اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

دوستان و دشمنان خود را بشناسیم: بیانیه جزب رنجبران ایران!

دوستان و دشمنان خود را بشناسیم!

حزب رنجبران ایران ـ آبان ماه 139: آیا امروز می توان به کسانی تکیه کرد که خود را مدافع آزادی و دموکراسی قلمداد می کنند، اما از امپریالیستها این تروریستهای جهانی و مجرم تحقق آزادی و دموکراسی را ـ آن هم با حمله ی نظامی، کشتن دهها و صدها هزار انسان، ویران کردن زیربنای اقتصادی و سپردن اداره کشور به نوکران خود ـ طلب می نمایند؟
چه قدرخون ملل ضعیف جهان باید ریخته شود، کشورهای شان ویران و برده کشورهای امپریالیستی گردند تا چشمان این نابینایان به عمد را بازکند؟ تاچندباید شاهدبود که اینان درصف بایستند تا در کاخ سفید، کنگره آمریکا و پارلمانهای کشورهای اروپائی و اتحادیه اروپا عریضه و شکایاتشان را تقدم اربابان جهانی خودکنند و موردمهر و محبت کاربه دستان سرمایه های جهانی قراربگیرند؟
اینان درردیف دشمنان درونی مردم ایران و به خصوص کارگران و زحمت کشان هستند که همراه با اربابان امپریالیست شان حق تعیین سرنوشت ملل به دست خودشان را نفی می کنند و خیانت به ملت خود را می ستایند؟
درمقابل این دسته ازطلب یاری کننده از غارتگران جهان، دسته دیگری هستند که تحت عنوان دفاع از کشور درمقابل تجاوزات خارجی، دست به دامن رژیم سفاک و خون خوار جمهوری اسلامی شده اند تا هم راه آن از “استقلال” کشور دفاع کنند! که عاملی در به خطرافتادن این استقلال هستند.
چه قدرباید کوته بین بود که رژیمی را که آب به آسیاب امپریالیستها درتجاوزات شان به کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه می ریزد، مدافع استقلال ایران دانست که برای دومین بار جنگ را “نعمتی الهی” برای خود می داند ـ چون که با بروز آن فرصتی مناسب تر به دست می آورد تا نیروهای کار و زحمت را از یک سو به زیر شلاق استثماری وحشیانه تربکشد، میلیونها را برای ماندن برسرحکم قربانی کند و ازسوی دیگر آزادی خواهان را چنان قلع و قمع نماید ـ تا اگر خود از چنین جنگی جان سالم نتوانست بدرببرد، چنان شرایطی فراهم سازد که برای دههاسال برای جُست و جوی انسانهای سیاسی آزادی خواه باید در سراسرایران گشت و کسی را نیافت!؟
حافظه ی تاریخی این عناصر تا بدان جا ازبین رفته است که فراموش کرده اند که درجنگ تحمیلی ایران و عراق رژیم ددمنش جمهوری اسلامی فرصت یافت تا کمونیستها و آزادی خواهان را ازدم تیغ بگذراند و باقیمانده را هم پس از پایان جنگ که اسیردرزندانهای قرون وسطائی اش بودند بی رحمانه نابودکند.
اینان نیز با هم دست شدن با دشمن اساسی درونیِ کارگران و زحمت کشان ایران، به توهٌم پراکنی درمیان جنبش مقاومت علیه تجاوز خارجی پرداخته و سعی درایجاد انحراف درآن می نمایند.
درمقابله با جنگ طلبی تهاجمی امپریالیستها و صهیونیستها و ارتجاع عرب و جنگ طلبی ظاهرا دفاعی رژیم جمهوری اسلامی ایران، برای ما کمونیستها که ازمنافع کارگران و زحمت کشان حرکت می کنیم، می دانیم که بزرگ ترین صدمات جانی، مالی و اجتماعی را اینان متحمل خواهندشد و جنگ را هیولای کشتار آنان می شناسیم؛ ومی دانیم که نه امپریالیستها دست از تجاوز به حقوق ملتهای جهان هرگزبرخواهند داشت و نه رژیم جمهوری اسلامی دفاع از جان و مال و ناموس اکثریت عظیم مردم ایران را دغدغه ی خود می داند و تنها مسئله اش حفظ حاکمیت خویش است. ما کمونیستها دربرابر جنگ طلبی دو قطب امپریالیستی و رژیم اسلامی، جنبش و قیام انقلابی علیه این دو دشمن اساسی بیرونی و درونی را خواهانیم و از کلیه ی انسانهای انقلابی و آزادی خواه دعوت می کنیم درحول این جنبش مقاومت علیه این دو دشمن بپاخیزند و با آزادکردن ایران ازلوث وجود این دو، به بنای ایرانی آزاد و آباد و بدور از استثمار و ستم نظام سرمایه داری و بقایای نظامهای ارتجاعی ماقبل سرمایه داری بپردازند. جواب جنگهای ضدانقلابی امپریالیستی، جنبش و قیام و جنگ انقلابی است که بدون آنها رهائی ممکن نیست.

حزب رنجبران ایران ـ آبان ماه 1390

http://www.ayenehrooz.com/?p=14280

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 نوامبر 2011 بدست در eshtrak فرستاده شده و با برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: