اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

هیستری حقیقت ستیزی : ا. م. شیری

هیستری حقیقت ستیزی

ا. م. شیری

خلقهای ایران و البته همه جهان ضرب المثلی های بسیار ارزشمندی دارند که مفهوم بس بزرگی را در یک کلام بصورت مقنع بیان می کند. در یکی از این ضرب المثلها گفته می شود: «دیوانه ای سنگی به چاه اندازد که به چهل عاقل در نیاید!».

آقای فرخ نگهدار، یکی از رهبران نه چندان خوشنام سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)، طی مرقومه «ارزیابی از خط و مشی سیاسی سازما فدائیان خلق ایران اکثریت در سالهای ١۳۵٩ تا ١۳۶۳» به تاریخ ٧ اسفند ١۳٨٨، باز هم سنگ بزرگی را به چاه انداخت. (www.kar-online.com/wp/?p=11546)، ایشان در این مرقوم، بار دیگر وفاداری خود به ارزشهای سرمایه داری امپریالیستی و فاصله گیری از تمام ارزشهای انسانی و مترقی را اعلام داشته اند. هر سطر، هر کلمه و هر عبارت نوشته ایشان، اجزاء تشکیل دهنده همان سنگی هستند که، درآوردن آن از «چاه»، نیازمند زحمت «چهل عاقل» است. از این رو، در اینجا، فقط من به چند جزء آن می چسبم.

ایشان مرقوم فرموده اند:

– « سازمان هیچ نیازی به منزوی کردن لیبرال ها نداشت. سیاست ما در قبال لیبرال ها تقلید کورکورانه از سیاست لنین در فاصله فوریه تا اکتبر بود…».

– «سازمان فدائیان گرچه خود محصول رشد امریکا ستیزی در کشور و در جهان بوده است…»

– «…هیستری ضد امریکایی بر منافع ملی استوار نیست…»

– «جریان هایی که از استبداد کمونیستی فاصله گرفته و اصول سوسیال دموکراسی را پذیرفته اند…».

با در نظر گرفتن این فرمولبندیهای ایشان، یعنی: «بی نیازی به منزوی کردن لیبرال ها»، «تقلید کورکورانه از سیاست لنین»، «محصول رشد امریکا ستیزی»، «هیستری امریکا ستیزی»، «استبداد کمونیستی» و… تصور می کنم کمتر کسی در جبهه نیروهای ترقیخواه، به عاریت گرفتن ضرب المثل فوق را بر من ایراد بگیرد و یا بیانیه اعتراضی فراکسیون کمونیستی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت) را بیجا و بی مورد بشمارد. در آن بیانیه گفته می شود: «ایشان، (آقای فرخ نگهدار منظور است) بعنوان متهم شماره یک در همه انشعابات، تفرقه و تحلیل رفتن نیروهای جنبش فدائی، مخربترین و هلاکتبارترین نقش را بعهده داشته و هنوز هم به اعمال و رفتار خرابکارانه خود هم در درون سازمان…(اکثریت) و هم بطور کلی در جنبش چپ ایران ادامه می دهد. آقای نگهدار، با حذف حیله گرانه کلمه امپریالیسم و شعار اتحاد کارگران از ادبیات سیاسی مورد استفاده سازمان…(اکثریت)، این سازمان را به یک تشکیلات لیبرال – دمکرات بورژوائی مطرود در جنبش چپ ایران تبدیل کرده است. وی که امروز در مقام مفسر سیاسی خبرگزاری امپریالیستی BBC فعالیت می کند، تقریبا از دو دهه پیش به این سو، عملا به خدمت جنبش جهانی و داخلی مبارزه با کمونیسم و سوسیالیسم درآمده و با به کارگیری شیوه های بسیار پیچیده سیاسی خاص خود، سازمان ما را تا جایگاه اسف بار امروزی رهبری کرد.»…

(www.yaranema.eu/didgah_detail.php?aid=160)

اگر آقای نگهدار با فرمولبندیهای خود، تمام جنایتها و کشتارهای میلیونی مردم بومی و جهان، قتل و غارتها، تجاوزات و چپاولگریها، کودتاها و جنگهای اشغالگرانه، دخالتها و تشنج آفرینیهای بیشمار آمریکا از بدو تأسیس این کشور در سرزمینهای سرخپوستان تا امروز در عراق، افغانستان، پاکستان و همه کشورهای جهان را کتمان می کند،

اگر قریب ٩٠٠ پایگاه نظامی آمریکا در کشورهای مختلف و تقسیم جهان به مراکز فرماندهی نظامی را نمی بیند،

اگر پیدایش سازمان را «محصول رشد امریکا ستیزی در کشور و در جهان» تعریف می کند،

اگر دفاع از منافع ملی، اعتراضات مردم ایران و جهان در مقابله با وحشیگریهای بی حد و حصر آمریکا را «هیستری ضد امریکایی» می خواند،

اگر در دفاع از ارتجاع لیبرالی، به چهره انسانی کمونیستهای فداکار و همیشه سرکوب شده ایران و جهان، لجن «تقلید کورکورانه» و «استبداد» می پاشد،

و اگر امروز ایشان با پشت کردن به اهداف و آرمانهای انسانی فدائیان به دوستی با منفور ترین عوامل و کارگزاران ارتجاع داخلی و امپریالیسم افتخار می کند، ناشی از کوته بینی و یا بقول خودشان، حاصل «ساخت نظری» ایشان نیست. بلکه بر عکس، با شناخت دور ونزدیکی که از هوش و ذکاوت آقای نگهدار دارم، همه اینها، حاصل خصوصیات و ویژگی همه ”شلوغ داداشها“، از جمله ایشان است که، بمنظور ایجاد اغتشاش و آلودن جوّ در مقاطع حساس تاریخی برای دفاع از موقعیت و منافع نامشروع گستاخان وارد میدان می شوند. این فرمولبندیهای آقای نگهدار چکیده برنامه کارزار جهانی امپریالیسم و ارتجاع است برای مقابله با استقرار صلح، امنیت، آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی در همه جوامع بشری که، ایشان مأموریت پیشبرد آن را برعهده دارند.

در مقظع حساس امروزی که، نظم امپریالیستی مسلط بر جهان، بیش از یک میلیارد و دویست میلیون انسان را به گرسنگی محکوم ساخته و همه روز بر ارتش بیکاران و گرسنگان می افزاید، در شرایطی که امروز، آمریکا بخش اعظم جهان را در آتش جنگ می سوزاند، در شرایطی که دنده های چرخ امپریالیسم و ارتجاع جهانی یکی بعد از دیگر می شکند و ارتجاع امپریالیستی، به تعمیر آن در میادین جنگ تلاش می کند، در شرایطی که باد زمان، نقاب از چهره ضد انسانی سامانه سرمایه داری و هواداران با نقاب و بی نقاب آن برافکنده و حقیقت مطلق عدالت اجتماعی از زیر لجنزارهای کثیف آن سر برمی آورد، بهتر بود آقای نگهدار بجای استفاده از اینگونه فرمولبندیهای ارتجاعی برای دفن حقایق و مبارزه جنون آمیز برعلیه عدالت اجتماعی و ارزشهای بشری، یک ملت، یک خلق، یک طایفه، یک ایل و یا یک کشور و یک گوشه از خاک جهان را که، قربانی سیاستهای ضد انسانی و چنگ اندازیهای آمریکا و بطور کلی، نظام سرمایه داری نشده است، نشان می دادند و پس از آن، نگرانی خودشان را از «رشد آمریکا ستیزی»، «هیستری ضد آمریکائی» و «استبداد کمونیستی» علام می کردند.

این فرمولبندیها و دیروز و امروز آقای نگهدار ثابت می کند که، برای ایشان بهیچوجه اهمیت ندارد که، یهودا باشند یا مسیح، حاتم طائی باشند یا برادرش، هیتلر باشند یا استالین، خمینی باشند یا طبری. بلکه، رمز حیاتی آقا نگهدار این است که در هر جمعی مطرح و با هر عنوانی نامشان بر سر زبانها تکرار شود. اگر نه، پیشاپیش اعلام می کنم: هر گاه آقای نگهدار نمونه ای از یک ملت، یک گوشه ای از خاک جهان و یا یک روز از تاریخ آمریکا را معرفی کنند که خالی از کشتارو جنایت، جنگ و غارتگری باشد، من تا آخرین لحظه زندگیم، تا زمانیکه قلم در دستم و زبان در دهانم می چرخد، صمیمانه و با تمام وجود، از ایشان سپاسگزاری خواهم کرد.

١٨ اسفند ١۳٨٨

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ورودی در 11 مارس 2010 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: