اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

برای آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی به پا خیزیم!: شورای حمایت از مبارزات آزادی خواهانه مردم ایران – استکهلم

برای آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی به پا خیزیم!

در حالی که جامعه ایران در بحران اقتصادی و سیاسی فزاینده ای به سر می برد، حکومت اسلامی ایران، سرکوب و زندان، شکنجه و اعدام را تشدید کرده است تا از این طریق مانع گسترش اعتصابات کارگران و اعتراضات مردمی شود.

هم اکنون تعداد بی شماری از فعالین جنبش کارگری، جنبش زنان، جنبش دانش جویی، روزنامه نگاری، وبلاگ نویسی و حتا وکلای دادگستری، در سیاه چال های حکومت اسلامی زندانی هستند. در عین حال زنانی مانند شهلا جاهد و سکینه محمدی و غیره در معرض اعدام و سنگسار قرار دارند.

در حکومت اسلامی ایران، زندانیان دارای حق دفاع از خود نیستند و زیر شکنجه آن ها را وا می دارند که به کارهایی اقرار کنند که انجام نداده اند. در زندان های حکومت اسلامی، حتی از معالجه زندانیان بیمار خودداری می کنند.

برای مثال تعداد بسیاری از کارگران، به ویژه فعالین سندیکای شرکت نیشکر هفت تپه و سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از جمله؛ منصور اسانلو، ابراهيم مددی، همایون جابری، غلامرضا غلام حسینی و رضا شهابی در زندان به سر می برند. اتهام این فعالین کارگری، تلاش برای متحد کردن کارگران و اعتراض به زیر پا گذاشتن حقوق آنان است.

سه عضو سنديکای کارگران شرکت نيشکر هفت تپه؛ بهروز نيکوفرد، عليرضا سعيدی و بهروز ملازاده نیز به اتهام نوهین به رهبری به شش ماه زندان محکوم شده اند.

هم چنين رضا رخشان، ریيس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت نيشکر هفت تپه، پس از نوشتن مقاله ای درباره دومين سالگرد راه اندازی اين تشکل کارگری، تحت فشارهای امنيتی و قضايی قرار دارد.

در شهرهای مختلف کردستان نیز تعدادی از فعالین کارگری که عمدتا از فعالین کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به شمار می آیند مورد تهدید قرار گرفته و زندانی و بازجویی شده اند. فعالین کمیته پیگیری ایجاد تشکل های آزاد کارگری و دیگر تشکل ها و فعالین کارگری در سراسر ایران، تحت فشارهای امنیتی – پلیسی قرار دارند.

در چنین شرایطی، سازماندهی یک اعتراض و مبارزه گسترده و برپا کردن یک کارزار سیاسی و تبلیغاتی وسیع علیه افشای سیاست های غیرانسانی حکومت اسلامی، برای لغو شکنجه، اعدام و سنگسار و آزادی کارگران زندانی و دیگر زندانیان سیاسی امری ضروری است. تنها با اتحاد و همبستگی طبقاتی و مبارزه پیگیر علیه حکومت اسلامی، می توان این حکومت جانی را به عقب نشینی وادار کرد.

ما، از همه انسان های آزادی خواه و عدالت طلب، دعوت می کنیم در تظاهراتی که برای آزادی زندانیان سیاسی و لغو شکنجه و اعدام در ایران برگزار می شود فعالانه شرکت کنند.

زمان تظاهرات: 18 دسامبر 2010، از ساعت 14 تا 16

مکان تظاهرات: Mynttorget – روبروی پارلمان سوئد

سرنگون باد حکومت اسلامی ایران!

زنده باد سوسیالیسم!

شورای حمایت از مبارزات آزادی خواهانه مردم ایران – استکهلم

تماس با شورا:

shoraye1@gmail.com

– Tel: (0046) 0701502011

http://www.shora.se

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ورودی در 30 نوامبر 2010 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: