و بحثهای تکراری سالیان گذشته ؛ مذاکرات تخمی ؛ اظهارات تهدید آمیزبلوفی ، همه و همه …..فشارش را مردم ایران باید تحمل کنند و این را تاریخ ایران فراموش نمیکند .
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=C3OxCSjEViA&feature=share
 
 
اسماعیل هوشیار
29.اوت .2012
http://www.tipf.info
 
 *************************
دریافتی:
Thursday, 30 August 2012 4:13 PM
 
پاسخی به رضا رخشان کارگر اخراجی سندیکای هفت تپه ،همچنین یک نوشته قابل توجه:

یاشار سهندی: غش اسلامی رضا رخشان

آخر عزیز من نونت کم بود، آبت کم بود «فعال کارگری» شدنت چی بود؟ سری را که درد نمی کند، دستمال نمی بندند. حالا! الان تقصیر کیه ما باید چیکار کنیم؟ من نمیدانم کی به تو گفته کارگر همیشه یا باید دراعتصاب باشه یا درزندان. خدا لعنت کند او را که چنین حرف لقی را توی دهان شما گذاشته است. یک چیز را من نفهمیدیم چرا هر کسی میخواهد فعالیت اجتماعی خاصی را کنار بگذارد سعی میکند آنرا خراب کند؟ راستش این حرف شما من را یاد دوستی انداخت که چند سال پیش میخواست طور دیگری زندگی کند و در آخرین دیدار من با او در گوش من توی یک تاکسی گفت:» کی گفته من باید کارگر باشم و شب کنار خیابان بخوابم!» دیدم راست میگوید!؟ هیچی نگفتم. چی باید میگفتم؟ مثلا میگفتم :» جون من یا مادرت کوتاه بیا این حرفها چیه؟ دیدم میخواهد برود، زور فیل هم بکار میبردم نمی ماند. و رفت. بعد از سالی شنیدم که برای خودش اربابی شده و کارگاهی را میچرخاند. خب شما هم برادر من ( هرچه که خودت، خودت را خطاب میکنی) میخواهی فعال کارگری نباشی خب بگو، یک کلام رو راست بگو من نیستیم. چرا کارگر را سرزنش میکنی و سرش منت میگذاری که من «فعال کارگری» هستم. البته بگم فعال کارگری عنوان شغلی کسی نیست که بخواهد رسما و کتبا استعفا بدهد. میتوانی ساکت و آرام کنار بایستی و نباشی و بروی. اما وقتی قلم دست میگیری و به همه توهین میکنی و افترا میزنی، دیگر نباید انتظار داشته باشی همه بگویند: این طفل معصوم را که میبینی فعال کارگری است گناه داره بگذارید هر چه دلش میخواهد بگوید!» وقتی زحمات بسیار کسانی که در حمایت از جنبش کارگری هر کاری توانستد انجام دادند، به سخره میگیری خب جوابت را میدهند، چون این کارها را به خاطر گل روی من و شما انجام نمی دهند. هدف شان حمایت از جنبشی است که میتواند وباید نظام سرمایه داری را برچیند.

رضا رخشان کارگر هفت تپه، سوال شما را جلو خود شما میگذارم: «قلب حقیقت براستی چه سودی برای ما کارگران داره»؟ از این آسمان و ریسمان بافتن شما، من یک آن جلو چشمم آمده که خدای ناکرده گرفتار سربازان گمنام امام زمان شده اید. از داستانی که شما بعد از چند ماه دوباره زنده کردید، که براستی آن داستان هم قلب حقیقت بود؛ چه میخواهید نتیجه بگیرد؟ میشود خواهش کنم لطف کنید آدرس آن کارگر زندانی که ذکرش را کردی، بدهید؟ همانی که میگویید: «…بابا یارو حتی جرات نمی کرد بره اعتصاب. از دور می ایستاد و رفقاشو نگاه می کرد. هرچند بیشتر مواقع داشت با ماشینش مسافرکشی می کرد. ورفقاشو تنها می گذاشت. حالا بخاطر دلایلی دیگه بردنش زندان فوری همه جوانب دیگه پاک میشه وفقط روی کارگر بودنش مانور می دن…! یک سوال دیگر دارم چرا هر کس میخواهد بکشد کنار، همیشه خدا آدرسهای گنگ و مبهم میدهند؟ مانند همان دوستم که معلوم نبود کی به ایشان گفته بود باید شبها کنار خیابان بخوابد. شما هم موظف هستید که نام این کارگر را بگویی و آن «دلایل دیگه» که بخاطر آن رفته زندان.

شما بحث سیاسی میکنید، وقتی یقه اتان را میگیرند، یکدفعه یادت میاید که گارگر هستی، فوری اوراد از قبل آمده شده را تکرا میکنید: سندیکا، حقوق کارگر، قراز داد سفید امضاء، اما راستی آقای رخشان چرا شما هر وقت بحث سیاسی میکنید، بطرف مواضع جمهوری اسلامی غش میکنید؟ یادتان هست دوره راه افتادید و شدید مبلغ و طرفدار طرح خانه خراب کن «هدفمندی یارانه ها» احمدی نژاد؟ گفتید وضع کارگر خوب میشود، یادتان هست؟ جمهوری اسلامی نمی توانست به سندیکاهای فرانسه مراجعه کند و شاکی نیروهای چپ در خارج کشور بشود، اما شما این «مجاهدت» را کردید. آنروزها مسله دستمز و قرداد سفید امضا کارگر یادتان رفته بود؟ یا اینکه اولویت سیاسی اتان این شده بود که به سندیکاهای کارگری فرانسه نامه بدهید که چه نشسته اید، اینها که به اسم کارگر در ایران به شما مراجعه میکنند، یکسره ضد کارگر و ضد سندیکا و تشکل کارگری هستند. لیست تلاش شما و امثال شما برای خرابکاری و ایجاد تفرقه در جنبش کارگری، سیاهه بالا بلندی است، چرا دیگر ردای «مظلومیت» بر دوش گرفته ای و آدرس «١٨٠ مقاله» بر علیه من نوشته اند را، بما میدهی؟ میگویید تحریمها سفره کارگر را نشانه رفته است و ظاهرا کسی هم در این مورد ننوشته است. واقعا تحریمها موجب خالی شدن سفره کارگر شده است؟ قبل از تحریمها کارگر سوار پراید میشد؟ حالا «شیطان بزرگ» با تحریم، کارگر را از ماشین پیاده و سفره اش را خالی کرده است؟ باز که از انوری غش کردید. باور بفرمایید سایت تابناک دار و دسته محسن رضایی دارد میگوید اقتصاد این مملکت به گل نشسته، تحریمها آنرا تشدید کرده ولی علت ورشکستگی اقتصادی، «بی عرضگی و بی برنامگی» دولت است. بالاخره برای کسیکه لباس «فعال کارگری» بتن کرده، خوبیت ندارد مواضعش دو وجب با صاحبان قدرت، فاصله نداشته باشد. در همین یک هفته گذشته در ارتباط با زلزله آذربایجان، مردم رژیم دزدان اسلامی را رسوا کردند، در همان قلب تهران مردم، جلودوربین گفتند کمکها را خودمان بدست مردم میرسانیم، اعتماد نداریم به ارگانهای دولتی بسپاریم، چنان هجومی به رژیم اسلامی شد که سید علی آقا مجبور شد به مناطق زلزله زده مسافرت کند، همین مردمی که سفره اشان خالی است، پر شور بیاری مردم در آذربایجان شتافتند، اما شما بمانند سخنگوی ارگانهای دولتی، لاقیدی جمهوری اسلامی نسبت به مردم در اذربایجان را به حساب تحریمها میگذارید. تمام کمکهایی که از خارج بدست جمهوری اسلامی رسید، همه را دزدیدند و خوردند. باز که دارید ادرس اشتباهی میدهید. اینرا کاملا میفهمم که کسانیکه در ایران زندگی میکنند، نمی توانند همه گاه با صراحت حرف بزنند، اما مشکل شما این نیست، بلکه هر جا دستتان رسیده از سیاستهای جمهوری اسلامی دفاع میکنید.
اگر هنوز بر مسلمانی خود استوار بودم شما را قسم میدادم که عندالله ای بگوید این جمله شما که :» … با این حال، کارگرزندانی، آخرمعرفته. بالاترین تقدس را داره. مسیح در بند شده است. کارگر زندانی یه شبه میشه قهرمان زندانی.میشه رهبر زندانی.میشه (تازه اگه تو زندان بتونه پشت سرهم بیانیه بده که دیگه اخرشه) خدای زندانی.میشه اااااااااااا.اما رفیق عجله نکن این سکه دو رو داره.کارگر زندانی ازاد شده، یک شبه میشه فراموش. میشه قهرمان پنچر شده. قهرمان گم شده. بعدش دوباره میشه هیچی.همون موجود گمنامی که اول بود. راستی اول چی بود بعدش دوباره میشه هیچی. همون موجود گمنامی که اول بود. راستی اول چی بود؟ … بابا ازادی هیچ نمی ارزه .کسی بهت توجه نداره. زنده ای؟ مرده ای؟ اما تو زندان واست سند شرافت درست میشه. بدون سند شرافت حرفت مفته. بابا یارو را ندیدی که چه به اب وآتیشی زد تا واسش چند ماه سند شرافت صادر کنند؟ گویا که اونا که ازادند دور از جون تو همه بی- را-تند؟» بدت نیاد این حرفها دور از جان شما، مال یک فعال کارگری نیست، این حرفها مال بچه های «خوب» سپاه است که یا هنوز در خدمت ارتش امام زمان هستند، یا شدند مفسر صدای امریکا و بی بی سی. من خواستم حرفهایت را خلاصه تر کنم و نقل به معنی اش کنم دیدیم که خودت آخر حرف را زده ای. و من میپرسم یعنی اینقدر؟ اینها حرفهای جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی کم از این حرفها نزده. از همون اولش استدلالش(؟!) همین حرفها بوده. راستی نشستی پای حرفهای این اشخاصی که زیر شکنجه وادار میشوند در تلویزیون به قول معروف «خودزنی» کنند. عین همین حرفها را بیان میکنند. آدم این انسانها را میبند و دلش میسوزد که چگونه وادار به اینکار شدند اما شما بدون هیچ اجبار و شکنجه ای همان حرفها را تکرار میکنی. نمیدانم چه احساسی به شما داشته باشم؟ خودتی یا کس دیگر؟

لیست مطالبی که در کارگر کمونیست درباره مباحث سال گذشته حول مواضع رضا رخشان منتشر شده است  

١- به رضا رخشان 

شما هم به اعتراض بین المللی به جمهوری اسلامی بپیوندید 

ناصر اصغری 

http://www.wpiran.org/00-k-komonist/kk160/html/kk160-na-raxshan.htm  

٢- رضا رخشان جواب نمیدهد 

شهلا دانشفر 

http://www.wpiran.org/00-k-komonist/kk164/html/kk164-sd.htm 

٣- پاسخی به پاسخ رضا رخشان 

یاشار سهندی 

http://www.wpiran.org/00-k-komonist/kk164/html/kk164-ys.htm 

٤- باز هم با رضا رخشان 

در همان چهارچوبی كه شما بحث می‌كنید، بحث می‌كنیم! 

ناصر اصغری 

http://www.wpiran.org/00-k-komonist/kk164/html/kk164-na.htm

 

نامه ای از رضا رخشان کارگر اخراجی سندیکای هفت تپه. نوشته قابل توجه از یک رفیق کارگر است:

نامه ای به یک دوست گم شده

رضارخشان

منتشر شده توسط مجله هفته در مرداد ۲۷, ۱۳۹۱

دوست گرامی سلام.حال واحوال خوبه؟امیدوارم که اوضاع روبراه باشه.باری دوست عزیز خیلی تلاش کردم که پیدات کنم. ولی نشد.یه مدتی بود که دچار یبوست القلم شده بودم وگرنه خیلی وقت پیشا واست نامه می نوشتم.وبا هات درد دل می کردم.من احساس می کنم که تو از دست من دلخوری ویا کلا ازم ناامیدشده ای؟ویا شاید ناامید ازهمه کس ویاناامید از همه چیز؟
اما براستی چرا؟بخدا من تنها مقصرنبودم. خیلی ها بودند که ادعای آمدن وبودن را داشتند.اما نیامده رفتند.بزار اصلا از روز اول بگم.از روزی که شدیم فعال جنبش کارگری.راستی قبل چی بودیم؟. کارگرگمنام؟.کارگربی زبون؟ ویا شاید اصلا ولش کن.خلاصه از آن روزی که فهمیدیم چی هستیم (فعال جنبش کارگری) اتفاقات جالبی افتاد. البته کمی هم تلخ بود.قبلش یه سئوال ؟راستی چراشیرینی که میتواند منشا بیماری باشد(دیابت)نماد خوبیه؟ ولی تلخی که میتواند مانند داروی تلخ، شفا بخش هم باشه ،نشانه غم واندوهه؟. ماکه نفهمیدیم. مهم اینه که زیر این زبونه شیرین باشه حالا حقیقتش چی باشه ویا بعدش چی میشه زیاد مهم نیست.بگذریم.داشتم می گفتم،کارگران هفت تپه بعد از تحقق مطالباتشان وتاسیس سندیکا به اعتصابشان پایان دادند.ما اینو گفتیم که اعتصاب اساس نیست وسیله است. مهم اینه که کارگر به حقش برسه.اما نتیجه چی شد؟فحشمان دادند.رفرمیست ،سازشکار،سندیکالیست،داب سرمایه دار، نخاله.خلاصه رضارخشان کلی مورد لطف قرار گرفت.ماکه نفهمیدیم تلخی زیر زبون بهتره یا شیرینی.بنظرت دلیل این حرفها(تلخ ویاشیرین)چی بود؟الان بهت می گم.راستش واژگانی مثل بی نهایت،همیشگی جاودانگی، خیلی هیجان آمیزه.وبعضی ها از دوچیز خیلی لذت می برند وحال می کنند.یکی ،اعتصاب بی پایان ویکی کارگرهمیشه زندانی.حالا بزار از اولی بگم.کارگران باید همیشه درحال اعتصاب باشند.شب وروز.دلیلی نداره که کارگر سرکارش بره.فقط اعتصاب.اگرکسی پیدا شد که گفت بریم سرکارمون،به حرفش گوش نکنید.او ازمانیست.دشمنه.نوکر و وردست سرمایه داریه .اصلا وجود کارگر با اعتصاب معنی پیدا می کنه .اصلا کارگر خوب یا باید در حال اعتصاب باشه ویا در زندان.تا ما هم واسش سینه بزنیم. بزرگش کنیم. زیارتگاهش کنیم .نوحه واسش بخونیم. مهم نیست که این کارگر، بخاطر دفاع از حقش رفته زندان ویا بخاطر جرائمی دیگر . همین که یک کارگر در زندان است کافیست.بابا یارو حتی جرات نمی کرد بره اعتصاب .از دور می ایستاد و رفقاشو نگاه می کرد. هرچند بیشتر مواقع داشت با ماشینش مسافرکشی می کرد. ورفقاشو تنها می گذاشت.حالا بخاطر دلایلی دیگه بردنش زندان فوری همه جوانب دیگه پاک میشه وفقط روی کارگر بودنش مانور می دن.دوست گرامی یه وقت فکر نکنی من با زندان موافقم. بخدا ارزوی دنیایی دارم که در آن حتی پرندگان از قفس دربیان چه برسه به آدمها.ولی این فریبه قبول داری؟قلب حقیقت براستی چه سودی برای ما کارگران داره؟.با این حال،کارگرزندانی،آخرمعرفته.بالاترین تقدس را داره.مسیح در بند شده است.کارگر زندانی یه شبه میشه قهرمان زندانی.میشه رهبر زندانی.میشه (تازه اگه توزندان بتونه پشت سرهم بیانیه بده که دیگه اخرشه) خدای زندانی.میشه اااااااااااا.اما رفیق عجله نکن این سکه دو رو داره.کارگر زندانی ازاد شده ،یک شبه میشه فراموش.میشه قهرمان پنچر شده.قهرمان گم شده. بعدش دوباره میشه هیچی.همون موجود گمنامی که اول بود. راستی اول چی بود؟
حالا راستشو بگو تو دوست داشتی الان زندان باشی یا ازاد؟بابا ازادی هیچ نمی ارزه .کسی بهت توجه نداره. زنده ای ؟مرده ای؟اما تو زندان واست سند شرافت درست میشه.بدون سند شرافت حرفت مفته. بابا یارو را ندیدی که چه به اب وآتیشی زد تا واسش چند ماه سند شرافت صادر کنند؟گویا که اونا که ازادند دور از جون تو همه بی- را-تند؟
حالا برسیم به سندیکا که کلی واسش حرف دارم.
آقا ما با هزار بدبختی وجون کندی که بود سندیکا رو زدیم.یه عده می گفتنداشتباه کردید. گفتیم چرا؟گفت اگه ما زودترباهاتون اشنا میشدیم نمی گذاشتیم این کارو بکنین.زحمت بیخودیه.حصارباغ را خورد.سندیکا راسته.سندیکاها نو کر سرمایه داریند. پس بی خاصیتند. بجاش باید مجمع عمومی خودرا همیشه بر پا می کردید،بهتر بود.یعنی هر هفته مجمع می زاشتین.خب کسی نبود بهش بگه آدم حسابی وقتی جلسات هفت هشت نفره اینهمه سختی وکوفت وزهرمار داره،مجمع عمومی چهار پنج هزار نفری که دیگه گفتن نداره.خلاصه عده ای دیگه داشتن روی سایتها امضا جمع می کردند تا ما سندیکا را منحل کنیم.یکی دیگه ما را متهم می کرد که جلوی انقلاب سوسیالیستی کارگران را گرفته ایم چراکه فقط شورای کارگری میتواند به داد کارگران برسد.دیگه چی بود؟ ولا الان خیلی وقته همشون یادم رفته.ولی یه چیز مستمر بود واونم فحاشی وتهمت وتخریب ماوعده ای هم مشغول تفرقه پراکنی ویار کشی دربین ما.اهان یادم امد. دیگری می گفت کارگران فلان جا نزد ما اومدند وبما اعلام کردند که قصد دارند سندیکا ی خود را برپا دارند اما من به انها گفتم که شما نباید این کارو بکنید. بدبخت میشید. زیر ضرب می روید. فقط به فکر مجمع عمومی باشین.حالا در انجا میتوانید با انتخابات شورای اسلامی کار وانجمن صنفی کنترل را در دست بگیرید.ولی سندیکا نه.
گذشت تا ما رسیدیم به پارسال .اقا یکی دونفر از اقایونی که که همیشه پز انقلابی گری بخودش می گرفتند وبه کمتر از انقلاب سرخ رضایت نمی دادند.در حالیکه به سندیکائیهای داخل ایران فحش می دادند ولی دخیلشو به سندیکاهای خارجی می بستند. گویا که مدل ایرانیش بدلی ولی خارجیش اورژیناله.تازه صبرکن بهت بگم. اونا می گفتند با توجه به این که سندیکا های غربی همه در خدمت سرمایه هستند وبرای کارگران سودی ندارند سندیکاهای ایرانی هم بدرد نمی خورند. اما در عمل فحشها برای ما بود و تمنا وخواهش وغیره برای رفقای سندیکاهای فرانسه وغیره بود.آقا ما اینو به سندیکا های فرانسه گفتیم که این رفقای ایرانی با ما چیکارکرده اند.گفتن این جمله کافی بود که سیل انواع مقالات انتقادی سرازیر بشه. اونهم با انواع تهمتها واتهامات گوناگون وخوشگل وزیبا. مثل:اقا این رفرمیسته.اقا این رهبر جریان راسته.نمی دونم ، این با حکومت ساخته اون یکی نساخته. هرچی فکر کنی بما گفتن.حالا بماند توی اون ایام بخاطر این هم هجمه وتهمتهای ناجوانمردانه دچار آنچنان گرفتاری فکری شدم که در اثر سانحه تصادفی که بخاطر نداشتن تمرکز اعصاب، با یک ماشین(ماسوارموتوربودیم) برخورد کردم، که پای زنو بچه ام خورد شد،حالا بماند.
از تو چه پنهان یه روز نشستم وشمردم تا حالا صدو هشتاد مقاله انتقادی گزنده بر علیه رضا رخشان طی این چهار سال نوشته شده است..بنظرت من اینقدر مشکل دارم وخطرناکم.فکر کنم تا حالا هیچ چیزی(روی هیچ چیز تا کید دارم)به اندازه کوبیدن من در جنبش کارگری مهم نبوده است.
دوست گرامی اشتباه نگرفته ای. من خودمم.رضا رخشانم.کارگر هفت تپه. با شماره پرسنلی
۷۲-۱۰۹۴۵۹

الان نزدیک سه ساله که از کارهم اخراج شده ام.یه لحظه فکر کردی که من یا بیل گیتسم یا با فلان سرمایداری که خون کارگران را در شیشه می کند.چون مگه ممکنه یه فعال کارگری بیشتر از انواع سرمایه داران کوبیده بشه اونهم از طرف بااصطلاح دوستداران طبقه کارگر؟خب ببین بنظرت من مهمترین معضل کارگرانم یا مسائلی مانندآخراج کارگران،قرادادهای سفید امضا وپرداخت نشدن حقوق کارگران.اصلا اینا به کنار،این تحریمهای بیرحمانه کشورهای بزرگ سرمایه داری که مستقیما سفره کارگران وضعفا را نشانه رفته از موضوع رضا رخشان بی اهمیت تره؟تو تا حالا دیدی که صد وهشتاد مقاله بر علیه تحریم نوشته بشه؟یا یه کارزار گسترده بر علیه ان راه بیافته؟همه با صدای بلند بگویند که این عملی که کشورهای جنایتکار غربی بنام آزادی وحقوق بشر انجام می دهند حقه فریبی بیش نیست. کاری کرده اند که اگر عده ای در خارج کشور بخواهند برای مردم اسیب دیده از زلزله اذربایجان کمک نقدی انسان دوستانه، بفرستند هیچ بانکی این کار را انجام نمی دهد.آیا این جنایت نیست؟نظام سرمایه داری که بخاطر منافع خود از براه انداختن دو جنگ بزرگ ویرانگر جهانی ابایی نداشت. بر روی مردم بی گناه بمب اتم انداخت.به ملل محروم وضعیف تجاوز کرد،حالا هم با این تحریمهای ضد انسانی قصد دارد تا با بهانه مسئله هسته ای ،توده مردم را مورد تنبیه وازار قرار دهندحالا دخالتگری هایشان در کشورهایی مانند لیبی وسوریه که به جنگهای خونینی کشیده شد، بماند.براستی ای دوست،چرا کسانی که خودرا مدافع حقوق کارگر می دانند ،عموما در مقابل این وحشیگری سرمایه داری ساکتند؟ ویا با لکنت حرف می زنند؟ بنظرم جواب اینه خداکنه اشتباه کنم.بسیاری(نه همه) ازین رفقا میهمانان این کشورها هستند. وسرمایه داری جهانی میزبان انهاست.خب رسم میهمان ومیزبانی برهمه هم واجبه.قبول داری؟بعدش درین سه چهارساله زیاد دیده ایم که سیکل کارگر گمنام میشود کارگر معترض ودنبال حق.کارگر معترض به فعال کارگری تبدیل میشود.فعال کارگری ،زندانی میشود وصاحب سند شرافت می گردد.ومیشود زندانی سیاسی.زندانی سیاسی (عموما )در نهایت میشود پناهنده سیاسی کشورهای غربی ضد حقوق کارگر.پس همانطور که دیدی جنبش کارگری فعلا شده بنگاه ارسال پناهنده کارگری –سیاسی به غرب.
خنده داره نه؟می دونم تو هم ازین وضعیت بوجود امده ناراحت وغمگینی.ویا شاید هم پاک از ماناامید شده ای؟حق داری.منم بهت حق میدم.لابد با خود فکر میکنی بابا این رضا هم اگه پای رفتن داشت دراین وادی نمی مانددرسته؟ولی دوست گرامی باورکن من همانم.نه دراین کافرستان زمین گیر شده ام ونه می خواهم قهرمانه زندانی ویا…باشم.من کارگری هستم که با وجود همه سختیها ودشواریها وبی مهریها،هنوزهم ارزومند دنیای بهتری برای همه کارگران هستم.وبرای ایجاد ان دنیا تلاش می کنم.امیدوارم مرا با وجود همه بی عرضگیها واشتبا ه هاوشکستها وباید ونبایدها ببخشی؟ وفراموش نکن من از اول همان کارگری بودم که هیچ بودم.روی ماهتو می بوسم.
سلام برسان
با ارزوهای صمیمانه
رضارخشان
۲۷/۵/۱۳۹۱

**************************************************************
دریافتی:

 http://www.Golshan.com

 ****************

دریافتی:

 

کشتن کولبران را متوقف و «طرح جامع امنیت مرزی» را بازبینی و

اصلاح کنید

 
 
این گزارش نمایانگر فهرست روزافزون قربانیان خشونت ماموران امنیتی مرزی و شرایط شاق مناطق کمترحفاظت شدۀ مرزهای جنوب غربی، شمال غربی و غربی به خصوص کردستان و آذربایجان غربی، است که کانال تلویزیونی پرس تی وی از آنها به عنوان “الویت های وزارت کشور” یاد کرده است.
 

(۹ شهریور ۱۳۹۱) کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران با ارسال نامه‌ای به مقامات ایرانی از آنها خواست که به استفاده از نیروی مرگبار علیه کولبران و کاسبکاران غیر مسلح را متوقف و سیاست خود در خصوص ساکنین مناطق مرزهای غربی ایران را بازنگری کند. کمپین همچنین از دولت ایران خواسته است تا طرح انسداد مرزهای خود را تا اصلاح کامل و برطرف کردن کاستی‌های موجود متوقف کند و الویت طرح را جان و سلامتی ساکنین مناطق مرزی قرار دهد.

همراه این نامه کمپین گزارشی با عنوان «مرزهای خطرناک، قتلهای سنگدلانه: مستندسازی کشتار کولبران در مرزهای غربی ایران،» را ضمیمه کرده است که نقض گستردۀ حقوق بشر در استانهای مرزی ایران را مستند می‌سازد. این گزارش شامل موارد متعددی از قتل بی دلیل کولبران مرزی به دست ماموران امنیتی در مرزها می باشد و به نظر می آید که بخشی از روند رو به افزایش استفاده از زور کشنده توسط ماموران باشد.

مقامات ایرانی در سال 1385 پیاده سازی یک طرح امنیت مرزی با هدف پیشگیری از ورود کالاهای تروریستی و قاچاق کالا به ایران را آغاز کردند. ظرف ماههای اسفند 1390 و فروردین 1391، حداقل 74 شهروند کم درآمد ایرانی که به کولبری در مرزها اشتغال داشتند در منطقۀ مرزی کشته شده اند و حداقل 76 نفر دیگر، عمدتا به دست ماموران امنیتی، مجروح شده اند. این قتل ها و جراحات همگی در چارچوب طرح انسداد مرزهای ایران صورت گرفته است.

گزارش ( به زبان انگلیسی) «مرزهای خطرناک، قتلهای سنگدلانه: مستندسازی کشتار کولبران در مرزهای غربی ایران،» را دانلود کنید: « (فرمت PDF)

این گزارش نمایانگر فهرست روزافزون قربانیان خشونت ماموران امنیتی مرزی و شرایط شاق مناطق کمترحفاظت شدۀ مرزهای جنوب غربی، شمال غربی و غربی به خصوص کردستان و آذربایجان غربی، است که کانال تلویزیونی پرس تی وی از آنها به عنوان «الویت های وزارت کشور» یاد کرده است.

دراین نامه آمده است: «موارد بسیار گسترده ای از نقض حقوق بشر که شامل موارد متعدد قتل کولبران و کاسبکاران در استانهای غربی و کردنشین ایران مستند شده اند. اخیرا در گزارشی با عنوان «مرزهای خطرناک، ماموران بیرحم،» سازمان ما قتل حداقل 70 شهروند ایرانی فقیر که به عنوان باربر بین مرزها فعالیت می کردند به دست ماموران امنیتی را مستند کرده است و نسخه ای ازآن ضمیمه این نامه میباشد. این تعداد شامل مواردی است که ما توانسته ایم با استفاده از منابع محلی مستند کنیم و قطعا نمی تواند شامل همه موارد رخ داده باشد که به دلایلی از جمله نبود دسترسی گزارش نشده است.»

در ادامه نامه به مسوولین بلندپایه ایران می خوانیم: « به نظر می آید که این الگوی رو به رشدِ استفاده از نیروی مرگبار یکی از نتایج اجرای طرح انسداد مرزهاست که معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از آن به عنوان «طرح جامع امنیت پایدار مرزی» نام برده است. فهرست رو به رشد قربانیان خشونت های امنیتی در مرزها و قراردادن شهروندان در معرض شرایط سنگدلانۀ مناطق مرزیِ جنوب غربی، شمال غربی، و غرب ایران غیر قابل قبول است. علی الخصوص تاسف آور است که کولبران و کاسبکارانی که مورد هدف ماموران امنیتی مرزها قرار میگیرند اهالی برخی از فقیرترین مناطق ایران هستند. خیلی از آنها هیچ راه دیگری برای امرار معاش خانواده هایشان ندارند و جان و سلامتی خویش را فقط برای اینکه خانواده هایشان نان شب داشته باشند به خطر می اندازند.»

درگزارش و نامه ای که به مسوولین کشور فرستاده شده است توصیه‌هایی مطرح شده است واز ایران خواسته شده است که به تعهدات حقوق بشری خود احترام بگذارد. این توصیه ها عبارتند از:

به دولت ایران:

• به استفاده از نیروی مرگبار علیه کولبران و کاسبکاران غیر مسلح خاتمه دهید.
• به تعهدات خود برای بهبود وضعیت اقتصادی سکنۀ مناطق مرزی عمل کنید.
• سیاست هایی را اتخاذ کنید که به حقوق اقتصادی و اجتماعی احترام بگذارند و شرایط مناسبی را برای استخدام قانونمندانه در مناطق مرزی با درآمد مناسب بوجود بیاورید.
• مناطق مرزی را از مین پاکسازی کنید.
• از آزار فعالان محلی حقوق بشر که اقدامات ناصحیح مامواران انتظامی- امنیتی مرزی را مطرح و گزارش می کنند خودداری کنید.

به قوۀ قضاییۀ ایران:

• در خصوص قتلهای انجام شده تحقیق کنید و مجرمین را پاسخگو سازید.
• به استفاده از روشهای غیر قانونی برای ارعاب و خاموش ساختن قربانیان و خانواده هایشان پایان دهید.
• به آزار و اذیت خانواده هایی که به دنبال پاسخگویی و عدالت هستند پایان دهید.

به نیروی انتظامی ایران:

• به ماموران امنیتی مرزی آموزش دهید تا به قوانین داخلی و بین المللی، کرامت انسانی، و جان افراد احترام بگذارند.
• سیاست هایی اتخاذ کنید تا به قتل غیرقابل توجیه و غیر قانونی افراد پایان دهد.

به مجلس ایران:

• به اقدامات امنیتی در مرزها و موارد رو به افزایشِ قتلِ بدون دلیل کولبران و کاسبکاران توسط ماموران امنیتی مرزها رسیدگی کنید.
• قوانین لازم جهت پایان دادن به قتل غیرقانونی و غیر قابل توجیه وضع نمایید.

********************

دریافتی:

Saturday, 1 September 2012 12:42 AM
 

 • گفتگوی گزارشگران با بینا داراب زند در باره نشست مشترک احزاب و سازمانها و نهادهاى چپ و کمونيست در شهر کلن آلمان

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  بنظر من کلیهِ نیروهای کمونیست انقلابی باید از آن حمایت کنند. اما، موضوع اصلی، تشکلاتی نیستند که به آن پیوسته و یا نپیوسته اند. بلکه، موضع طبقاتی اتخاذ شده است. تمام نیروهای کمونیستی که خواهان سرنگونی حکومت سرمایه داری جمهوری اسلامی و تلاشی کامل دستگاه عریض و طویل دولت سرمایه داری از طریق دخالت و قیام توده ای و نفی کلیه راه حل های سرمایه دارانه و استقرار بدیل سوسیالیستی (بنظر من جمهوری شورایی) هستند باید وظیفه خود بدانند که به آن از هر طریقی که می توانند یاری رسانده و این حرکت را تقویت کنند. در طی چنین مسیری عناصر و گروه ها و هسته ها و احزاب و سازمان هایی جذب شده و یا کنار می کشند

 • زندگی ، کار و تولید در شرایط پادگانی

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  درپی شکایات بی شمار کارگران کارخانه بیسکویت سازی ویتانا از دایره مدیریت این شرکت به وزارت کار مبنی بر اخراج های بی رویه و بی دلیل ، تاخیرهای چند ماهه در پرداخت دستمزدها و پایمال کردن حقوق کارگران بطور گسترده در تیرماه سال جاری، وزارت کار اقدام به برگزاری انتخابات جهت تشکیل انجمن صنفی در این کارخانه نمود. این انتخابات با شرکت تمامی پرسنل و کارگران کارخانه در محل شرکت برگزار شد. ظاهرا وزارت کار قصد داشت ازطریق تشکیل این انجمن آمار شکایات را کمتر کرده و از تجمع کارگران در مقابل اداره کار و مراجعات مکرر کارگران به اداره کار بکاهد.انتخابات با حضور نماینده وزارت (…)


 • گزارشات یورونیوز از اعتصاب کارکنان لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  گزارش اول:اعتصاب کارکنان لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت تعدادی از پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان در فرودگاه فرانکفورت این کشور بدلیل اعتصاب کارکنان بخش تجاری و مهمانداران آن لغو شده است. این اعتصاب به دعوت یکی از سندیکاهای بزرگ لوفت هانزا صورت می گیرد که 18 هزار تن از مهمانداران این شرکت عضو آنها هستند. به گفته سخنگوی لوفت هانزا، یک چهارم پروازهای صبح روز جمعه این شرکت لغو شده و این اعتصاب تا ساعت یک بعد از ظهر ادامه خواهد یافت. او با این حال ابراز امیدواری کرد که امروز تمام مسافران به مقصدشان رسانده شوند. مدیر یکی از سندیکاها نیز با (…)


 • ترس از آینده شغلی، کارگران کارخانه آلکوآ را به خیابانهای رم کشاند

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  کارگران کارخانه آلومینیوم سازی آلکوآ روز پنجشنبه و با هدف فشار به دولت ماریو مونتی درخیابانهای رم تجمع کردند.تظاهرکنندگان خواستار مسئولیت پذیری بیشتر و حمایت دولت از آینده شغلی خود هستند. شرکت آمریکایی آلکوآ علیرغم پیدا شدن خریدار درنظر دارد کارخانه ساردنیای خود را بدلیل مشکلات اقتصادی تا ماه نوامبر تعطیل کند که بدین ترتیب، بیش از پانصد کارگر خانه نشین خواهند شد.ساردنیا یکی از بالاترین نرخهای بیکاری در ایتالیا را داراست و بسته شدن کارخانه مشکلات اقتصادی و معیشتی ساکنان این منطقه را تشدید خواهد کرد.قرار است دولت ایتالیا و نمایندگان سندیکاها روز جمعه در (…)


 • آسانژ در سفارت اکوادر می ماند

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت جنجال برانگیز ویکی لیکس که متهم به سوءاستفاده جنسی است می‌گوید که احتمال می‌دهد تا یکسال در سفارت اکوادر واقع در شهر لندن بماند.آقای آسانژ چهل و یک ساله، در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است که همچنان نسبت به پیدا شدن چاره‌ای دیپلماتیک میان بریتانیا و اکوادر حول مساله خود امیدوار است.وی که دو ماه از اقامتش در سفارت اکوادر در پایتخت بریتانیا می‌گذرد و موفق به کسب پناهندگی شده به دلیل هراس از استرداد به دولت سوئد، از تسلیم خود به پلیس لندن خودداری کرده است.هواداران بنیانگذار ویکی لیکس می‌گویند که در صورت بازداشت آقای آسانژ، دولت (…)


 • واکنش ‌رسانه‌های ایران به صحبت‌های محمد مرسی در تهران

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  برخی رسانه‌های داخلی به اظهارات متفاوت محمد مرسی واکنش‌های منفی نشان داده و اظهارات رئیس‌جمهور مصر را «ناپخته» و «عجیب» توصیف کردند. این درحالی است که مترجمان رسمی کنفرانس، صحبت‌های مرسی را تحریف کردند.محمد مرسی، رئیس‌جمهور مصر اولین مقام سیاسی بلندپایه‌ی مصری است که بعد از ۳۳ سال که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، به ایران سفر و در نشست سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد شرکت کرد. مرسی در این نشست با اظهارات خود که کاملا برخلاف سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران است، حیرت بسیاری از ناظران را برانگیخت.در شرایطی که چندی پیش مقامات جمهوری اسلامی ایران بار دیگر از (…)


 • بان کی‌مون خواستار آزادی زندانیان سیاسی ایران شد

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  دبیرکل سازمان ملل، بان کی‌مون، در سخنرانی خود در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه گفت در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی از او خواسته ضمن آزادی زندانیان سیاسی، به حقوق شهروندی مخالفان احترام بگذارد.پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملل روز جمعه (۱۰ شهریور / ۳۱ اوت) متن کامل سخنان بان کی‌مون در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی را منتشر کرد. این سخنرانی عصر پنج‌شنبه انجام شده اما رسانه‌های رسمی و نیمه‌رسمی ایران از انتشار مهم‌ترین بخش‌های اظهارات بان کی‌مون خودداری کرده‌اند.گفتگوی صریح بان کی‌مون با خامنه‌ای دبیرکل سازمان ملل روز (…)


 • خامنه ای خواهان اصلاحات در سوریه شد

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  پایگاه حکومتی خبرآنلین:حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: دولت سوریه، در قضایای کنونی مورد ظلم واقع شده است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار نخست وزير سوريه وهيأت همراه، عامل اصلي و پشت پرده قضاياي دردآور سوريه را امريكا و رژيم صهيونيستي دانستند و تأكيد كردند: جنبش عدم تعهد قطعاً بيش از امريكا، ناتو و برخي كشورهاي اروپايي، حق ورود سياسي به مسائل سوريه را دارد. ايشان ادامه وضعيت كنوني سوريه و كشتار مردم اين كشور را غيرقابل قبول خواندند و افزودند: مقصر اصلي در قضاياي سوريه كساني هستند كه زمينه ارسال سيل گونه سلاح (…)


 • پیام پوتین به اجلاس تهران: نظم جهانی چند قطبی در حال شکل گیری است

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  رئیس‌جمهور روسیه، بر نقش موثر جنبش عدم تعهد در تقویت صلح و ثبات جهانی و پاسخ به چالش‌های بین‌المللی تاکید کرد. به گزارش خبرآنلاین، ولادیمیر پوتین در پیامی برای شرکت کنندگان در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، به شرکت کنندگان و مهمانان ملاقات روسای جمهور و نخست وزیران جنبش عدم تعهد تبریک گفت و افزود: همایش شما در برهه سختی در روابط بین الملل، سپری می شود. بحران اقتصادی جهانی بر طیف وسیعی از مشکلات که نیاز به تصمیمات جمعی دارند، از جمله، مناقشات منطقه ای، تروریسم، تهدید اشاعه سلاح کشتار جمعی، جریان مواد مخدر، جرایم سازمان یافته و دزدی دریائی تاثیر (…)


 • ارتش «آزاد(!)» سوریه عملیات «آتشفشان شمال» در حلب را آغاز کرد

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  مرکز اطلاع رسانی انقلاب سوریه روز جمعه 31-8-2012 اعلام کرد در واکنش به سخنان اخیر بشار اسد رئیس جمهور این کشور «لشکر آزادگان سوریه» عملیاتی را با نام آتشفشان شمال در شهر حلب آغاز کرده است.به گزارش العربیه منابع مخالفان از درگیری شدیدی میان ارتش رژیم اسد وعناصر ارتش آزاد سوریه در منطقه الزهراء، الیرمون و ساختمان مرکزی اطلاعات در شهرسوریه خبر دادند.در همین حال کمیته هماهنگی انقلاب سوریه گزارش داد که نیروهای اسد شهر دیر العصافیر و روستاهای مجاور آن را با اسلحه سنگین توپ و خمپاره گلوله باران کردند.بر اساس این گزارش ارتش اسد همچنین روستای «حالات » در (…)


 • گفتگوی تلفنی باگروگان‌های ایرانی در لیبی

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  وزیر امور خارجه اعلام کرد: صبح جمعه خانواده‌های هفت مدیر هلال احمر ایران که در لیبی ربوده و به گروگان گرفته شده اند با آنها به صورت تلفنی صحبت کردند.عصر چهارشنبه خانواده هفت عضو هلال احمر ربوده شده در لیبی با رئیس کمیته صلیب سرخ جهانی و وزیر امورخارجه لیبی دیدار کردند که در این دیدار عاشور بن خیال وزیر امور خارجه لیبی خبر داد که افراد ربوده شده سالم هستند.در این دیدار خانواده های ایرانیهای ربوده شده از صلیب سرخ و دولت لیبی خواستند حداقل با همسران خود گفتگوی تلفنی داشته باشند.این در حالی است صبح امروز وزیر امورخارجه کشورمان اعلام کرد: 7 ایرانی ربوده (…)


 • ژاپن هم‌چنان به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهد

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  ایسنا نوشت:واردات نفت خام ژاپن از ایران با وجود همه فشارهای بین‌المللی همچنان ادامه دارد. با وجود کاهش واردات نفت خام ژاپن از ایران در ماه جولای، اما این کشور همچنان برخلاف محدودیت‌های اروپا به واردات نفت از ایران ادامه داده است.آمار وزارت اقتصاد ژاپن نشان می‌دهد که این کشور در ماه گذشته میلادی روزانه 126 هزار و 726 بشکه نفت خام از ایران وارد کرد.همچنین کره‌جنوبی نیز برخلاف محدودیتهای غرب علیه ایران به واردات نفت خود از ایران در ماه جولای ادامه داد. همچنین آمار گمرک ژاپن نشان می‌دهد که واردات نفت این کشور از ایران در هفت ماهه سال جاری به رقم روزانه (…)


 • افزایش احتمال مداخله نظامی قدرت‌های جهانی در سوریه

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  شکاف میان قدرت‌های غربی و چین و روسیه بر سر بحران سوریه٬ مانع از دست‌یابی به نتیجه‌ای مشخص در آخرین نشست شورای امنیت شد. با به بن‌بست رسیدن تلاش‌های دیپلماتیک٬ احتمال مداخله نظامی در سوریه افزایش یافته است.نشست شورای امنیت در روز پنج‌شنبه (۹ شهریور / ۳۰ اوت) برای بررسی بحران سوریه٬ بدون دست‌یابی به راهکار یا نتیجه مشخص پایان یافت٬ اگرچه قدرت‌های غربی تاکید کردند که اقدام نظامی برای تامین امنیت شهروندان غیرنظامی همچنان گزینه‌ای است که ممکن است در آینده نزدیک آن را انتخاب کنند.به گزارش خبرگزاری رویترز٬ این نشست که با حضور ۱۵ عضو شورای امنیت برگزار شد٬ بدون (…)


 • نشست شورای امنیت در مورد سوریه به شکست انجامید

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  نشست اعضای شورای امنیت برای اقدامی فوری درجهت حمایت از جان غیر نظامیان سوریه و ایجاد منطقه امن مرزی در این کشور به نتیجه نرسید.با عدم استقبال اکثراعضا از دعوت فرانسه رییس دوره ای شورا، جلسه روز پنجشنبه بدون توافقی خاص پایان یافت.نشستی که با غیبت معنادار وزرای خارجه سه عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه و چین)همراه بود و از اعضای غیردائم هم تنها سه کشور کلمبیا، مراکش و توگو در سطح وزیر در آن شرکت کرده بودند.ویلیام هیگ وزیر خارجه بریتانیا تنها عضو دائم شورای امنیت که دعوت لوران فابیوس همتای فرانسوی خود را اجابت کرده بود طی سخنانی گفت:“محموله های دارویی، (…)


 • برگزاری انتخابات در آنگولا، ده سال پس از پایان جنگ داخلی

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  مردم آنگولا روز جمعه، ده سال پس از پایان جنگ داخلی و برای سومین بار از زمان استقلال، به پای صندوق های رای می روند.این درحالیست که آثار بیست و هفت سال جنگ داخلی که حدود نیم میلیون کشته و بیش از یک میلیون آواره برجای گذاشت هنوز در جای جای این کشور مشهود است.حزب حاکم آنگولا به رهبری ژوزه ادواردو دوش سانتوش سرمایه گذاری وسیعی برای بازسازی کشورانجام داده و یکی از بختهای اصلی پیروزی در این انتخابات محسوب می شود. او در مورد این انتخابات سراسری و وضعیت کشورش گفت:“ما مشکلات کشور را پنهان نمی کنیم. ما واقعگرا و درعین حال عملگرا هستیم.”اما از نظر بسیاری از (…)


 • ایران ظرفیت تولید انرژی هسته ای خود را دو برابر کرده است

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود گفته است ایران ظرفیت تولید انرژی هسته ای خود را دو برابر کرده است.بنا به این گزارش، ایران تعداد سانتریفوژهای غنی سازی اورانیوم با غلظت بالا، در تاسیسات فردو را از ماه مه سال جاری از 1064 به 2014 افزایش داده است.در این گزارش همچنین آمده است که ایران تحقیقات آژانس در مجتمع پارچین را با اختلال قابل ملاحظه ای مواجه کرده است.علی اصغر سلطانیه نماینده دائمی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در یک نشست خبری درحاشیه اجلاس غیرمتعهد ها در تهران در پاسخ به این گزارش گفت: “خبر مهم این است که پس از 5000 بازدید، (…)


 • تغییر در سیاست خارجی مصر – سود و زیان ایران

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  در آخرین بار که یک رئیس کشور مصر به ایران سفر کر بود، هدف او تلاش برای تغییر جهتی اساسی در سیاست خارجی مصر و دگرگون ساختن نقشه ژئوپلیتیک خاورمیانه بود.در سال ١٩٧٥ و چهارسال قبل از انقلال اسلامی ایران که تبعات آن هنوز هم در منطقه احساس می شود، انور سادات، رئیس جمهوری وقت مصر، از ایران دیدن کرد.دوران جنگ سرد بود و انور سادات می کوشید تا آشکارا به موقعیت مصر به عنوان یکی از اقمار منطقه ای اتحاد شوروی پایان دهد و کشورش را در حوزه علایق غرب قرار دهد به این امید که ایالات متحده، یعنی حامی اصلی اسرائیل، به او کمک کند تا صحرای سینا را که هنوز در اشغال اسرائیل (…)


 • محرومیت زندانیان بند ۱ زندان رجایی شهرکرج از ملاقات و هواخوری

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  زندانیان بند ۱ زندان رجایی شهر کرج بدلیل تعطیلی ناشی از اجلاس سران غیر متعهد‌ها از حق داشتن ملاقات و هواخوری محروم گردیدند.بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با وجودی که بدلیل برگزاری اجلاس سران غیر متعهد‌ها استان تهران برای مدت ۵ روز تعطیل گشته است، امروز خبر رسید که زندانیان بند ۱ زندان رجایی شهر کرج از زمان شروع این اجلاس از حق داشتن هواخوری محروم شده‌اند و روز پنج‌شنبه که مقارن با روز ملاقات این بند بوده، اجازه ملاقات به خانواده‌ها داده نشده است.این در حالیست که اکثر خانواده‌ها از تهران و یا شهرستانهای دور برای (…)


 • بازداشت سه شهروند کرد در سردشت توسط نیروهای امنیتی

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  سه تن از ساکنین روستاهای منطقه آلان سردشت توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده اند.بنا به‌ گزارش تارنمای کردپا، پنجشنبه هفته گذشته دوم شهریور ماه، سه تن از ساکنین کرد روستاهای «گویزلی» و «بیژوی» در منطقهٔ آلان سردشت به ‌نامهای لطیف علی‌خانی، سیامند علی‌خانی و محمدامین سعیدی توسط نیروهای لباس شخصی ادارهٔ اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.باوجود پی گیری خانواده ‌این سه ‌شهروند، تاکنون از علت و محل بازداشت آن‌ها اطلاعی بدست نیامده (…)


 • اداره مهاجرت بریتانیا دانشجویان خارجی را اخراج می کند

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  یک گروه 2000 نفره از دانشجویان خارجی و حامیان آنها با اعتراض سکوت در مقابل ساختمان شماره 10 داونینگ استریت، خانه نخست وزیر بریتانیا تجمع کردند.چرا که اداره مهاجرت بریتانیا پذیرش دانشجویی آنها را به رسمیت نمی شناسد و قصد اخراج آنها را دارد. دولت بریتانیا قصد لغو مجوز دانشگاه متروپولیتن برای پذیرش دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا را دارد.یکی از این دانشجویان می گوید:“من پول هزینه کردم، از خانواده ام دور هستم و نمیدانم عاقبت این تصمیم به کجا می رسد. از آمدن به اینجا چه نصیبم می شود؟ نه مدرکی و نه هیچ چیز؟”یکی دیگر می گوید:“احساس من این است که با دانشجویان (…)


 • تحقیق آمریکا پیرامون نقش بانک‌های چینی در نقض تحریم مالی ایران

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  دستگاه قضایی آمریکا تحقیق در باره داد و ستد بانک‌های چینی با شرکت‌های ایرانی را آغاز کرده‌است. نشریه نیویورک تایمز می‌نویسد که نقض قوانین تحریمی علیه ایران در اواخر ماه ژوئیه توسط یک بانک چینی، دلیل این پیگیری است.روزنامه نیویورک تایمز در روز پنجشنبه (۳۰ اوت/۹ شهریور) گزارش داده که مقامات آمریکایی تحقیقات خود پیرامون مبادلات مالی بانک‌های چینی و ایران و نقش دو بانک بریتانیایی در این تبادلات را آغاز کرده‌اند.گمان می‌رود که نقض تحریم‌های بانکی آمریکا علیه ایران، با انتقال پول توسط بانک‌های چینی به دو بانک بریتانیایی «استاندارد چارترد» و (…)


 • ویروس ناشناخته شبکه گاز قطر را از کار انداخت

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  ویروس ناشناخته ای با حمله به شبکه گاز قطر سیستم های کامپیوتری یکی از بزرگترین تولید کنندگان گاز طبیعی در خاورمیانه را از کار انداخت.وب سایت راس گاز تا انتشار این خبر در شامگاه پنجشنبه همچنان از دسترس خارج است. دوحه نیوز ضمن تایید این خبر نوشت از 27 آگوست قطر درگیر این ویروس شده است و امروز پنجشنبه به طور کامل شبکه کامپیوتری خود را خاموش ساخته است.گفته می شود این بدافزار ممکن است شبیه بدافزاری باشد که دو هفته گذشته آرامکو – بزرگترین تولید کننده نفت جهان در عربستان را مورد حمله قرار داد. ویروس موسوم به شامون باعث از کار افتادن 30 هزار کامپیوتر و سیستم در (…)


 • انتقاد گزارشگران بدون مرز از سانسور سخنان مرسی در تهران

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  مسئول بخش ایران گزارشگران بدون مرز، سانسور انتقادات محمد مرسی از حکومت سوریه در اجلاس «نم» توسط رسانه‌های ایران را «تبلیغات یک‌سویه» می‌نامد. پیش‌تر این سازمان از تهدید بسیاری از روزنامه‌نگاران در این اجلاس خبر داده بود.خبرگزاری‌های رسمی و غیر رسمی جمهوری اسلامی ایران بخشی از سخنرانی محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر درباره انتقاد از حکومت سوریه را سانسور کردند. یک روز پیش، سازمان‌گزارش‌گران بدون‌مرز در نامه‌ای خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل هشدار داده بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رسانه‌ها دستور داده است از طرح پرسش‌های «بیم برانگیز برای رژیم» در طول (…)


 • پی‌آمدهای بازداشت متهمان به جاسوسی در روابط ایران و ترکیه

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  ایران و ترکیه درصددند تنش کنونی در مناسبات دو کشور را مهار کنند. اما دستگیری‌ افراد مظنون به جاسوسی برای ایران درترکیه، هر دو کشور را با چالش جدیدی روبرو کرده است. دستگیری‌ها چه پیامدهائی خواهند داشت؟ سرلشکر فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ترکیه را «مسئول خون‌های ریخته شده در خاک سوریه» دانست و تهدید کرد که «نوبت ترکیه هم خواهد رسید.»وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای به سخنان مسئولان مختلف ایرانی اعتراض کرد و «اتهامات بی‌اساس و تهدیدهای بی‌نهایت خصمانه‌ی مقامات ایرانی از قبیل حسن فیروزآبادی علیه ترکیه» را به شدت محکوم (…)


 • ادامه ناآرامی در مومباسا، بهشت جهانگردان

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  ناآرامی در کنیا با آتش زدن کلیساها، درگیری‌های خیابانی و حمله به ماموران پلیس ادامه دارد. تنش جاری پس از کشته شدن یک روحانی تندروی مسلمان آغاز شده که ارتباط نزدیکی با شبه‌نظامیان الشباب در سومالی داشت.شهر بندری و توریستی مومباسا در کنیا از چند روز قبل صحنه سنگ‌ پراکنی به ماموران امنیتی، پرتاب مواد آتش‌زا به ساختمان‌ها و تخریب خودروها از سوی گروهی از جوانان مسلمان است. تاکنون پنج نفر در ناآرامی‌های خیابانی در این شهر کشته‌ شده‌اند.مرکز مومباسا که محل تردد و تفرج گردشگران خارجی است، طی سه روز گذشته شبیه شهر ارواح شده است. همه فروشگاه‌ها از ترس حمله و (…)


 • دفاع از یورو در دیدار راخوی و اولاند

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در مادرید دیدار و در مورد بحران مالی‌ منطقه یورو و مشکلات اقتصادی اسپانیا بحث و تبادل نظر کردند. حفظ واحد پولی یورو و بازگرداندن سریع ثبات به این منطقه از نقاط مشترک مواضع طرفین بود.آقای اولاند کمک خواستن یا نخواستن اسپانیا از اروپا در قالب بسته نجات و زمان این کار را از جمله اختیارات دولت مادرید دانست و خواستار احترام بازار به حاکمیت دولت مادرید شد. او در بخش دیگری از سخنانش گفت:“هم من و هم آقای راخوی به تمامیت و تغییر ناپذیری یورو اعتقاد داریم این خیلی‌ مهم است که هم شهروندان (…)


 • ریاضت اقتصادی بر دوش “کارفور” هم سنگینی می کند

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  ژرژ پلاسا، مدیر عامل فروشگاههای زنجیره ای فرانسوی “کارفور” در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس بدون ذکر رقم به تشریح برنامه خود برای سر و سامان دادن به اقتصاد این شرکت مشهور جهانی پرداخت.او در این کنفرانس مطبوعاتی، بر لزوم یافتن منابع تکمیلی برای سرمایه گذاری از طریق واگذاری سهام و کاهش هزینه های عمومی، بدون افزایش سرمایه، تاکید کرد.“کارفور” پس از فروشگاههای زنجیره ای “کازینو” که آن هم فرانسوی و “وال مارت” آمریکایی، با حدود ده هزار فروشگاه، در رتبه سوم و از نظر میزان معاملات تجاری در رتبه دوم در جهان قرار دارد.مدیر عامل “کارفور” همچنین از حذف حدود 500 شغل (…)


 • گزارش تظاهرات در دفاع از مبارزات کارگران در آفریقای جنوبی- استکهلم

  31 اوت , بوسيله ى Ahmad Farsi

  روز دوشنبه 27 آگوستی تظاهراتی، در مقابل سفارت آفریقای جنوبی در استکهلم و در اعتراض به حملات جنایتکارانۀ پليس وحکومت آفريقاى جنوبى به کارگران اعتصابی معدن پلاتين ماريکانا و به قتل رساندن دستکم ٣۴ نفر وزخمی ودستگير نمودن صدها کارگر برگزار شد.طرح برگزاری این تظاهرات دریکی از جلسات مشترک با چپ های سوئدی از سوی نماینده شورای استکهلم مطرح شد . دراین جلسه که برای فعالیت مشترک حول مبارزه علیه حمله به رفاه اجتماعی ووابسته کردن آن به سود سرمایه های مربوطه است وروز 17 سپتامبر تدارک تطاهرات بزرگی را جلوی مجلس سوئد در دستور دارد ، رفقا حکان ویوران ومهرنوش نماینده (…)


 • HURRICANE ISAAC – COORDINATING LOGISTICS FOR AID TO NEW ORLEANS

  31 August , by Ahmad Farsi

  REGISTER FOR THIS CALL NOTES AND AGENDA HOST: Occupy New Orleans FOR WHOM: Anyone who is interested in coordinating a response to a call from New Orleans’ Common Ground Clinic to Occupy for Help. A logistical network is being built in the deep south to get donated materials to the Clinic, and we need people offsite to manage soliciting, receiving and distributing donations. Material donations will be requested to be mailed to collection points in Mobile, Birmingham, Tuscaloosa, Jackson, (…)


جمهوری شورایی محور حزبیت طبقه کارگر است
 
 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: