اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

به خاطر آزادي و دموكراسي در انتخابات شركت نمي‌كنيم:چپ دموكرات ايران! و بیانیه ی تحریم زندانیان سیاسی ،روز انتخابات در خانه، شب در خیابان :جمعی از زندانیان سیاسی سکولار ایران!

دریافتی:

تحريم فعال انتخابات در حقيقت چيزي نيست جز مشاركت مستقيم مردم در سرنوشت خود و خواست انتخابات آزاد و غير فرمايشي و برقراري آزادي و عدالت.

به خاطر آزادي و دموكراسي در انتخابات شركت نمي‌كنيم

 
on ۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۲
 
 اگرچه انتخابات در ايران هرگز آزاد و عاري از حذف و سركوب مخالفان نبوده است، در عين حال مي توان مواردي را سراغ گرفت كه مردم، به اميد گشايش روزنه‌اي هرچند كوچك به مشاركت در آن ترغيب مي شدند. نمونه‌ي مشخص آن، انتخابات اخير رياست جمهوري بود كه «چپ دموكرات» با نگاهي تاكتيكي و از موضع يك امكان بدان نگريست و حمايت خود را از مشاركت معنادار مردم اعلام نمود. آن انتخابات و آن حضور، نتايج خود را در پي اعلام پيروزي «محمودي احمدي نژاد» به بار نشاند. رخدادي كه ما گمان مي‌كرديم منجر به افزايش شكاف‌هاي درون قدرت شود زلزله‌اي شد كه همچنان پايه‌هاي ديكتاتوري مذهبي در ايران را به سمت تلاشي سوق مي‌دهد.

حال اما در آستانه‌ي نمايش انتخابات مجلس شوراي اسلامي (مجلسي كه به نيكي از سوي نزديكان رهبر جمهوري اسلامي «بازوي رهبري» خوانده شده است)، حذف مخالفان آنچنان گسترش يافته كه به ميان هسته‌هاي دروني حاكميت نيز سرايت نموده است. اين در حالي است كه تمامي تقلاهاي سران حكومت اسلامي حكايت از نياز بيش از پيش ايشان به حضور مردم دارد. اين نياز كه ترديدي در واقعي بودن آن نيست هرچند ناممكن و دريغ شده است اما در تناقض با آن، گسترش تيغ حذف كانديداها در كنار تنگ‌تر شدن فضاي اجتماعي و سياسي نشان‌گر چيزي نيست جز ريزش روزافزون نيروها و هواداران حاكميت زور و نفت تا بدآنجايي كه حتا نسبت به نزديكان خود نيز بدبين و نامطمئن شده‌اند.

در كنار اين واقعيت سياسي حكومت مذهبي، اين بار و به صورتي گسترده شاهد تحريم همه‌جانبه‌ي نمايش انتخابات از سوي گروه‌هاي مختلف سياسي، مدني، اجتماعي و قومي بوده‌ايم. تحريم فعال انتخابات در حقيقت چيزي نيست جز مشاركت مستقيم مردم در سرنوشت خود و خواست انتخابات آزاد و غير فرمايشي و برقراري آزادي و عدالت.

چپ دموكرات ايران در چنين شرايطي، همراه با مردم آگاه و ديگر گروه‌ها و فعالين سياسي – اجتماعي، كارزار از پيش شكست خورده‌ي رژيم را تحريم و از عموم مردم و نيروهاي خواهان دموكراسي مي‌خواهد اهتمام جدي خود را بر گسترش آگاهي عمومي در نقد چنين نمايش‌هاي فريبنده و مذمومي قرار دهند.

 


چپ دموكرات ايران
چهارشنبه: 10 اسفند 1390
http://dl-of-iran.blogspot.com
chapedemocrat@gmail.com

*****************************************************

دریافتی:

بیانیه ی تحریم زندانیان سیاسی
روز انتخابات در خانه، شب در خیابان

• مردم در روز انتخابات در خانه ها بمانند، پس از پایان آن به نشانه ی اعتراض به خیابان ها بیایند …

سه‌شنبه ۹ اسفند ۱٣۹۰ – ۲٨ فوريه ۲۰۱۲


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: جمعی از زندانیان سیاسی سکولار دمکرات ایران در بیانیه ضمن تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی، از ایرانیان خواستند در روز ۱۲ اسفند در خانه ها بمانند و پس از پایان ساعت رسمی انتخابات به خیابانها ریخته و به انتخابات فرمایشی و نمایشی اعتراض کنند. متن این بیانیه که در اختیار کمیته دفاع قرار گرفته به شرح زیر است:

مطابق با اصل عقلانی، حق طبیعی، اعلامیه جهانی حقوق بشر و قوانین عرفی تمام جوامع دمکراتیک و آزاد، این حق اولیه همه شهروندان است که صرفنظر از عقیده، دین، رنگ و نژاد، زبان، طبقه و دسته بتوانند از طریق انتخاباتی کاملا آزاد، غیرگزینشی، غیر ایدئولوژیک در روندی دمکراتیک در سرنوشت خود شرکت مستقیم و موثر داشته باشند.

شوربختانه، حکومت جمهوری اسلامی همواره از طریق گزینش های ایدئولوژیکی و استصوابی که از طریق هیئت های اجرایی و شورای نگهبان اعمال می شود و برگزاری انتخاباتی مدیریت شده، غیردمکراتیک و ناسالم و غیررقابتی این حق اولیه را از شهروندان ایرانی گرفته است که آخرین نمونه از این انتخابات غیردمکراتیک و ناسالم را در بهار سال ٨٨ شاهد بودیم.

نتیجه آن کاریکاتور انتخاباتی ٨٨ چیزی جز برنده اعلام کردن کاندیدای مورد حمایت حاکمیت و شخص ولی فقیه، سرکوب شدید معترضین که با کشته شدن ده ها شهروند معترض ایرانی همراه بود، شکنجه و تجاوز در زندان ها و در نهایت حصر خانگی دو کاندیدای معترض و زندانی و شکنجه نمودن صد ها تن از فعالان جنبش سبز نبوده است.

قرار است یکبار دیگر حکومت در یک فضای امنیتی و کننترل شده و در شرایطی که هیچ حزب و سازمان مستقل و دمکرایتک و هیچ رسانه آزاد، حق فعالیت ندارد و بیش از ۴۰ درصد از کاندیداهای موجود رد صلاحیت شده اند و اپوزیسیون، احزاب و شخصیتهای ملی و اصلاح طلب انتخابان فرمایشی را تحریم کرده اند، نمایش انتخابات برای تایید گرفتن از مردم در جهت تداوم سرکوب، ماجراجویی و فسادانگیزی را برگزار نماید.

ما گروهی از زندانیان سیاسی سکولار همانگونه که پیشتر نیز اعلام کرده ایم، این نمایش انتخاباتی را تحریم کرده و از همه اعضای جنبش دمکراسی خواهی ایران می خواهیم از فرصت باقیمانده تا ۱۲ اسفند استفاده کرده و از راههای گوناگون با مردم شهرهای کوچک و روستاها که امکان دسترسی آنها به رسانه های آزاد کمتر می باشد، ارتباط برقرار کرده و در خصوص عدم شرکت در انتخابات نمایشی آگاهی بخشی و روشن گری نمایند.

ما زندانیان سیاسی همچنین از مجامع جهانی و دولت های آزاد انتظار داریم با صراحت اعلام کنند نتایج انتخابات پیش رو را به رسمیت نخواهند شناخت. از اینکه حکومت های آزاد هنوز نخواسته اند روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با یک حکومت سرکوبگر و غیردمکراتیک قطع کنند شگفت زده هستیم. این ضعف مفرط دنیای آزاد در مقابل رفتار وحشیانه حکومت در قبال شهروندان ایرانی و باج خواهی های قلدرمابانه آن در حوزه روابط بین الملل موجب گستاخی بیش از حد رژیم شده است.

برای ایجاد همبستگی و اتحاد با سایر گروهها و جریانات دمکراسی خواهی و تقویت همبستگی ملی در راه برقراری دمکراسی از مردم آگاه و فهیم میهن عزیزمان ایران می خواهیم روز ۱۲ اسفند به نشانه اعتراض به برگزاری انتخابات فرمایشی و نمایشی و برای افشای برگزاری نمایش های تبلیغی رژیم که با بکارگیری صدا و سیمای انحصاری به اجرا در می آید و نیز برای همبستگی با کلیه زندانیان سیاسی و حصرشدگان خانگی همگان در خانه های خود بمانند و در پایان زمان رسمی برگزاری انتخابات نمایشی که معمولا پس از ساعت ۷ بعدازظهر می باشد همگی از خانه ها بیرون آمده و اعلام نمایند انتخابات دروغین و نمایشی را قبول نداریم.

اسفند ۹۰
جمعی از زندانیان سیاسی سکولار ایران

حشمت الله طبرزدی
رضا شریفی بوکانی
کیوان صمیمی
مزدک علی نظری
نسرین ستوده
شبنم مددزاده
جعفر اقدامی (شاهین)
مجید دری
رضا شهابی*
عباس بابسر
مهدی (کوروش کوهکی)
محسن (آریو) جوادی افضلی
ناصر(بردیا) آذرنیا
عارف درویش
ابوالفضل (پوریا) شاپری
رضا عزیزی

*لطفا رجوع شود به:
https://eshtrak.wordpress.com/2012/02/29/%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%aa%da%a9%d8%b0%db%8c%d8%a8%db%8c%d9%87-%d8%a8%d8%b1/

برگزاری دادگاه شهابی – و یک تکذیبیه : برگزاراطلاعیه شماره 23 کمیته دفاع از رضا شهابی!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 29 فوریه 2012 بدست در فراخوان - اطلاعیه - اعلامیه، اشتراک - eshtrak، بیانیه فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: